• Bu konu 5 izleyen ve 4 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Yazar
  Yazılar
 • #23526
  Anonim
  Pasif

  yki_kapak.jpg


  Levent Kınran Yeter Ki İnsan Olsun hakkında şöyle yazmıştır:

  “Yeter ki insan olsun!’ hepimizin dileği değil mi? Bütün tanıdıklarımız, komşularımız, meslektaşlarımız, esnafımız için arzumuz hep budur! Keşke çevermizdeki insanların hepsi insan olsa! Hepimizin dilinden düşmeyen bu bu sözcüklerle aslında ne demek isteriz? Başkalarını hangi akıl terazisiyle tartıp da insan olup olmadıklarına karar veririz? Aynı terazide acaba biz kaç gram geliriz? İnsanı düşündüren, zihnini kamçılayan, yüreğine dokunan ve yaşamını değıştıren kitapların sayısı azdır. İşte bu soluk kesen kitapçıkta, aradığınız soruların yanıtlarını ve çok daha fazlasını bulacaksınız.

  #31908
  Anonim
  Pasif

  Yeter ki insan olsun!..

  Sormak lazım size; İsraillilerin o katlettikleri masum sivil halkı insan değil mi?..Hıristiyan alemi seyirci kalıyor..Demek ki müslümanların kanı bedava imiş..Onlardan başka insan imiş öyle mi?…Müslüman kanını akıtan zalimler aslında insan değildirler…
  Yazılar olsun onlara..

  #31909
  Armagan
  Anahtar yönetici

  Genel olarak bu tür suçlayıcı yazılara forumumuzda yer vermiyoruz, ama Malcom arkadaşımız bu yazısına yanıt vermek istedim.

  Eğer Forumdaki güncel konuları okumuş olsaydınız orada bizim İsrail saldırılarını ve yaptıkları katliamları onaylamadığımızı ve desteklemediğimizi görmüş olurdunuz. Hristiyan aleminin sessiz kalıp Filistinlilerin ölümünü seyrettiklerini söylüyorsunuz…

  Hristiyan ülkelerin ne yaypıp yapmayacakları bizim işimiz değildir. Siyasete yön verenler düşünsünler.. ve Onca müslüman ülke hiçbi şey yapamazken hristiyan ülkeler mi gidip israili durduracaklar? Bakın Fransa o kadar ugrastı ateş kesilsin diye, ama İsrail yine bildiğini okuyor..

  Şimdilik biz de sizin gibi bekliyoruz, akan kan bir an önce dursun ve saldırganlar cezalandırılsın diye..

  Ve de… bütün bunların sorumlusu bizmişiz gibi buraya gelip bize hesap sormaya hakkınız yok..

  Barışın tek başkanı Rab İsa Mesihi reddetmeye devam eden Yahudiler ve Müslümanlar hiçbir zaman bu barışı silahlarla ve kavgalarla tesis edemezler. Sonuç hep yıkım ve hüsran olur..

  Benim size önerim daha makul ve soğukkanlılıkla olaylara yaklaşmanız ve bu konulardaTanrıya dua etmenizdir.

  #31911
  Anonim
  Pasif

  Sn.MALCOM X

  İsrail’in kuruluşundan itibaren Filistin halkı tehdit ve zulüm altında yaşıyor. 1967 Arap İsrail savaşından bu tarfa, zulmüne devam ediyor. Bu zulüm hem Türkiye cumhuriyetini yönetenler, hem de diğer müslüman devletlerce de biliniyor. Yeni bir şey değil yani.

  Ama Türkiye tüm bunlara rağmen İsrail ile ikili askeri- ekonomik anlaşmalar yapıyor. İsrailli pilotlar Türkiye de eğitilirken, Türk savaş uçakları ve tankların modernizasyonu İsrailde yapılıyor. Bu işler için İsrail’e çuvalla para ödeyip, daha sonra da “İsrail karşıtlığı” sergilemek pek inandırıcı düşmüyor. Bu nedenle burada gelip de Hristiyan olan arkadaşları suçlamakla bir yere varamasınız.

  Daha önce ben de, sitem dolu bir mesaj attım. Lâkin bu sitem, “Hem İsraili, hem de Filistini yaptıkları savaş nedeniyle tasvip etmiyoruz” şeklindeki yaklaşımlarına idi. Çünki, taraflardan birisi en modern silahlarla saldırıken, diğeri sapan taşı ile karşılık veriyorsa bunun adına savaş değil, zulüm denir. Fakat yine de, Müslümanlar ellerinden gelen her şeyi yapmadan, Hristiyanları sorumlu tutma hakkına sahip olamazlar. Ben şahsen ABD nin Irak’a saldırdığı 1991 den bu tarafa alternatifli olan ürünlerde, ABD/İngiliz/İsrail mallarını satın almıyorum. Kişisel olarak verebileceğim tepki bu. Şu an İslamdan çok uzaktayım. Ama tepkilerim zerre kadar değişmiş değil.

  Bu mevzuda Filistin dışında, başta müslüman ülkeler olmak üzere hiç bir ülke samimi değil. Bush, uçakları ile Irak’da müslümanların tepesine bomba yağdırıken, Türkiye de bir çok “Müslüman”(!) serinlemek için Pepsi/Coca cola içiyor, evlerinde BP tüp kullanıp, otomobillerine İngiliz ve ABD şirketlerinden Benzin/Mazot alıyorlardı. Şimdi bile meydanlarda İsrail’in zulmünü protesto ettikten sonra ABD/İng. şirketlerinden arabasının deposunu dolduranlar var.

  Nasreddin Hoca erken bir vakitte kalkıp bağın yolunu tutmuş. Yol da giderken kan-ter içerisinde iki askerle karşılaşmış.

  Askerler, “Hocam. Kadı efendinin eşeği kayboldu. Haberin olsun. Görürsen bize haber ver.” demişler.

  Hoca da, “Olur evlatlarım, siz merak etmeyin.” demiş.

  Nasreddin Hoca akşama kadar bağda çalışıp işlerini bitirdikten sonra, dönüş yoluna koyulmuş. Can sıkıntısını gidermek için de hafiften bir türkü tutturmuş. Bu esnâda kadı efendinin merekbini arayan askerler ile tekrar karşılaşmış. Askerler sitem dolu sözlerle,

  “Hocam. Biz akşama kadar hayvanı aramaktan yorgun düştük. Sen haberin olduğu halde hiç oralı olmamışsın.”

  Hoca; “Evlatlarım. Dünya böyle. El, elin eşeğini türkü söyleyerek arar.”

  #31912
  Anonim
  Pasif

  Filistin savaşı hakkında insanların yorumlarının ardı arkası kesilmiyor, ama duyduğumuz yorumlar ve haberler bana taraflı geliyor. Israil tarafının da haberlerde sorunlarını ve yorumlarını dinlemek isterdim. Onların haklı yada haksız olması katliam yapılmasını gerektirmez, ama onları bu hale getiren hiç de küçümsenemeyecek olaylar yaşanmıştır. Araplar bile Hamasa destek vermiyorlar.

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.