Yehova şahitlerine cevap(EVET İSA TANRIDIR)

 • Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #23727
  Evangelist
  Anahtar yönetici

  Yehova şahitleri İSA'nın TANRI olduğunu reddedip İncilde geçmediğini söylüyorlar. Bu bakmaktan, fakat görmemekten farklı bişey değildir. İSA birçok ayette RAB olduğuu belirtmiştir. Öncelikle İSA kendisine tapılmasına izin veriyordu ve hiçbirşey demiyordu. İSA RAB olmasaydı kendisine tapınanları uyarırdı. Kaldı ki incilde birçok örnek veardır İSA'nnın Tanrılığıyla ilgili. Sizlere sadece bunlardan ikisini göstericem.Ben ve Baba biriz.”

  Yuhanna 10:30 evet kardeşler görüldüğü gibi İSA BABA ile aynı özde olduğunu buarada açıkça belirtiyor. İSA yehova şahitlerinin dediği gibi aynı amaçtayız,aynı yöndeyiz demiyor. Baba ile bir olduğunu yani tek TANRI olduğunu söylüyor.

  Yehova şahitleri SÖZ'ün İSA olduğunu kabul ederler, fakat sözün Tanrı olduğunu kabul etmezler.Başlangıçta Söz vardı. Söz Tanrı`yla birlikteydi ve Söz Tanrı`ydı.
  Yuhanna 1:1 Görüldüğü gibi yuhannadaki ayette sözün TANRI olduğu açıkça belirtilmektedir. Yehova şahitleri ise bu ayeti şöyle açıklar: SÖZ TANRIYDI DERKEN TANRININ ÖZELLİKLERİNE SAHİPTİ…Bu oldukça komik bir iddiadır. Burada SÖZ Sadece Tanrı ile aynı özelliktedir demiyor. SÖZ TANRIYDI diyor.

  Yehova şahitlerinin de iddi ettiği başka bir şey, İSA'nın yaratıldığıdır. Bunu ise koloseliler birinci bölüm 15.ayete dayanarak söylerler. koloseliler1:15-23 :15 Görünmez Tanrı`nın görünümü, bütün yaratılışın ilk doğanı O`dur.

  16 Nitekim yerde ve gökte, görünen ve görünmeyen her şey -tahtlar, egemenlikler, yönetimler, hükümranlıklar- O`nda yaratıldı. Her şey O`nun aracılığıyla ve O`nun için yaratıldı.

  17 Her şeyden önce var olan O`dur ve her şey varlığını O`nda sürdürmektedir.

  18 Bedenin, yani kilisenin* başı O`dur. Her şeyde ilk yeri alsın diye başlangıç olan ve ölüler arasından ilk doğan O`dur.

  19 Çünkü Tanrı bütün doluluğunun O`nda bulunmasını uygun gördü.

  20 Mesih`in çarmıhta akıtılan kanı aracılığıyla esenliği sağlamış olarak yerdeki ve gökteki her şeyi O`nun aracılığıyla kendisiyle barıştırmaya razı oldu.

  21 Yaptığınız kötülükler yüzünden bir zamanlar düşüncelerinizde Tanrı`ya yabancı ve düşmandınız.

  22 Şimdiyse Mesih sizi Tanrı`nın önüne kutsal, lekesiz ve kusursuz olarak çıkarmak için öz bedeninin ölümü sayesinde sizi Tanrı`yla barıştırdı.

  23 Yeter ki, duyduğunuz Müjde`nin verdiği umuttan kopmadan, imanda temellenip yerleşmiş olarak kalın. Ben Pavlus, göğün altındaki bütün yaratılışa duyurulan bu Müjde`nin hizmetkârı oldum.

  Ayetlerin sadece birtanesine değilde tamamına bakarsanız 15. ayette bahsedilen doğumun, ölümden diriliş yani sonsuzda dek DİRİLİŞ olduğunu anlarsınız. Mesela lazar dirilmiştir ama onun dirilişi sonsuza dek diriliş değildi , cünkü tekrar ölmüştür. AMA İSA ÖLÜLER ARASINDAN İLK DİRİLEN YANİ SONSUZA DEK DİRİLENDİR.

  RAB sizleri bereketlesin. TANRININ DİRİ SÖZLERİNİN TAMAMINA BAKMAK bizleri herzaman daha çok aydınlatacaktir.

  #28282
  Anonim
  Pasif

  Petrus, Mesih'i “Tanrı” (Teos) olarak adlandırarak şöyle der; “İsa Mesih'in Ey Tanrı, tahtın sonsuzluklar boyunca kalıcıdır, Egemenliğinin asası adalet asasıdır.[/u]

  O HEREŞEY EGEMEN RABİDR !!!

  HALELUYA !!!

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.