İman Ettim

• Bu konu 11 izleyen ve 12 yanıt içeriyor.
13 yazı görüntüleniyor - 1 ile 13 arası (toplam 13)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Bu gece itibariyle İsa Mesih’i kurtarıcım ve Rabbim olarak kabul ettim. Yani kalben iman ettim. Elbette Kutsal Kitap’ı okumaya ve dua etmeye devam edeceğim. Ve Kutsal Kitap’ı okuyup, iyice anlayıp en ufak bir eleştiriye karşı bile kusursuz bir şekilde savunacak hale gelene kadarda mezhep seçimini düşünmüyorum. halleluya

Anonim
    Pasif

Sacratus kardeş Rab İsa’nın adına övgüler, yücelikler olsun.
    Siz iman ettiniz, gökte melekler ve yeryüzünde biz ruhsal kardeşlerin,
    sevinçten seni alkışladık.
    Ne mutlu sana Rab’de kurtuluşu aldın.
    Kardeşim,

Bu genç yaşta Rab’le tanışmak…!
    İtiraf edeyim seni kıskandım,
    Ben Mesih’e geldigimde,Cahit Sıtkı’nın dediği gibi;
    yaş otuzbeş yolun yarısı idi.

“Oğlum bilgeliğe kulak verip
    Yürekten akla yönelerek
    Sözlerimi kabul eder,
    Buyruklarımı aklında tutarsan,
    Evet,aklı çağırır,
    Ona gönülden seslenirsen,
    Gümüş ararcasına onu ararsan,
    Onu ararsan define arar gibi,Rab korkusunu anlar
    Ve Tanrı’yı yakından tanırsın.
    Çünkü bilgeliğin kaynağı Rab’dir.
    O’nun ağzından bilgi ve anlayış
    Çıkar”

Süleymanın özdeyişleri 2:1-2-3-4-5-6

Esenlik seninle ve sevdiklerin ile olsun……………………………….Amin.

Anonim
    Pasif

Sevgili Sacratus Tanri’nin ailesine hosgeldin.

Tanri’yla gitmenin ilk adimini attin.Bundan sonra cok önemli ve zor dönemlerden gececeksin.Cesitli denenmelerden ve tecrübelerden gececeksin.Umarim ve Tanri’dan diliyorum ki düsmeyecek ve sonuna kadar dayanacaksin.

Mezhep secimine gelince..Umarim ki bunu hic yapmayacaksin.

Gerci Türkiye’de bunu basarmak güc ama imkansiz da degil.

Sevgiler ve esenlikler..

Anonim
    Pasif

Sevgili Sacratus, senin adına çok sevindim. Ben de şimdi senin kendi içinde geçtiğin yoldayım. Sitede önüme çıkan her konuyu eksiksiz okuyorum, senin soruların ve verilen cevaplar gerçekten beni oldukça rahatlattı. Bunun dışında diğer soru ve cevaplar veya saldırı amaçlı yazılara verilen kibar ve açıklayıcı-ikna edici cevaplar gerçekten içimi rahatlatıyor. Bugün kendime bir cep İncili aldım. zaten Kitab-ı Mukaddes var evimde ancak her yere götürebileceğim cinsten değildi. Bu İncili fırsat buldukça okuyacağım; Umarım anlamam için TANRI yardımcım olur. Gerçekten senin adına çok sevindim.

Anonim
    Pasif

@Sacratus 18295 wrote:

Bu gece itibariyle İsa Mesih’i kurtarıcım ve Rabbim olarak kabul ettim. Yani kalben iman ettim. Elbette Kutsal Kitap’ı okumaya ve dua etmeye devam edeceğim. Ve Kutsal Kitap’ı okuyup, iyice anlayıp en ufak bir eleştiriye karşı bile kusursuz bir şekilde savunacak hale gelene kadarda mezhep seçimini düşünmüyorum. halleluya

