İncil’de ki Muhammed

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Müslümanlar, İncil�de Muhammed�den bahsedildiğini ve Rab Mesih İsa�nın, ondan sonra bir yetkili geleceğini ve bununda Muhammed olduğunu söylediğini iddia ederler. Müslümanlar gelecek olan yetkiliden bahsederken, ayetin nasıl ortasından cımbızla çektiklerini ama o sözün öncesini ve sonrasını okumadıklarına bakalım. Daha doğrusu cahil insanları nasıl kandırdıklarına bakalım.

Müslümanların bahsettikleri yazılar şunlardır:

Yuhanna 14.Bölüm 16. Ayet: Ben de Baba’dan dileyeceğim ve O, sonsuza dek sizinle birlikte olsun diye size başka bir Yardımcı, Gerçeğin Ruhunu verecek.

Yuhanna 14.Bölüm 26. Ayet: Ama Baba’nın benim adımla göndereceği Yardımcı, Kutsal Ruh, size her şeyi öğretecek, bütün söylediklerimi size hatırlatacak.

Yuhanna 14.Bölüm 30. Ayet: Artık sizinle uzun uzun konuşmayacağım. Çünkü bu dünyanın egemeni geliyor.

Yuhanna 16.Bölüm 7. Ayet: Size gerçeği söylüyorum, benim gidişim sizin yararınızadır. Gitmezsem, Yardımcı size gelmez. Ama gidersem, O’nu size gönderirim.

Altı çizilen yerlerde, Muhammed’den bahsedildiği iddia edilir. Fakat bahsedilen gelecek olan bir insan veya peygamber değildir. Gelecek olan, Rab Mesih İsa göğe alındıktan sonra inananlara Rab tarafından verilecek olan Kutsal Ruh�tur. İman ve kutsal yazılara göre yaşamanın, dua etmenin ve Rabbi kabul etmenin tekbir yolu vardır, o da sadece Rab tarafından bizlere verilen kutsal ruhtur. Kutsal ruh olmadan iman etmek mümkün değildir.

Müslümanların iddia ettikleri o ayetlerin devamında yazanlara bakalım ve söylenenlerin bir peygamber olmadığını görelim:

Yuhanna 14.Bölüm 16-17. Ayetler: Ben de Baba’dan dileyeceğim ve O, sonsuza dek sizinle birlikte olsun diye size başka bir Yardımcı, Gerçeğin Ruhunu verecek. Dünya O’nu kabul edemez. Çünkü O’nu ne görür, ne de tanır. Siz O’nu tanıyorsunuz. Çünkü O aranızda yaşıyor ve içinizde olacaktır. ///

Altı çizilmiş yerleri gördüğünüz gibi. Kutsal ruhun Müslümanların iddia ettikleri gibi Muhammed olduğunu düşünelim. Demek ki bu durumda Muhammed sonsuza kadar bizimle olması gerekiyormuş, ayrıca Dünya, Muhammed�i kabul edemezmiş, ayrıca Muhammed�i hiç kimse görüp tanıyamayacakmış, ayrıca Muhammed hep aramızda yaşayacak ve içimizde olacakmış.

Yuhanna 14.Bölüm 26. Ayet: Ama Baba’nın benim adımla göndereceği Yardımcı, Kutsal Ruh, size her şeyi öğretecek, bütün söylediklerimi size hatırlatacak. ///

Açıkça göndereceği yardımcının Kutsal Ruh olduğu yazılmaktadır. Ayrıca yinede bu yardımcının Kutsal Ruh değil de Müslümanların söyledikleri gibi Muhammed olduğunu düşünecek olursak Muhammed, Rab Mesih İsa�nın bütün söylediklerini bizlere hatırlatacağını söylemektedir.

Yuhanna 16.Bölüm 13-14. Ayetler: Ne var ki O, yani Gerçeğin Ruhu gelince, sizi her gerçeğe yöneltecek. O kendiliğinden konuşmayacak, yalnız işittiklerini söyleyecek ve gelecekte olacakları size bildirecek. O beni yüceltecek. ///

Gördüğünüz gibi Müslümanlar Yuhanna 16.Bölüm 7. Ayette Muhammed�den bahsediliyor diye iddia ederlerken, Yuhanna 16.Bölüm 13-14. Ayetlerden hiç bahsedemiyorlar. Çünkü o ayetlerin Kutsal Ruh değil de, dedikleri gibi Muhammed olduğunu düşünürsek ; Muhammed konuşamayan bir varlık olacaktır. Ayrıca Muhammed, Rab Mesih İsa�yı yüceltecektir.

Gördüğünüz gibi Kutsal Ruh ile ilgili yazılmış olan sözleri Müslümanlar, ayetler içinden işlerine gelen yerleri cımbızla çekerek �İncil�de Muhammed�den bahsediyor� diyerek cahil insanları nasıl kandırdıklarını görüyoruz. Yapılan bu tavrı en güzel şu söz ile özetleyebiliriz:

ÇAMUR AT İZİ KALSIN.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.