Yasinden size soru var

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    klaus
    Anahtar yönetici

Merhaba arkadaşlar şuan Kuranda ki peygamber eşleri ve kadını dovun vs ayetleri yüzünden aklım karıştı bana özetle hıristiyanlığı anlatır misiniz daha doğrusu nden hristiyanlık

Anonim
    Pasif
    Yasin;20363 wrote:
    Merhaba arkadaşlar şuan Kuranda ki peygamber eşleri ve kadını dovun vs ayetleri yüzünden aklım karıştı bana özetle hıristiyanlığı anlatır misiniz daha doğrusu nden hristiyanlık

Sevgili Yasin,
    HristiyanTürk forum sayfamıza hoşgeldiniz. Hristiyanlık hakkında bilgi sahibi olmak istemenize sevindim. Anladığım kadarıyla kendi inancınızı ve Kitabınız olan Kur’an’ı okumuş, sorgulamışsınız. Hristiyanlık hakkında bilgi edinmeniz için burada, Hristiyantürk forum sayfamızda pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Kafanızı kurcalayan sorularınız varsa, burada bizlerle paylaşabilirsiniz. Bu konuda size severek yardımcı olmaya çalışacağız.

Dünyaya gelen her insan, doğduğu ailesinin, yani anne ve babasının bağlı bulunduğu inanc doğrultusunda büyütülüyor, o inanca ait oluyor. Bildiğiniz gibi dünyada pek çok din ve inanç vardır. Bunların hepsi insanı Tanrı’ya götürüyor mu? Hayır! Tanrı’ya giden yollar yoktur, sadece tek bir yol vardır. Bu yolu bulmak için kişinin, gerçeği araştırması gerekmektedir. Eğer körü körüne, ‘Atalarım, dedelerim bu yoldan gittiler, ben de onların yolundan gideceğim’ derseniz, çok büyük bir yanılgıya düşersiniz. Kutsal Kitap der ki, ‘Yol var ki insana doğru görünür, ama sonu ölüme götürür’. Bu nedenle Tanrı’yı kendiniz aramalısınız. Kutsal Kitap’ta Tanrı şöyle der: ‘Bütün yüreğinizle beni ararsanız kendimi size buldurtacağım!’

Ayrıca buradaki ‘Tanıklıklar’ bölümüne girerseniz, orada İsa Mesih’e iman eden insanların Tanrı’yı arayışları ve iman ediş öykülerini bulacaksınız.

Tanr’nın sizi bolca bereketlemesini, gerçekleri görebilmeniz için ruhsal gözlerinizi açmasını diliyorum.

Sevgilerimle

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.