Yere yıkılmışız, ama yok olmuş değiliz!

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

2 Korintliler 4:8-9
    8 Her yönden sıkıştırılmışız, ama ezilmiş değiliz. Şaşırmışız, ama çaresiz değiliz. 9 Kovalanıyoruz, ama terk edilmiş değiliz. Yere yıkılmışız, ama yok olmuş değiliz.

Hristiyan olmadan once, basiniza kotu ya da aci bir olay geldiginde, gozlerinizde goz yasi damlasi kalmayana kadar aglardiniz. Kisaca, kalbiniz parcalara kirilmis, kendinizi kapana sıkışmış, depresif ve tamamen bozguna ugramis gibi hissederdiniz kendinizi.

Ama Hristiyan olduktan sonra, basiniza aci ya da kotu bir olay geldiginde, hala agliyorsunuzdur ama icinizde tarif edilemeyen bir rahatlik hissediyorsunuz. Disaridan bakilinca uzgun, ama kalbiniz agirlasmis degil! Nedenini bilmediginiz bir sey icinizin ta derinliklerinden size guc, destek veriyor. Icinizde yukselen bir guc, umit kaynagi hissediyorsunuz ya, iste o Rab Isa’nin icinizdeki varligindan!

Tamamen uzgun,endiseli veya dertli olamazsiniz cunku Rab Isa icinizde, ve O Huzur Prensidir (Yesaya 9:6) ve diyor ki size “27 Size esenlik bırakıyorum, size kendi esenliğimi veriyorum. Ben size dünyanın verdiği gibi vermiyorum. Yüreğiniz sıkılmasın ve korkmasın.” (Yuhanna 14:27)

Evet belki gercekten durumunuz kotu ve sıkıntili bir durumdasiniz, ama Rab Isa huzura cikan tek yoldur, gercek ve yasam O’dur (Yuhanna 14:6) ve size diyor ki ” Her sey duzelecek. Size cikis yolunu mutlaka saglayacagim.”

Biliyorsunuz ki bozguna ugramadiniz cunku icinizdeki Rab Isa sizin zaferiniz (1 Korintliler 15:57) ve size diyor ki “Siz zafer icin savasmiyorsunuz, ama zafere sahip olarak savasiyorsunuz cunku zaten zaferi Benim icimde kazandiniz.”

Rab Isa’yi tanimadan once, kendinizi yerlere yikilmis hissettiginizde, hemen pes ediyordunuz. Ama simdi kendinizi yerlere yikilmis hissettiginizde, pes etmiyorsunuz cunku icinizdeki Rab Isa zaferin umididir (Koloseliler 1:27) “Umit” Incil’de kesin ve pozitif iyinin beklentisi demektir.

Yani icinizdeki Rab Isa, harikulade bir evliligin kesin ve pozitif beklentisidir. Icinizdeki Rab Isa, harikulade bir ailenin kesin ve pozitif beklentisidir. Icinizdeki Rab Isa, harikulade bir sagligin kesin ve pozitif beklentisidir. Icinizdeki Rab Isa, harikulade bir hayatin kesin ve pozitif beklentisidir.

Arkadasim, icinizdeki Rab Isa, Tanri’nin size bahsettigi butun harikuladelerin kesin ve pozitif beklentisidir. Icinde bulundugunuz hic bir kotu durum sizin yok olmaniza ya da Tanri tarafindan terkedilmenize neden olabilir.

Kaynak: Joseph Prince Ceviri: Legacy

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.