ANASAYFA Forum AKTUEL OLAYLAR VE YANSIMALAR MALATYA’DA HRISTIYAN KATLIAMI VE YANSIMALARI Yayınevi cinayetleriyle ilgili 1 tutuklama

 • Dieses Thema hat 1 Teilnehmer und 0 Antworten.
Ansicht von 1 Beitrag (von insgesamt 1)
 • Autor
  Beiträge
 • #25934
  Armagan
  Verwalter

  Malatya’daki yayınevinde biri Alman 3 kişinin bıçakla öldürülmesinde azmettirici olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Hüseyin Yelki, tutuklandı.

  Zirve Yayınevi’ndeki cinayetlerleilgili olarak 4 Şubat 2009’da azmettirici olduğu iddiasıyla tutuklanan Varol Bülent Aral’ın da ifadelerinde adı geçen Hüseyin Yelki, gözaltına alındı.

  Bir duruşmada tanık olarak da dinlenen Yelki, sorgusunun ardından çıkarıldığı Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nce azmettirici olduğu iddiasıyla tutuklandı.

  Olayın gelişimi

  Malatya’da 18 Nisan 2007’de Zirve Yayınevi’nde çalışan Alman uyruklu Tilman Ekkehart Geske ile Necati Aydın ve Uğur Yüksel boğazları kesilerek öldürülmüş, zanlılardan Salih Gürler (20), Cuma Özdemir (20), Hamit Çeker (19) ve Abuzer Yıldırım (19) olay yerinde yakalanmıştı.

  Olaydan sonra üçüncü katın penceresinden kaçmak isterken düşerek yaralanan Emre Günaydın, kaldırıldığı İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nde tedavi altına alınmış, tedavisinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Ansicht von 1 Beitrag (von insgesamt 1)
 • Du musst angemeldet sein, um auf dieses Thema antworten zu können.