İncilden bölümler

 • Bu konu 3 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27420
  klaus
  Anahtar yönetici

  Merhabalar.İncilin değiştirildiğini söyleyenler aşağıdaki incilden alınan bölümlerle bunları savunuyorlar.

  Markus (12:30): Allahımız tektir. Tesniye (4:25): Yalnız bir Allah olup, ondan gayrisi yoktur. Îsâ’ya (45:5): Rab benim, benden gayri ilâh yoktur. Yuhanna (5:3): Îsâ dedi ki, ben kendiliğimden bir şey edemem, işittiğime (yâni bana verilen vahye) göre hüküm ederim. Kendi irâdemi (bir şeyi yaptırmak arzusu) değil, ancak beni gönderenin (yâni Allah’ın) irâdesini ararım.

  (Matta 27:57): Îsâ aleyhisselâm onlara; “Peygamber, kendi vatanından ve evinden gayrı yerlerde de îtibârsız değildir.” dedi. (Yuhanna 8: 26-27): Beni gönderen Allah’tır. Ben dünyâya ancak O’ndan işittiklerimi söylerim.

  Bunları açıklayabilirmisiniz lütfen ? Şimdiden teşekkür ederim :)

  #36378
  Anonim
  Pasif

  Sayın
  Kayıtsız Üye,
  Yazdıklarınızla vermiş olduğunuz Ayet’ler farklı, sanıyorum bu sorunuzu Kutsal Kıtap’ı açıp kontrol etmeden sordunuz.

  Size yardımcı olup cevaplamamız için,sorduğunuz sorularla birebir örtüşen ayet’leri yazmalıydınız ,Farzediyorum Kutsal Kıtap’ınız yok,İnternet’ten yararlanabilirsiniz.
  Soruları nerden indirmişsiniz bilmiyorum.tamamen hatalı.Kutsal Kıtap’taki Ayetlerle alakalı değil.Sizin sorunuz farklı,Ayet ‘teki konu daha farklı
  Doğru şekilde yazarsanız yardımcı olabiliriz.
  Esenlikle.

  #36380
  Anonim
  Pasif

  Tevratta, Zeburda, Peygambberlerin diger kitaplarinda ve incilde yaraticiya Rab denir. Araplarin kullandigi Allah kelimesi kullanilmaz. Verdigin ücüncü ayet isa ya degil Yesaya olmali. Bunlari kitaptan dogru ayetler mi diye karsilastirmadim. Tuhaf bir mantiksizlik, incilin degistigini söyleyenler sunlari idda ederek degistigini söylüyorlar seklinde ifadeye karsi, verilen ayetler sadece isanin Tanriligini cürütme amaci tasiyor. ki incilden alinan ayetler, ne tuhaf , hani degismisti. Peki aciklayayim: Bir anda bir sey, cok farkli kimlikler gösterebilir mi? Gündelik hayatimizdan örnek vereyim: Ortak bir lokanta actiginizi düsünün, ortaklardan birinin calistigi is var, diger ortak lokantada calistigi icin ücret de aliyor. Ve yemek yediklerinde , ne yerlerse ödüyorlar da….. Orda calisan ortak calisirken, isci kimligi ön plandadir, yemek yerken müsteri kimligi, aksam hesabi toplayip, dükkani kilitlerken patron kimligi. Isa mesih kul özünü aldi der incil, neydi de kul özünü aldi, kendi yüceliginden soyundu der, hangi yücelikteydi de soyundu? Evet isa mesihin dükkanda isci oldugunu gösteren ayetler var, patron oldugunu gösteren ayetler de daha cok var. Neye ve nicin inandigimizi biliyoruz. Aciklamamizi istersen sorabilirsin. Incili de okumani tavsiye ederim tabi.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.