Yeni '7 ölümcül Günah'

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24595
  Anonim
  Pasif

  Vatikan'ın açıkladığı yeni '7 ölümcül günah'tan birisi de çevreyi kirletmek. Yeniden dönüştürülebilir çöplerini ayırmayan kişiler de, Vatikan'ın gözünde 'günahkar' sayılacak.

  10.03.2008

  ROMA – Katolik dünyasının merkezi olan Vatikan, 16. yüzyılda belirlediği '7 ölümcül günah'a, günümüz dünyasında uygun 7 tanesini daha ekledi.

  İngiliz basınında çıkan haberlere göre Katolil Kilisesi'nin baş mahkemesi sayılan Papalık Mahkemesi'nin Başkanı Piskopos Gianfranco Girotti tarafından açıklanan yeni '7 ölümcül günah' şunlar:

  * Genetik modifikasyon
  * İnsanlar üzerinde deneyler yapmak
  * Çevreyi kirletmek
  * Sosyal adaletsizliğe yol açmak
  * Fakirliğe neden olmak
  * Zenginlikle gösteriş yapmak
  * Uyuşturucu kullanmak ya da satmak.

  Girotti, kürtaj ve pedofilinin de Vatikan'ın gözünde ölümcül günahlar arasında bulunduğunu vurguladı.

  Küreselleşen dünyada rahiplerin bundan böyle bu yeni günahları da gözönünde bulundurmaları gerektiğini kaydeden Girotti, 'Geçmişteki ölümcül günahlar daha 'bireysel' olarak görülüyordu, ancak günümüzde günahların sosyal bir yansıması da var' diye konuştu.

  Roma Katolik Doktrini'ne göre, ölümcül günahlar, günahkar kişinin tövbe etmemesi halinde 'sonsuz ölüm'le cezalandırılıyor.

  16. yüzyılda Papa Büyük Gregory tarafından listelenen 7 ölümcül günah sırasıyla; şehvet, bencillik, açgözlülük, kibir, tembellik, nefret ve kıskançlık.

  http://www.gazeteport.com.tr/DUNYA/NEWS/GP_169906

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.