ANASAYFA Forum DİNLER, MEZHEPLER, İNANÇLAR… Yehova Şahitliği (Tarassut Kulesi) Yehova Şahitleri ve Kan Alıp Verme Konusu

 • Bu konu 3 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26195
  Armagan
  Anahtar yönetici

  [IMG]http://www.kapadokya.cc/resimler/Atillacamur/KIZILAY%20KAN%20BA%C4%9EI%C5%9EI%20YEN%[/IMG]

  Yehova şahitlerinin kan naklini kabul etmediğini aranızda bilmeyen yoktur herhalde….Youtube’da bir video izledim…
  Olay Kanada’da geçiyor.Jehova sahidi olan bir bayan erken doğum yaparak üçüzler dünyaya getiriyor.Tabii ki erken doğumdan dolayı bebeklerin kana ihtiyaçları oluyor.Annesinden kan vermesini istiyorlar.Ama kadın geri çeviriyor isteği ve kan vermelerini istemiyor ne ondan ne de başkasından.Bu kesinlikle çok saçma.Kadının başına gelse zerre kadar umrumda olmaz çünki kendisi artık bir yetişkindir ve kararını kendisi verir sonuçlarına ise kendisi katlanır.Ama konu küçük çocuklar olunca, bu olaya çok kızdım.
  Kadının isteği üzerine çocuklara kan verilmiyor ve çocuklardan iki tanesi ölüyor…Sonuncusuna ise yardım son anda geliyor.Kasaba şerifi resmi bir kağıt ile isteselerde istemeselerde çocuklara kan verileceğini gösteriyor onlara.Çocuk kurtulmuştu galiba,tam hatırlamıyorum, bunun üzerine yüzsüzlükleri ve fanatizmleri yetmiyormuş gibi devlete dava açıyorlar!!!!Dava açtığın o devlet seni çocuğunu kurtardı ama senin vicdanında iki tane çocuk var.
  Ve sen bunu Tanrının adına yaptığını mı zannediyorsun?
  Buna diyecek başka bir şey bulamıyorum.Yani arkadaşlar bence bu çok yerinde bir karar olmuş.Watchtower websitesine kaç kere mail attım bu olayları durdurmaları için,
  ama hala devam ediyor bu tür olaylar.Böyle bir dini inanç olmaz.

  HUNT ME DOWN


  AFRICA…
  Yehova şahitlerinin kan alıp verme hakkındaki inançlarının ayrıntısı burda mevcut..

