İncil’in yerinde Kuran olsaydı bunu yapamazlardı!!!

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26345
  Anonim
  Pasif

  ‘Kuran olsaydı yapamazdınız’
  İngiltere’nin Glasgow kentindeki Modern Sanat Galerisi’nde düzenlenen İncil’li bir sanat gösterisi Papa’yı çileden çıkardı.

  “Tanrı’nın Yaratılan İmajı” başlıklı gösteride İncil’e saldırıldığını düşünen Papa 16. Benedict, “İncil’in yerinde Kuran olsaydı bunu yapamazlardı” diyerek sitem etti.

  Daily Mail’in haberine göre, İngiltere’nin en saygın sanat galerilerinden biri olarak kabul edilen Modern Sanat Galerisi’ndeki gösteride, bir masanın üzerine İncil bırakılarak ziyaretçilerden, içerik hakkında yorum yapmaları ve fikirlerini İncil’in ilgili sayfalarına yazmaları istendi.

  Bir süre sonra İncil’in sayfaları hakaret ve saldırı amaçlı kabul edilen yorumlarla dolmaya ve bazı sayfalar yırtılmaya başlandı.

  Muhafazakar çevrelerden gelen tepkiler üzerine, iyice yıpranan İncil demir bir kafesin içine konularak, ziyaretçilerin yorumlarını kafesin önüne konulan kağıtlara yazmaları istendi.

  Ama bu da Vatikan’ı yumuşatmaya yetmedi. Vatikan’ın Başdanışmanı tarafından yapılan açıklamada, “Papa, İngilizlerin vergileriyle düzenlenen bu iğrenç gösteriyi lanetliyor. İğrenç ve saldırgan buluyor. İncil’in yerinde Kuran olsaydı bunu yapamayacaklarını düşünüyor” denildi.

  İngiliz sanatçı Anthony Schrag tarafından hayata geçirilen gösteri, dinin dışladığı iddia edilen gay ve eşcinselleğin Hristiyanlığın kutsal kitabı hakkında neler hissettiklerinin dışa vurulmasını amaçlıyor.

  Bu haberi okurken aklıma şu ayet geldi: KUTSAL OLANI KÖPEKLERE VERMEYİN. İNCİLERİNİZİ DOMUZLARIN ÖNÜNE ATMAYIN. YOKSA BUNLARI AYAKLARIYLA ÇİĞNEDİKTEN SONRA DÖNÜP SİZİ PARÇALAYABİLİRLER.
  Tanrı’nın sözünün böyle bir maskaralığa alet edilmesi çok acı…

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.