Yehova Şahitlerine Bir Soru

  • Bu konu 4 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Yazar
    Yazılar
  • #26880
    Anonim
    Pasif
    alcyone-483x534.jpg

    Yehova Şahitleri her fırsatta gerçek hrıstıyan olduklarını idda etmektedir. Onların kurucu peygamberi C. t. Russell Tanrının o zamanlarda kullandığı “bir peygamberi” ve bu dunyada “bir tanrı”sıdır.

    Kendisi ( Russell) ölümünden önce bir tren yolculuğuna çıkmış ve insanları doğru yola getirmek (!) amacıyla son vaizlik turunu tamamlamıştır. Türkiyede Yehova Şahitliği -Kimlerdir adlı kitapta uzunca yazılmıştır bu . (Ancak nedense artık bu kitabı basmıyorlar. 1980,ve 90 larda vardı. ) Russell peygamber (!) bir cadılar bayramı zamanında trende yolculuk ederken ölür.

    [IMG]http://www.sixscreensofthewatchtower.com/images/trainnight.JPG[/IMG]

    Ölüm sebebi ise bir çok hastalığı gösterilmiştir. Kendisi özel olarak vasiyet etmiştir ki cesedi Roma imparatorluğu zamanlarında kullanılan “toga” ya sarılsın. İlginçtir ki Roma imparatorluğu Onun demesine göre Şeytanın bir hükümetiydi.

    Peki neden şeytanın hükümeti olarak gördüğü Roma geleneklerine uygun olarak ölüsünün hazırlanmasını istedi. ? Ve neden Mısırlı putperestlerin,masonların sembolleriyle mezarı süslendi. ???

    [IMG]http://www.sixscreensofthewatchtower.com/images/charlesintoga2.JPG[/IMG]

    İşte burada görülüyor ki “Roma Togası”ile sarılmış sarmalanmış, Ayın havasında Mason geleneklerine ve inançlarına uygun olarak , mezarını Kutsal (!) piramit şeklinde yapılması için vasiyet etmiş. Mezarının ortasına da MASON SEMBOLU olan taç ve içinde bir haç sembolu koyulmuş.

    Peki neden Roma togası seçildi ?
    Neden Mason sembolleriyle Mezarı hazırlandı ?

    Onun Mısır piramidi çalışması vardı. Yıllarca tanrısal hakikat diye ayazardı. Mezar şekli de hala piramittir. Şimdi hatırlamıyorum -hangi tarihti- Sonradan şahitler bu konuda hata yaptıklarını , piramidin putperestçe olduğunu itiraf etmişlerdi.Ama Mosonik işaretler ortada dır.

    jwgrave2.gif

    Russellin mezarı

    templsym.gif

    Mason Literaturunden bir sembol.

    [IMG]http://www.sixscreensofthewatchtower.com/images/fmvolume7.JPG[/IMG]

    Ayrıca bu kitapla ilgili olarak kutsal metinler dizisi olduğunu idda etmişlerdir..

    altı ciltlik Kutsal Kitap Etüdü ,düzene konmuş Kutsal Kitap ise, bu kitapları düzene sokulmuş Kutsal Kitap olarak isimlendirmek yanlış olmaz . Bunlar Kutsal Kitap üzerine yapılmış yorumlar değil, pratik olarak Kutsal Kitap’ın kendisidir

    Gerçekten de bu son günlerde aramızda Rab’bin bir peygamberi (C.T.Russell ) yaşamaktaydı. Her ne kadar şimdi insan görüşüne göre ölü olsa da, onun yazıları, hikmet ve sadakatine bir… tanıklık olarak durmaktadır.” (T. K. 1 Haziran 1917, sayfa 163 İng.).

    “Tanrının yönlendrilmesiyle yazıldığı” idaa edilen Studies In the Scriptures Series cildinin kapağinda ki sembole dikkat edin. Ezoterik ve Mısır kökenlidir. Bir kaynağın belirttiğine göre bu sembol tüm Mısır tanrı ve tanrıçalarının tapınaklarının girişi üzerine resmedilirdi.Mısır mitlerinden Horusla bir bağlantısının da olduğu yazılır.

