İlkel Atmosfer – Hayalİ Organİk Çorba !

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24382
  Anonim
  Pasif

  bu çalışmamda evrim kuramının hayatın başlangıcına dair olan iddalarını ,
  başlangıçtaki atmosferle ilgili varsayımları
  miller deneyinin nekadar başarılı olduğunu ( ! )
  ve hayali organik çorba teorisini ele alacağım .

  bu çalışmamızın ana çizgisinide belirledikten sonra makalemizi yazalım ..

  tüm rabbe itaat edenlere sevgiler …..

  BAŞLANGIÇTAKİ ATMOSFERLE İLGİLİ VARSAYIMLAR VE HATALAR

  evrime göre yaşam şu şekilde meydana gelmiştir:

  1-ilk atmosfer
  2-organik çorba
  3-proteinler
  4-nükleotidler
  5-DNA diye bilinen nükleik asitler
  6- bir zar

  yaşam ise var olduğu varsayılan organik çorbada meydana gelmiştir.
  başlangıçta gereken şey ;yeryüzü,yıldırımlar,ultraviyole ışınları,ve başka enerji kaynakları tarafından bombardımana tutulduğu zaman ,yaşam için gerekli olan basit molekülleri ortaya çkarabilecek ilkel bir atmosferdi.stanley miller ( bu bilim adamnı mutlaka duymuşsunuzdur ) ,1953yılında böyle bir deney yaptı.başlangıçta yeryüzünde hidrojence zengin bir atmosferin bulunduğunu varsayarak ,böyle bir ortamdan elektrik kıvılcımları geçirdi ve protein üretmek için gerekli 20 çeşit aminoasitten basit ikisini üretti.

  oysa başlangıçta yeryüüzü atmasferinin nelerden oluştuğunu kimse bilmemektedir.
  miller acaba neden böyle bir atmosfer seçti ???
  o biyolojik açıdan ilginç bileşiklerin sentezlerinin bulunabileceği tek ortam olduğu için , önyargılı bir düşünceyle bu atmosferi seçtiğinide kabul etmiştir. .. bunu bilim dünyasıda kabul etmektedir ..

  araştırmalarım sırasında ,,istenen sonuçların deneylerle elde edilmesi için işe sık sık hile karıştırıldığını keşfetim.. birçok bilim adamı ,deney yapanların akılarını önyargılı bir şekilde kulanarak ,deneylerinin sonucunu önemli oranda istedikleri yönde etkileyebileceklerini kabul ediyor .. .( evrimcilerin itirafları başlıklı konuya bakabilirsiniz ..forumlarda mevcut ) millerin atmosferi başka biim adamları tarafındanda kulanıldı. ,,ancak bunun nedeni ;o atmosferin mantıksal ve muhtemel olması değil ,,”evrimi destekleyen deneylere uygun ” ve ” laboratuvar deneylerinde ” başarılara yol açmış olmasıydı ..bizlere söylenmeyen bu uluvi deneyde birde tuzak kullanılmasıydı . !!!

  medya millerin deneyini büyüttüde büyüttü .. ancak geçekler tam olarak böyle değildi..

  varsayılan atmosfer koşularıda yanıştı. !!!

  şimdi bakalım millerin deneyi gerçektende başarılımıdır ? miller in varsaydığı organik çorba gerçektende oluşmuşmuydu ????

  ORGANİK ÇORBA BİR HAYALDİR !

  Millerin deneyinin kusurlu olduğu anlaşıldı.bunun farkına varılınca da önemini yitirdi. miler yarattığı atmosferdeki basit kimyasal maddeleri paçalayarak aminoasitlerin oluşmöasını sağlamak için elektrik kıvılcımlarından yararlanmıştı. oysa bu kıvılcım amino asitleri dahçabuk parçalayacaktı. Bu nedenle miller deneyini gene değiştirdi !
  asitleri ,kıvılcımlardan korumak üzere ,oluştukları anda aletin içine alacak birt tuzak hazırladı !!! .. eğer millleri amino asitleri kıvılcımları arasından derhal almasaydı ışınlar bu aminoasitleri hemen parçalayacaktı !! evrimciler yinede bu gerçeğin üzerinde pek durmuyorlar.. onlar yine ilke atmosferde aminoasitlerin nasıl olduysa bu parçalayıcı ışınlardan kurtulduğunu varsayıorlar ..

  bizim aristobeyfendiler bu şekilde hayali organik çorbayı kurtarmaya çalışıyorlar !!!..

  oysa birçok nedenle kurtaramıyorlar. aminoasitler yapılarını su içinde koruyamıyor ve başlangıçta ise okyanusta ancak yok denecek kadar az sayıda bulunmuş olabiirler ..böyle bir organik çorba bulunmuş olsaydı ,bileşiklerin bazlarının kalıntıları tortul kayalarda bulunmalıydı. !!!!oysa 20 yıllık araştırmalara rağmen en eski kayalarda da ,prebiyotik bir çorbanın varlığı çok önemlidir ..bu nedenle de onun varlığıyla ilgili hiçbir pozitif kanıt olmadığını görmek bir şok etkisi .. evrimcilerein suratına sert bir tokat etkisi yapmaktadır.!!!

  ozkan p.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.