• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24771
  Anonim
  Pasif

  Yazı “Maksatlı Yaşam” adlı kitabın 21. sayfasından alınmıştır.Yazarı, Rick WARREN’dir:

  “Tanrı,sadece yaşantınızın başlangıç noktası değildir,aynı zamanda yaşamınızın kaynağıdır.Yaşamınızın amacını keşfetmek için dünyanın bilgeliğine değil,Tanrı’nın sözüne yönelmeniz gerekir.Yaşamınızı günlük psikoloji,başarı motivasyonu ya da esin kaynağı olabilecek hikayelere göre değil,sonsuz gerçeklere göre bina etmelisiniz.Kutsal Kitap şöyle diyor: “Her şeyi kendi isteği doğrultusunda düzenleyen Tanrı’nın amacı uyarınca önceden belirlenip Mesih’te seçildik”(Ef. 1:11) Bu ayet amacımızla ilgili üç konuda anlayış veriyor.

  1- Kimliğinizi ve amacınızı İsa Mesih’le ilişki amacıyla keşfedersiniz.Böyle bir ilişkiniz yoksa,daha sonra böyle bir ilişkiyi nasıl başlatabileceğinizi açıklayacağım.
  2-Siz Tanrı hakkında düşünmeden önce Tanrı sizin hakkınızda düşünüyordu.Yaşamınız için amacı siz ana rahminde oluştuktan çok önce belliydi.Sizin bir katkınız olmadan siz daha yokken tasarlanmıştı.Kariyerinizi,eşinizi,hobilerinizi ve yaşamınızın pek çok başka kısmını seçebilirsiniz ama yaşam amacınızı seçemezsiniz.
  3Yaşamınızın amacı,Tanrı’nın sonsuzluk için tasarladığı çok daha büyük,evrensel amaca uymaktadır.İşte bu kitap bununla ilgilidir.”

  Kitabın yazarının giriş kısmında ifade ettiği gibi,”Bu Dünyada Neden Varım” diyor ve imanlıları tanımak,Rab’bi tanimak,gerçek sevgiyi görmek isteyenler ;lafı fazla uzatmadan,en azından bu kitabı okuma gibi bir çaba göstermelerini isterim.

  Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

  Fırat Çölgeçen kardeşden alıntıdır

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.