  Yaşadığımız bu dönemde çevremizde, yakınlarımız arasında, iş yerinde yahut yolda mutlaka görmüşsünüzdür onları. Bir grup kendini bilmez ve Tanrı korkusundan mahrum bu zavallı insanlar kendilerine Yahova şahitleri ismini vermiştir. Ancak kimdir bu sözde Hristiyan grup? Amaçları nedir?
  İşin aslına bakacak olursak onlar açısından Tanrı’nın isteklerini yerine getiriyorlar. Yollarda fareler gibi cirit atarak ve dünyanın bir çok ülkesinde ellerindeki çantaları ile ( bu da bir Tanrı isteği olsa gerek) ev ev dolaşıp insanları rahatsız ederek bu sözde zavallı hristiyan grubu sözde misyonerlik yapmaktadırlar.. Bu noktada misyonerliğin anlamını çok iyi bilmek gerekir. Misyonerlik öncelikle yabancı kökenli bir kelimedir. Kabaca anlamına baktığımız zaman Tanrı’nın sözünü duyurmak anlamına gelir.
  Yahova şahitleri olarak adlandırılan bu kişiler daha öncedende bahsettiğimiz gibi ellerindeki kitapları veya dergileri dağıtmakla ve birkaç başka iş yapmakla sorumludurlar. Onlar kendi aralarinda ev ev dolaşma işine kısaca Tarla işi demektedirler. Tarla işine çıktıkları zaman yanlarında ufak bir not defteri bulundurlar. Bu defter çoğu zaman bir kağıt parçasıda olabiliyor. Bu kağıda hangi eve ne zaman kim tarafından ne satıldığı yada ne bırakıldığı ve hangi evlere ziyarete gidildiğine dair rapor tutulur ve Tarla işi yapan yahova şahidi tarafından kendisinden üst bir bireye teslim edilir. Bu yöntemle bölgeler kontrol altında tutularak din hakkında fazla bilgi sahibi olmayan insanlar tespit edilir ve o kişiler mercek altına alınarak tekrar ziyaret edilirler. Yahova şahitleri Tarla işine çıkmadan önce muhakkak suretle Mukaddes kitap hakkında çok sıkı bir eğitim alırlar. Her zaman her hangi bir mekanda ve her hangi bir kişiyle yapacakları sözde ilahi yada manevi sohbetlerde hazır cevap olabilmeleri için bu en başlıca şartlardan bir tanesidir. Böylelikle ziyarette bulundukları kişileri kendilerince çok zeki bir politika düzeni takip ederk kandırırlar. Yahova şahidi olacak kişide aranan kriterlerden bir tanesi kişinin KUZU gibi olmasıdır. Kısaca kolay kandırılabilir bir kimliğe sahip olmasıdır. Eğer dikkat ederseniz bugun yahova şahitlerinin çoğu okul eğitimi almamıs insanlardır. Bu basit ve şans eseri bir olay değildir. Yahova şahitleri Amerikanın Bruklin şehrinde kurulu olan şirketlerinden yönlendirilmektedir. Kendi iradelerine göre düşünme hakkına sahip değillerdir. Bruklindeki şirket ve onların elemanları Hristiyan kilisesi ve kilise babalarının Mukaddes kitap yorumlarını hiçe sayarak ortaya birden bire yeni yorumlar getirmiştir. İddialarına göre Tanrı tarafından onlara vahiy gönderilerek Tanrı’nın krallığının onlar tarafından insanlığa duyurulması gerektiği Bruklindeki bu şirkete ve onların çalışanlarına iletilmiştir. (Haşa Tanrı yüzyıllar boyunca kilise babaları aracılığı ile ne dediğini bilmiyordu ve birdenbire bu şirkete sığınma gereksinimi duydu). Yahova şahitleri Mukaddes Kitap’ı tamamı ile kendi kafalarına göre yorumlamaktadırlar. Bu şeytan ile işbirliği yapmaktan başka bir şey değildir. Şeytanın bile cesaret edipte yapamadığı olayları Bruklin şirketi Tanrı isteğidir diyerek ve ben böyle istiyorum böyle olacak mantığı ile yapmaktadır.
  Hemen size bir örnek vermek istiyorum. Yahova şahitleri biraz öncede belirttiğim gibi Kutsal yazıları diledikleri gibi yorumlamaktalar. Hatta bununla yetinmeyi alakasız ayetleri örnek gösterme alışkanlığı gene onlarda hat safhada mevcuttur. Böylece KUZU kişiliğine sahip insanlar kolay kanacaktır.
  Yahova şahitlerine göre KAN VERMEK VE ALMAK yasak ve çok büyük günahmış. Neden mi? Çünkü Bruklin şirketine göre bunu Mukaddes kitap söylemekteymiş… Oysaki Kutsal kitap’a ne kadar bakarlarsa baksınlar içinde KAN ALIP VERMEnin yasak ve çok büyük bir günah olduğunu gösteren bir ayet bulamazlar. İncil’de böyle bir ayet bulamadıklarından dolayıda tek çareleri sahtekarlığa ve alçaklığa başvurarak insanların zihinleri ile dalga geçerek onları kandıcı ayetlere yönlendirmektir.
  İşte size yahova şahitlerinin örnek olarak verdikleri ayet : (onlara göre ayette Kanın suistimali kirlettiğini ve bir kimsenin kutsallığını bozduğu yazar) PE I. 1:16 bu ayete baktığımız zaman şunları okuyoruz:
  – ZİRA YAZILMIŞTIR: ΄΄ MUKADDES OLACAKSINIZ, ÇÜNKÜ BEN MUKADESİM΄΄
  Şimdi bu ayete baktığımız zaman Mesih İsa’nın kendi kutsallığından bahsettiğini görüyoruz. Ayetin öncesini okuduğumuz zamanda Petrus’un insanları kutsal olan Mesih İsa’ya çağırdığını görmekteyiz. Şimdi soruyorum Yahova şahitlerine :
  – ACABA BU AYETLERİ SAPTIRARAK ANLATMAK VE ÖRNEK VERMEKTEMİ TANRI’NIN VAHİYİ ARASINDA İDİ?
  Yahova şahitleri bu sahtekarlıklarıyla yetinmeyip bir başka alakasız ayet ile karşımıza çıkmaktadırlar. Tevrat’ta Tesviye bölümünde 9: 4-6 ya kadar olan bölümde NUH’A KANIN KUTSAL OLDUĞU VE HAYAT ANLAMINA GELDİĞİNİN SÖYLENDİĞİni savunuyorlar. Ancak bu ayetleride okuduğumuz zaman kesinlikle böyle bir olaydan bahsedilmediğini apaçık görüyoruz. DİKKAT EDİN : Bu ayetlerde Tanrı İsrail halkına konuşmaktadır. Bütün ayeti hatta öncesini ve bayağı bir sonrasını okuyoruz ve bahsettikleri olayı hiçbir yerde bulamıyoruz ve ister istemez gene aklımıza şu soru geliyor..
  -ACABA (HAŞA) TANRI NE DEDİĞİNİ BİLMİYORDUDA BUNU YAHOVA ŞAHİTLERİMİ DÜZELTTİ?
  İnsanları kandırmaya ne zamana kadar devam edeceksiniz? Ne zamana kadar şeytan ile iş birliği yapacaksınız? Aldatmış olduğunuz sadece insan değildir. Bu Tanrı’nın sözüne ihanet etmekten başka bir şey değildir. Sanırım Bruklin şirketinin emirlerine gözleri kapalı itaat etmek Tanrı’nın isteklerine itaat etmekten daha hoş geliyor yahova şahitlerine. Yahova şahiyleri şöyle derler:

