ANASAYFA Forum HRİSTİYAN EDEBİYATI, ŞİİRLER, KİTAPLAR, MEDYA, BASIN, YAYIN… BASIN, YAYIN, MEDYA Yemen’de öldürülen Almanlar Incil Okulu öğrencisi

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26229
  Anonim
  Pasif

  Yemen’de kimliği belirsiz kişilerce kaçırıldıktan sonra öldürülen iki Alman vatandaşının “İncil Okulu” öğrencisi olduğu bildirildi.

  Kuzey-Ren Vestfalya eyaletinin Lemgo şehrindeki Brake İncil Okulu’nun resmi internet sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Anita G. ve Rita S. isimli kişiler, okulumuzun üçüncü sınıf öğrencisiydi” denildi.

  Açıklamada, “Okulun iki öğrencisinin kaybından duyulan derin üzüntü” vurgulandı. Olayda hayatını kaybeden Almanların dini eğitimleri kapsamında Yemen’de bulundukları ve okulun şart koştuğu stajlarını Sana’daki “Worldwide Services” kuruluşuna bağlı bir hastanede tamamladıkları belirtildi.

  1959 yılında kurulan Brake İncil Okulu, kendini “İlahiyat eğitimi veren yüksek okul” olarak tanımlıyor. Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier Berlin’de yaptığı açıklamada, gruptaki diğer beş Almanın durumunun belirsizliğini koruduğunu söyledi. Yemen’de hafta başında iki Alman kadının yanı sıra bir de Güney Korelinin cesedi bulunmuştu. Güney Kore hükümeti saldırıyı sert bir dille kınadı.

  http://www.haberfx.net/yemen-de-oldurulen-almanlar-incil-okulu-ogrencisi-haberi-55730/

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.