Değerli kardeşim,
    Gerçekten sevindirici bir haber. Tebrik ediyorum ve bu kararından dolayı yürekten sevinç duyuyorum. Rab her zaman kılavuzun olacaktır, yeter ki sen her zaman O’nunla konuş ve O’nu dinle. Gözlerin hep Rabbin üzerinde olsun. İnsana bakma , düşersin…. Ama gözün hep Rab’de olursa her türlü sıkıntıda , güçlükte O’nun elini tutarak ayakta kalabilirsin. Kutsal Kitabı elbetteki her gün mutlaka oku, ama en çok dua et. İstediğin bilgeliği sana Rab verecektir. Bunun için çok çok dua et. Mezhep seçimi konusunda Kores kardeşime katılıyorum ama dediğim gibi kılavuzun Rab olsun, doğru olanı istediğin sürece seni asla reddetmez, istediğini sana verir.
    Esen kal….

Anonim
    Pasif

Yazını gözyaşları içinde okudum kardeşim.Tebrik ederim.Yeni hayatında,sana sonsuz huzur ve mutluluk diliyorum.
    Esenlikler…

Armagan
    Anahtar yönetici

Sevgili sacratus kardesim, Isa Mesih’i yasamnina Rabbin ve Kurtaricin olarak kabul etmene cok sevindik. Bizimle birlikte gokte de Rabbin onunde melekler arasinda buyuk bir cosku yasaniyor. Karanliktan Rabbin isigina gecmis bulunuyorsun. Artik her sey yepyeni oluyor ve hayata yeni bastan basliyorsun. Galatyalilar 2:20, 2. Korint 5:17, Yuhanna 3:3, 1. Petrus 2:9.

Isa Mesih icin verdigin kararin bu hayatta aldigin en buyuk karardir. Rab’bimiz seni ellerinde tutsun, Kutsal Ruhuyla guclendirsin ve kendi yuceligi icin yasatsin ve kullansin diye dua ediyorum. Rabbin alilesine hosgeldin!

hrturk

Anonim
    Pasif

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Özellikle bu sitede bana yardımcı olan, sorularımı yanıtlayan ve belkide doğruyu bulmam için dua eden herkese minettarım.

Anonim
    Pasif

Sevgili Sacratus,
    İsa Mesih’i tanıdığın, O’na iman ettiğin için seni tüm yüreğimle kutluyorum. Rab seni bol bol bereketlesin ve kutsal ellerinde sımsıkı tutsun. Vermiş olduğun bu karar, yaşamında vermen gereken en önemli karardır. Bu dünya ve dünyadaki her şey birgün yok olacak; herkes bir gün Tanrı’nın huzuruna çıkacak ve kendisi için hesap verecektir. Eğer bir kimse İsa Mesih’i yaşamına Rab ve kurtarıcısı olarak almamışsa, ismi YAŞAM KİTABI’na yazılmamışsa o kişinin VAY HALİNE diyor Kutsal Kitap. Tanrı bizlerden sadece yüreğimizi O’na vermemizi istiyor. Yaptığımız dinsel işlerimizle, sevaplarmızla Tanrı’yı kesinlikle hoşnut edemeyiz. O sadece iman ve itaat istiyor.

Sen sevgili Sacratus, İsa Mesih’i yaşamına RAb ve Kurtarıcı olarak almakla SONSUZ YAŞAM’a geçtin, günahların bağışlandı, Rabbimiz İsa Mesih sayesinde Tanrı’yla barıştın, adın YAŞAM KİTABI’na yazıldı. Artık yargılanmayacaksın, Sonsuz Yaşam senin, ruhsal ölümü tatmayacaksın. Güvendesin, sevginin kaynağı olan MESİH’in avuçlarının içindesin, çünkü O’nun çocuğu oldun.

‘Kendisini kabul edip adına iman edenlerin hepsine Tanrı’nın çocukları olma hakkını verdi. Onlar ne kandan, ne beden ne de insan isteğinden doğdular; tersine Tanrı’dan doğdular’ (Yuhanna 1:12.13).

