Yeni yaşam

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

İsa ile tanışmadan önce tamamen Tanrı tanımayan bir insandım. Tanrı inancıyla dalga geçerdim, bu beni rahatlatırdı. İnanan kişilere göre bir üstünlük duygusu veriyordu bana bu… Ama çözümleyemediğim sorunlarım vardı. Hayatta umutsuzdum, çünkü ölüm ile herşeyin biteceğini, son bulacağını düşünüyordum. ölümün gücü karşısında yaşam ufacık bir ayrıntı gibi geliyordu bana. Sevdiklerimi kaybedecek olma düşüncesi , yokolacak olma düşüncesi, bana o inanmadığım, alay ettiğim Tanrıyı düşündürtüyordu. Ama yine de inanamıyordum, çünkü Tanrı olarakbize başka bir şey gösterilmişti, öğretilmişti, Tanrı yı düşünmeye çalışırken aklıma Kuranın öldüren, emirler veren, ayrımcılık yapan, adaletsiz, zorba Tanrısı geliyordu. tanrı ile bir yakınlık kurmak istiyordum, ona inanmak istiyordum, ama onu bilmiyordum, tanımıyordum. Ruhsal anlamda istediğim huzuru bulamıyordum, çünkü benim bildiğim Tanrı, gerçek olmayan, varolmayan, yaratılmış bir Tanrıydı. İnsanlar tarafından yaratılmış, tasarlanmış sahte bir Tanrı idi benim bildiğim. Bu dönemde çok kez camiye gittim, inanmaya çalıştım, ama o inanca asla tabi olamadım. Dua ederken, namaz kılarken sahteydim,varlığını hissetmediğim,benimsemediğim, sevmediğim bir Tanrıya tapınmak anlamsız geldiğinden, hiç bir zaman müslüman olamayacağımı kendim bir kez daha gördüm.

Fakat bu dönemde İsa ile ve incil ile ilgili hiç bir şey bilmiyordum. Bildiklerim sadece kulaktan dolma bilgilerdi. İsa nın sevgiyi çok öne çıkaran bir peygamber olduğunu, incilin ise güzel bir ahlak kitabı olduğunu düşünüyordum. İsa ile gerçek tanışmam, tesadüfen girdiğim bir hristiyan internet sitesi aracılığıyla oldu. İsa nın Tanrının oğlu olduğunu, insanlık için, hepimizin günahları için kendini feda etmesi, beni çok etkiledi. İsa hakkında düşünmeye ve araştırmaya başladım. Bu arada internette incil okuyordum, hristiyanlıkla ilgili makaleler okuyor ve hristiyan ilahiyatını öğrenmeye çalışıyordum. Bir gece , İsa ya seslendim, Onun adıyla dua ettim, ona inandığımı ve benim için çarmıhta yaptığı işin gerçek olduğunu, kurtuluş müjdesinin gerçek olduğunu tüm ruhumla hissederek dua ettim. tam olarak o an mı iman ettiğimi söyleyemeyeceğim, çünkü benim imanım birdenbire gerçekleşen bir şey olmadı, çok sıkıntı çektim, İsa için mi yaşayacağım, gerçekten kararlı mıyım, ruhumda dalgalanmalar vardı. İsa adıyla dua ettiğimde, incil okuduğumda esenlik ve huzur buluyordum, fakat sabah olup ta işe gittiğimde, dünyanın düzenine kendimi kattığımda kafamda çelişkiler oluşuyordu. Acaba yanlış mı yapıyorum, ya gerçek değilse, diye düşünüyordum. ve bu arada çalıştığım işyerinde pazar günleri izin alamadığım için kiliseye gidemiyordum. Hiç bir kilise görmemiştim, hiç hristiyanla yüzyüze konuşmamıştım. Kendi içimde gerçek olanı aramaya çıkmıştım elimde Tanrının sözleri vardı.

Tanrı sözünden uzaklaştığım, saptığım bir dönem de oldu bu arada, ama çok şükür ki çabuk atlattım ve tekrar Rabbe döndüm. Rabbe bu ikinci gelişimde çok daha sağlam geldim, onun ruhunu tüm gücünü hissediyordum artık içimde, bu arada işyerinden izin alabildiğim zamanlarda kiliselere gitmeye başladım. Hristiyan olan, İsa yı daha önce tanımış , imanlı kişilerle birebir konuşabilme ve soru sorma olanağı buldum. Kutsal Ruh beni tamamen yönlendirmeye başlamıştı, artık kafamdaki çelişkilerden, ruhumdaki pişmanlıktan, kuşkunun verdiği sıkıntıdan kurtulmuş ve esenlik bulmuştum.

Artık ruhumu saran o sıkıntı, ölüm ve yokoluş düşüncesi, dünyadaki bencillik ve kötüğün verdiği bunaltı tamamen son buldu. Kötülüğün babasının çarmıhta başının ezildiğini, sevginin ve merhametin, doğruluğun kazandığını biliyorum. Hiç kimsenin sarsamayacağı, büyük bir umudum var. İsa ile birlikte sonsuza dek yaşayacağımı biliyorum.Tanrının adaletine ve sonsuz merhametine. sevgisine güveniyorum. Tanrı bana bu fırsatı verdi, karşılıksız olarak verdi, kendi oğlunu kurban ederek bunu bana sağladı. Artık yaşamımın tek amacı var, Rabbi yüceltmek. Rab için yaşıyorum , ve onun müjdesini insanlara anlatabilmek en büyük mutluluğum.

Yüce Tanrımıza hamdolsun.

Anonim
    Pasif

İnsanın kurtuluşu için ,Tanrının sagladıgı tek bir yol var,oda kendisini insanlık ugruna fidye olarak sunan Tanrının oglu İsa Mesihtir.Yüce Tanrının bu muazzam sevgisi karşısında verdigin ikrardan dolayı Rap esenligi ve güçünü senden eksik etmesin

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.