Yehova Sahitlerinin Kutsal Kitabinin Sahteligi

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27809
  Anonim
  Pasif

  Merhaba,
  Sizlere Yehova Sahitleri ile ilgili dusunmeniz geren bazi bilgiler verecegim, eger bir Yehova Sahidi isen bu noktalarin uzerinde gercekten durmalisin sevgili kardesim.

  Üzerinde etüt yapmamiz gereken bir çok önemli yanilgilar var,fakat simdilik bir kaç konuyu ele alacagim..
  Oncelikle Yehova Sahitlerinin kullanmis oldugu Kutsal Kitaba bakalim.Gercek Kutsal Kitabin, ‘Yeni Dunya Cevirisi’ adinda sozde hakiki metinler oldugunu siddetle savunurlar,fakat buyuk bi yanilgidalar.

  Kitabin sahteligini kanitlayan en onemli belirti ‘Yuhanna 8 :1-12’ ve ‘Markos 16 :9’ dan sonrasini, yani Markos kitabin sonunu kucuk harflerle yazmis olmalaridir. Bunun sebebi ise bu yazilarin gercekten rabbin sozumu degilmi bilemediklerindendir. Bakin cok dikkat edin Yehovanin Ruhuyla yonlendirildigini iddia eden ve Yehovayla yani Tanriyla tek iletisim kuran topluluk olarak kendilerini nitelendiren bir topluluk nasil SUPHE icindedir. Ayrica bu bolumlerde yazili olan ayetler onlarin inancina ters dustugu icin cikarmislardir. Yehova sahitleri Kutsal Ruhun armaganlarini red ederler. Sadece isadan hemen sonraki elcilere yani kutsal kitap yazarlarina kadar bu armaganlarin varligini kabul ederler. Halbuki Elçi Pavlus bu armaganlardan bahsederken diger kliselere yazmistir ve buda demek oluyor ki Yalnizca elcilere verilmis bir armagan degil Isa Mesihe iman eden Tum Klise uyelerine verilebilir. Bu ayri bir konu bunu daha sonra incelemeye alacagiz.

  Ek olarak, onlarin inancina gore bireyler degil sadece Amerikadaki merkezde bulunan Yonetim Kurulu Baskanlari Tanri ile iletisimi gerceklestirebilir.Cemaat uyeleride bunlar araciligi ile rabden bilgi alir.Yani isin ozunde bir yanlislik zaten var Benimle Tanri arasindaki tek araci Isa Mesihtir. Tanrinin sevgisi Holding mantigi gibi islemez. Yonetim Kuruluna ihtiyac yoktur.

  Ayrica Kutsal Kitabin bircok yerinde ufak gozuksede buyuk anlam farkliliklarina rastladigimiz degistirmeler goruyoruz. Bunlarla ilgili Bilgi vermeye bile gerek duymuyorum Cunku Icinde suphe olan bir kitap incelenmeye degmez. Ama yinede bununla ilgili kisa bir calisma yapip yakinda paylasacagim.

  Dolayisiyla Yehova Sahitlerinin Sahte Dinlerini ortaya koyan cok fazla belirti var. Hepsini zamanla teker teker ele alacagiz.
  Konuyu toparlayacak olursak Tanrinin Ruhuyla yonetilen bir topluluk nasil olurda bu ayetlerin tanrinin sozlerimi degilmi bilmiyoruz diyipde kitaplarina bu ayetleri kucuk harfle yazarak koyuyorlar ? Nerde Tanri ? Nerde Tek Gercek ?

  GERCEKTE SUPHE OLMAZ sevgili kardesim..

  Buda bize sunu kanitliyor:

  1- Yehova Sahitlerinin kullanmis olduklari Kutsal Kitap Sahtedir.

  2- Yehova Sahitleri Tanrinin ruhuyla degil insan yönetimiyle ilerleyen bir topluluklur.(brooklyndeki kanallari..)

  Bu iki nokta için bakalim Kutsal Kitap neler der:
  2. Timoteos 3 :16/17
  (16) Kutsal Yazılar’ın tümü Tanrı esinlemesidir ve öğretmek, azarlamak, yola getirmek, doğruluk konusunda eğitmek için yararlıdır.

  (17) Bunlar sayesinde Tanrı adamı her iyi iş için donatılmış olarak yetkin olur.

  Ayet herseyi acikliyor, KUTSAL KITABIN TÜMÜ TANRI ESINLEMESIDIR…(SÜPHEYE YER YOK KITAPTA!!)
  2. Petrus 2
  Yanlış Öğreti Yayanların Yıkımı
  21 Ama İsrail halkı arasında sahte peygamberler vardı; tıpkı sizin de aranızda yanlış öğreti yayanlar olacağı gibi. Bunlar kendilerini satın alan Efendi’yi bile yadsıyarak gizlice aranıza yıkıcı öğretiler sokacaklar. Böyleleri kendi başlarına ani bir yıkım getirecek

  Daha sonra Yehova sahitleri ile ilgili farkli incelemere devam edecegiz…

  Esenkalin.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.