Bundan sonraki iman yolculuğunda evrenin Yaratıcısı Göksel Baban seninledir.

Sevgilermle

Anonim
    Pasif

@Sacratus 18295 wrote:

Rab’bin egemenliğine açılan kapı olan “İMANIN” ile aramıza hoş geldin kardeşim… Yüce İsa’yı görerek iman edenler le görmeden iman edenler hiç bir olur mu?
    Sen onun gözünde lütuf buldun…
    Rab seni kutsasın kardeşim….
    Sevgiyle

Anonim
    Pasif

@Sacratus 18295 wrote:

Sizde kurtulmuslar arasina eristiniz.Halleluyah!Kayip bir kuzu daha bulundu. =) Rab sizi bereketlesin,imaninizi kuvvetlendirsin,seytanin tum saldirilarinda sizi korusun ve sizi diger canlari kurtarmak icin kullansin.

Iman etmek zaten hemen bir mezhep secimi demek degildir.Bende ilk iman etigim zaman boyle sanmistim ama onemli olan Rabbin kelamini onun sozunden ayrilmadan anlatan,rituellerden ve dogmalardan uzak bir imanli toplulugu icinde bulunmak.

Dilerim bu konuda Rab sizi sonuna kadar yonlendirsin ve kendisinden hosnut oldugu kardeslerle birlikte tapinmayi nasip etsin size hayat boyu,Amin.

Anonim
    Pasif

Hoş geldin Sacratus,

Asla pişman olmayacağın bir karar almış, kendini Yaratan’a teslim etmişsin. O gelmeni ve teslim olmanı hep bekledi (Luka 15:11-32) ve şimdi de her kötülükten koruyacaktır. Hiçbir gücü veya anlayışı olmayan bir bebek gibi, her zaman O’na sarıl ve O’nda kal. Korkman gereken en kötü kişi, kendi benliğin ve kendi yüreğindir.

Mezhepler konusunda çok iyi bir karar almışsın. Ama maalesef bir kiliseye gitmen gerekiyor ve bu kilise de ‘taraflı’ olacaktır. Tüm kiliseler taraflıdır. Ben de taraflıyım. Kutsal Kitab’a uymayan veya Kutsal Kitap + diğer öğretiler diyen kiliselere yüreğimde onay vermem. Yine, İsa Mesih + başkalarına dua eden, Tanrı ile insan arasına İsa’dan başka aracılar koyan kiliselerden uzak durmanı tavsiye ederim. Tecrüben, “Tavadan Ateşe” olmasın. Birinden kaçarken, obirine tutulmuş olmayasın.

Tren yollarında, bir derecelik bir sapma seni Paris yerine Londra’ya götürür. Azacık farklılık, Kutsal Kitaptan ufacık bir uzaklaşma, zamanla sapıklığa yol açar. Sineği süzen, deveyi yutar hale gelir. Kutsal Kitap dışında hiçbir şüpheli öğreti veya otorite kabul etmezsen; şüpheye düştüğünde hep Rab’be koşarak yardım istersen, düşmen kolay olmayacaktır.

Yüreğimiz senin için sevinçle doldu. Rab çağırdı. O’nda kal. Rab bereketlesin.

Anonim
    Pasif
    Aria;18315 wrote:
    Yazını gözyaşları içinde okudum kardeşim.Tebrik ederim.Yeni hayatında,sana sonsuz huzur ve mutluluk diliyorum.
    Esenlikler…

Sevgili Aria

Rab senin de kalbinin kapisinda durmus kapiyi caliyor..Ve senin de ona kapiyi acmani bekliyor..Bizler,melekler,Rab herkes senin kurtulman ve senin de Rab’bin kuzularina katilman icin bekliyoruz.Sabirla ve duayla..

Cok bekletme olur mu?

Sevgiler..

TANRISEVGIDIR.png

13 yazı görüntüleniyor - 1 ile 13 arası (toplam 13)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.