İnce, yumuşak bir ses !

• Bu konu 3 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    klaus
    Anahtar yönetici

Sevgili kardeşler, size oluyor mu bilmem ama, bazen benim Babadan almak istediğim mesajlar veya işaretler oluyor. Özellikle bir konuda ona dua edip, danıştığım dönemlerde. Fakat bunları bekleme sürecim biraz sabırsız, endişeli ve keyifsiz geçiyor. Veya bana çoktan verilmiş olan mesajı algılayamıyorum ! Bunun sebebi tabi ki Rabde henüz sıvı gıdalar ile beslenmem. Ama başka bir sebebi de olabileceğini düşünmemiştim. Zihnimin ne kadar meşgul ve kargaşa içinde olabileceği ! Ta ki elimdeki kitabı okuyana dek. Artık zihnimi elimden geldiğince boşaltabilmeyi hedefliyorum zira Kutsal Ruhun o ince ve yumuşak sesiyle bana fısıldamasını ve mesaj vermesini ıskalamak istemiyorum !

Ben bu kitaptan bereket aldığım bölümleri ara sıra sizinle paylaşmayı seviyorum. Joyce Meyer ” Aklın Savaş Alanı ”
    Bakın kitapta şöyle diyor;

” Kutsal kitap, Kutsal Ruh’un, Tanrı’nın düşüncelerini ( aklını ) bildiğini öğretmektedir. İnsanın düşüncelerini, insanın içindeki ruhundan başka kimsenin bilmemesi gibi, Tanrı’nın düşüncelerini de Tanrı’nın ruhundan başka kimse bilemez.
    Kutsal Ruh içimizde yaşadığına ve Tanrı’nın düşüncelerini bildiğine göre, O’nun amaçlarından biri, Tanrı’nın bilgeliğini ve vahyini bizlere açıklamak, iletmektir. Bu bilgelik ve vahiy, ruhumuza verilmektedir. Sonra ruhumuz, aklımız ( zihnimiz ) olan yüreklerimizin gözlerini aydınlatır. Kutsal Ruh bunu, ruhsal olarak bizlere iletilen şeyleri pratik anlamda anlayabilmemiz için yapmaktadır.
    İnanlılar olarak bizler, hem doğal hem ruhsal bireyleriz. Doğal olan, ruhsal olanı her zaman anlamaz ! Bu yüzden ruhlarımızda yer alan şeyleri anlamamız için zihinlerimizin aydınlanması çok önemli ve gereklidir. Kutsal Ruh bu aydınlanmayı bizlere ulaştırmak istiyor, ne var ki aklımız ( zihnimiz ) çok meşgul olduğu için Ruhun açıklamak istediği şeyleri çoğu zaman kaçırmaktadır ! Çok yoğun ve meşgul durumda olan bir akıl anormal haldedir. Akıl normal bir durumda olduğunda, huzur içindedir-boş değil, huzurludur.
    Aklımız zihinsel değerlendirmeler, kaygı, endişe, korku ve benzeri şeylerle dolu olmamalı; sakin, sessiz ve sukunet içinde olmalıdır. Zihinlerimizi olağan durumlarıyla karşılaştırın ve o zaman çoğunlukla Kutsal Ruhun aydınlatmasına neden çok az sahip olduğumuzu, bilgelik ve vahiy konusunda neden çok sık eksik hissettiğimizi anlayacaksınız.
    Kutsal Ruhun, inanlının aklını ( düşüncesini ) aydınlatmaya çalıştığını unutmayın. Kutsal Ruh, Tanrıdan aldığı bilgiyi kişinin ruhuna aktarır. Eğer akıl ve ruhu karşılıklı olarak birbirilerine yardım ediyorsa, o zaman bu kişi Tanrısal bilgelik ve esinde yürüyebilir. Ama akıl (düşünce ) çok meşgulse, Rab’bin ona, kendi Ruhu aracılığıyla gösterip,açıklamak istediği şeyi kaçıracaktır !

Aynı odada iki insanı hayal edin. Biri diğerine bir sırrını fısıldamaya çalışıyor. Eğer odanın içi gürültülüyse, mesaj iletilmiş olsa bile, gizli bilgiyi edinmeyi bekleyen kişi, odadaki gürültüden dolayı hiçbir şeyi duyamayıp olayı kaçıracaktır ! Hatta belki dikkat etmezse, birisinin ona seslendiğini bile farkına varmayacaktı !

İşte Tanrı’nın Ruhuyla, bizim ruhumuzun arasındaki iletişim de bu şekildedir. Kutsal Ruh’un işleyiş ve iletişim yolları naziktir, hassastır.

1.Krallar; 19:11

” RAB, “Dağa çık ve önümde dur, yanından geçeceğim” dedi.
    RAB’bin önünde çok güçlü bir rüzgar dağları yarıp kayaları
    parçaladı. Ancak RAB rüzgarın içinde değildi. Rüzgarın ardından
    bir deprem oldu, RAB depremin içinde de değildi.Depremden sonra bir ateş çıktı, ancak RAB ateşin içinde de değildi. Ateşten sonra ince, yumuşak bir ses duyuldu. ”

Yukarıda yazılan ayette olduğu gibi, çoğu zaman bizlere ” Yumuşak bir ses ” ile seslenir. Bu yüzden O’ nu işitmek için kulaklarımızın hassas olması çok önemlidir.

Sevgi ve esenlikle kalınız kardeşler.

Anonim
    Pasif

Çok güzel bir yazıydı Kayram inan çok bereketlendim ve okurken dua ettim…Gözyaşlarıyla suladığım bu yola bu kirli yaşları çok görmüyorum zira Rab tertemiz kanını bizler için döktü…
    Tanrı hepimizi Kutsal Ruhuyla doldursun ve onun aracılığıyla konuştursun…
    Amin…

Anonim
    Pasif

Tek kelimeyla harika!
    Tskler Kayram… Mesih seni berektlesin.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.