  – Hayat kurtarmak amacı, Tanrı’nın kanununun çiğnenmesi için mazeret sayılmaz. Ve hemen bizi şu ayete yönlendiriyorlar : Markos 8:35,36
  Hemen ayetleri okuyoruz ve Mesih İsa’nın buradaki konuşmasında Ardından nasıl gidileceğinden bahsettiğini apaçık görüyoruz. Bu ayetlerin neresinde KAN ile ilgili bir hadis var acaba? Neresinde sizlerin bahsettiği hayat kurtarmak amacı var acaba? O ayetlde Mesih Canını kurtarmak isteyen kişinin canını kaybedeceğinden bahseder. Ayetleri baştan sona okuduğumuz zaman Mesih İsa’nın adına çekilecek ızdıraplardan ve o ızdıraplara girecek olan insanların olaki canlarını kurtarmak amacı ile Mesih’i red etme durumunda canlarını Tanrı katında kaybedeceklerinden bahseder. İşte hepimizin gördüğü gibi yahova şahitlerinin işi sahtekarlıktan ve dini anlamda dolandırıcılıktan başka bir şey değil. Hiçbir zaman KAN ALIP VERME konusunu Kutsal kitap’a mal edemeyecekler. Tanrı hiçbir zaman kullar arasındaki sevgi, birlik ve yardım amaçlı yapılan işler için kullarını yargılamaz. Unutmayalımki Rab İsa Mesih Günahlarımız için Bizlerin kurtuluşu için asıldı.. Mesih’in kanı bizler için aktı. Bu kanın sevdasını unutup insanları kandırmaya bir son verin artık…

  GEORGE KASAPOGLU
  DİN BİLİMLERİ FAKÜLTESİ ÖĞRENCİSİ

  Turkforum.net
  http://www.turkforum.net/showthread.php?t=528340

  #32929
  Anonim
  Pasif

  DİN ve DİNDARLIK anlayışının DOĞAL sonucu bu!

  Vay halinize ey din bilginleri ve Ferisiler, ikiyüzlüler! Göklerin Egemenliği’nin kapısını insanların yüzüne kapıyorsunuz; ne kendiniz içeri giriyor, ne de girmek isteyenleri bırakıyorsunuz!

  Vay halinize ey din bilginleri ve Ferisiler, ikiyüzlüler! Tek bir kişiyi dininize döndürmek için denizleri, kıtaları dolaşırsınız. Dininize döneni de kendinizden iki kat cehennemlik yaparsınız.

  Vay halinize ey din bilginleri ve Ferisiler, ikiyüzlüler! Siz nanenin, dereotunun ve kimyonun ondalığını verirsiniz de, Kutsal Yasa’nın daha önemli konularını -adaleti, merhameti, sadakati- ihmal edersiniz. Ondalık vermeyi ihmal etmeden asıl bunları yerine getirmeniz gerekirdi.

  #34492
  Anonim
  Pasif

  Yehova şahitlerinin Kan nakli konusunda açıklamaları sürekli değişmekte,çelişki yaratmaktadır.

  Bir alabilirsiniz diyorlar ,bir alamazsınız. Sonra tekrar fikir değiştiriyorlar. Ardından “alınmaması “yönünde bir fikirde sabiteyi yakalıyorlar. Ancak sonraki dönemlerde yine değişebilir.

  Üstelik bu açıklamaları da güya Tanrıdan gelmektedir.

  Tanrı birbiriyle ÇELİŞEN vahiyler gönderir mi ?

  Hayır . O zaman sorun Yehova Şahitliği denen TARİKATTA!

  [IMG]http://www.sixscreensofthewatchtower.com/images/bloodchart.GIF[/IMG]

  Bakın 1945 yılında bir problem yok. Evet alınabilir denmiş,
  1945 den 1982 ye kadar olan zaman zarfında “alınabilir “denilen kısımlar ” HAYIR ALINAMAZ” deniyor.bazı kısımlar kabul ediliyor, bazıları reddediliyor,yıllar sonra görüş değişiyor .

  ya ileride de değişirse ?

  olan yine Y.Ş.nin muritlerine oluyor.

  Bu sapkın tarikat insanlara ZARAR vermekte !

  saygılarımla

  natan

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.