    [IMG]http://www.sixscreensofthewatchtower.com/images/studiesinscriptures.JPG[/IMG]

    Soruyorum ; Yehova Şahitleri Tarikatı neden kendi yazdığı kitaplara “kutsal” deyip, içeriğine putperest semboller koyuyor ???
    Bunu NEDEN yapıyorlar ???

    Nedenini bence herkes biliyor.

    saygılarımla

    #36702
    Anonim
    Pasif

    Ben bilmiyorum nedenini, aciklarmisiniz..

    #36703
    Anonim
    Pasif

    Yehova Şahitleri yayımladığı kitap ve dergilerde de benzer semboller kullanılmıştır. örneğin gözcü kuleler bu dergilerinin adıdır. Tarikatının Kurucusu Charles Taze Russell’in mezar yapısı Özel olarak hazırlanmış Mason işlemelerinden oluşur.her ne kadar bunu kendileri reddediyor olsalar bile.(daha sonraları kabul ettiler her şey o kadar net ve belirgindi ki ,kabul etmek zorunda kaldılar. )

    “Tanrının yönlendirilmesiyle yazıldığı” iddia’sında kıtapındaki kapak resimleri Ezoterik ve Mısır kökenlidir, bu sembol tüm Mısır tanrı ve tanrıçalarının tapınaklarının girişi üzerine resmedilirdi. bu Russell’in Mısır mitolojisinden ne denli etkilendiğinin göstergesidir.

    Mısır mitlerinden Horus – Osiris’le İsis’in oğlu. Cennetin hükümdarı, yeryüzünün kralı ve kutsal şahin olarak kabul edilir. Horus’un evrensel olduğu ve ezelden beri var olduğu fikri piramit yazılarında belirtiliyor kıtaplarındaki kapak resimleri mısır mitlerinden horusla bir bağlantılıdır.

    Yehova Şahitleri kurucusu C. t. Russell tüm bu mitolojik senbolleri ki bunların bir çoğu putperest öğelerden oluşur, bunları kendi
    kitapında kullanmıştır.
    Çok sayıda mason,paganist ve Eski Kaldeye dayanan sembollerden yararlanmış,yani kısacası yeni bir akım mı diyeyim,tarikatlı bunun için bir takım işaret ve çizimlere ihtiyaç duymuş olmalı diye düşünüyorum.etkileyici olması açısından, rakibi gördüğü dinlerden bir farkının olmadığını göstermiştir,bir kıtapta okumuştum,Russell mitolojik dinlerle ilğili çok araştırma yapıp,bunları bir hayli incelemiş.

    Mesela, en üstün Mısır tanrısının Güneş Tanrısı Ra olduğu düşünülür. Farklı yerlerde farklı tanrılar önem kazanmış mısır mitolojisinde..
    Heliopolis’de Ra, Memfis’de Ptah , Busiris’de Osiris önemli tanrılar arasındaymış.
    Mısırlılar için ölüm diye bir şey yokmuş.
    Devamlı olarak Osiris’ten (yarı-ölüm) Horus’a (yarı-yaşam) ve sonra tekrar Osiris’e bir geçiş yaşanır. Bu yüzden Mısırlılar öldüklerinde tanrı-krallarını mumyalarlarmış.
    Russell’de belki bundan dolayı mumyalanmak istemiş olabilir.

    Sayın Natan soruyorsunuz.
    ” Yehova Şahitleri Tarikatı neden kendi yazdığı kitaplara “kutsal” deyip, içeriğine putperest semboller koyuyor ?Bunu NEDEN yapıyorlar.

    Farkında olmadan da cevabı sorduğunuz soru içinde veriyorsunuz. Kurucusu Russell’in tamamen mitolojik mitlerden etkilenişi.mitolojik mitler tamamen paganıst füğürlerden oluşur.

    Esenlikle.

    #36685
    Anonim
    Pasif

    Rabbin bereketi Mesih inanlılar ile olsun.Yehova şahitleri her zaman karşınıza çıkabilirler.Size hrıstıyan olduklarını söyleyebilirler,bunlara inanmayın.tamamen sapkın öğretilere kapılmış bu insanlar gerçek hrıstıyanlar değildir.

    Rab gerçek inanmışlarını korusun.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.