İmansız olmanın tehlikeleri.

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

İnançsız ve İman etmemenin tehlikeleri.
    Kutsal Kıtap, bakın bu konuda ne diyor.

Markos 16:16.
    “İman edip vaftiz olan kurtulacak,iman etmeyen ise hüküm giyecek.”

Yuhanna 3:16-20
    O’na iman eden yargılanmaz,iman etmeyen ise zaten yargılanmıştır.Çünkü Tanrı’nın biricik Oğlunun adına iman etmemiştir.”

Yuhanna 16:8-9
    “O gelince dünyanın günah,doğruluk,ve gelecek yargı konusundaki
    suçluluğunu dünyaya gösterecektir..Günah konusunda,çünkü bana iman etmezler.”

Yuhanna 12:48
    “Beni reddeden ve sözlerimi kabul etmeyen kişiyi yargılayacak biri var.
    Söylediğim söz o kişiyi son günde yargılayacaktır.”

İbraniler 12:25
    “Eğer bu gün O’nun sesini işitirseniz,atalarınızın başkaldırdığı günkü gibi yüreklerinizi nasırlaştırmayın..Böylece görüyoruz ki,iman etmedikleri için oraya giremediler.”

Vahiy 21:8
    “Ama korkak,imansız ..ve bütün yalancılara gelince,onların yeri kükürtle
    yanan ateş gölüdür.;İkinci ölüm bu dur.”

Anonim
    Pasif

Sevgili kardeşim! sana iyiliği müjdeliyorum, canını kurtaracak olan iyiliği –ne olursun bu iyilikten mahrum kalma. Bu satırları okuduktan sonra ona yaklaş.Gerçek sevgiyi iste.Bilki dünya gibi sevmek seni yaşatmaz- seni hasta eder.İsa’yı tanımadan önce insanları sevdiğimi sanırdım-meğer yanılmışım, içi boş sevgiymiş benimkisi.Esenlik önderini tanıdıktan sonra -gerçekten sevmeye başladığımı anladım .Bu sevgi dirilten bir sevgi kardeşim-acı çektirmeyen, hep seven bir sevgi.Düşünebiliyormusun tüm insanların İsa’dan bu sevgiyi aldığını.Hayat ne güzel olurdu değilmi? yakınmalar dinerdi.Herkes bir-birine güvenirdi.Bu sevgi sana çok yakın kardeşim-sadece seslenmen istemen yeter.Bilki diri tanrımız bu sesini duymayı, kurtulmanı, o kadar çok istiyorki.Senden ricam hiçbir zaman Dünya gibi sevme.İnanki seni hüsrana uğratır.Milyonları uğrattı -halada uğratıyor.Sanada acımayacaktır.Üstelik İsa’nın sevgisini de sana kötüleyecektir.Sen ona asla inanma .Elini rabbe uzat- oğlu İsa gibi sevmek istediğini söyle.O yaşatan sevgisinden al.İnan kardeşim bu sevgi sana da tüm insanları sevdirecek- tek eksiğimizin bu sevgi olduğuna inandıracaktır.Dünyanın mutsuzluğu bu sevgiyi tanımayışından kardeşim.Gerçek sevgiyi bilmemesinden.

“Ne mutlu Tanrısı RAB olan halka!” – Mezmur 144:15

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.