İncil Yiyecek Konusunda Ne Der?

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24352
  Anonim
  Pasif

  İncil Yiyecek Konusunda Ne Der?

  Birçok insan,ağzından giren yiyecekler konusunda kılı kırk yararcasına özen gösterir. Vücudu kirletmemek veya murdar etmemek amacı ile… Kendisinin dokunmadığı belirli yiyecekleri yiyenleri hem suçlar, hem de yerer. Ama diğer yandan aklın içine saklanan en iğrenç, en tiksindirici düşüncelere aldırmaz, aldıramaz da. Çünkü nefsinin kölesidir. Ne üzücü bir durumdur bu.

  İncil’de yiyecek sorununa değğin hiçbir yemek listesi öne sürülmez. Herkes sağduyusunun yöneltmesi ile yiyeceğini seçer. Hiç kimsenin arkadaşını, komşusunu kınaması veya korkutması ya da öte yandan, yediği yemek nedeniyle onu yargılaması yanlış bir davranıştır. Bu ilişkide de sevgi ve karşılıklı anlayış gerekir.

  Yenilecek gıdalar konusu kişisel bir sorundur. Akla giren kirli düşüncelere gelince, bunlar hem Tanrı’ya hem de insana dokunur. Asıl çekinilmesi gereken şeyler bunlardır. İsa Mesih bu konuda şöyle der:

  ‘İnsanın dışında olup içine giren hiçbir şey onu kirletemez. İnsanı kirleten, insanın içinden çıkandır.

  İsa kalabalığı bırakıp eve girince, öğrencileri O’na bu benzetmenin anlamını sordular.O da onlara, “Demek siz de anlamıyorsunuz, öyle mi?” dedi. “Dışarıdan insanın içine giren hiçbir şeyin onu kirletemeyeceğini bilmiyor musunuz?

  Dıştan giren, insanın yüreğine değil, midesine gider, oradan da helaya atılır.” İsa bu sözlerle, bütün yiyeceklerin temiz olduğunu bildirmiş oluyordu.

  İsa şöyle devam etti: “İnsanı kirleten, insanın içinden çıkandır.

  Çünkü kötü düşünceler, fuhuş, hırsızlık, cinayet, zina, açgözlülük, kötülük, hile, sefahat, kıskançlık, iftira, kibir ve akılsızlık içten, insanın yüreğinden kaynaklanır.

  Bu kötülüklerin hepsi içten kaynaklanır ve insanı kirletir’(Markos 7.15:23).

  (Tanrı İnsan Sorunları)

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.