Yari yanmiş odun parçasi

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

YARI YANMIŞ ODUN PARÇASI

(Yeşu 3:1-7)
    1 RAB, meleğinin önünde duran Başkâhin Yeşu’yu ve onu suçlamak için sağında duran Şeytan’ı bana gösterdi.
    2 RAB’bin meleği Şeytan’a, “RAB seni azarlasın, ey Şeytan!” dedi, “Yeruşalim’i seçen RAB seni azarlasın! Bu adam ateşten çıkarılan yarı yanmış odun parçası değil mi?”
    3 Yeşu meleğin önünde çok kirli giysiler içinde duruyordu.
    4 Melek önündeki meleklere, “Üzerinden kirli giysileri çıkarın” dedi. Sonra Yeşu’ya, “Bak, suçunu kaldırdım. Sana bayramlık giysiler giydireceğim” dedi.
    5 Ben de Yeşu’nun başına temiz bir sarık sarmalarını söyledim. Başına temiz bir sarık sarıp onu giydirdiler. RAB’bin meleği de onun yanında duruyordu.
    6 Sonra RAB’bin meleği Yeşu’yu uyardı:
    7 “Her Şeye Egemen RAB diyor ki: ‘Eğer yollarımda yürür, verdiğim görevleri yerine getirirsen, tapınağımı sen yönetecek, avlularımı sen koruyacaksın. Sana burada duranların arasına katılıp huzuruma çıkma ayrıcalığını vereceğim.

Yeşu, kirli giysiler giymekteydi. Yeşu Tanrı’nın önünde durmaktayken Şeytan, onun giysilerinin kirliligine dikkat çekti.

Düşman, Yeşu’yu Rab’bin önünde suçlamıştı. Giysileri gerçektende kirliydi. Şeytan zayıf bir noktadan saldırmıştı. Fakat Rab, seçilmişini savundu: ‘’ Bu adam ateşten çekilen yarı yanmış odun parçası degil midir?’’

Her hristiyan ateşten çekilen yarı yanmış bir odun parçasıdır. Zarar görmüş odun parçası, ateşten kurtarılmıştır. Ateşin ortasından alındıktan sonra artık ateş ona zarar veremeyecektir. Bir süre daha tütmeye devam edecektir ama kurtulacaktır ateşin etkisinden. Tütmekte olan odun parçası fistir, kirlidir. Onu elimize aldıgımızda kara lekeler bırakır. Yanmış yüzeyi katran ve küllerle kaplıdır.

İşte biz, Rab’bin eliyle aleşten çekilip çıkarılmış odun parçalarıyız. Üzerimizde halen küller kaplıdır. Odun kömürleriyle donatılmışızdır. Üzerimizde halen dumanlar tütmektedir. Bizler kurtarıldık ama tamamen günahsız degiliz. Şeytan bu kirlilige dikkat çekmek istemekte ve kendi günahımızı ön plana çıkarmak istemektedir.

Şeytan’ın suçlamaları, buna karşılık Tanrı’nın azarlamasıyla karşılık bulur: ‘’Yeruşalim’i seçmiş olan Rab seni azarlasın!’’ Şeytan’ ın çenesini Tanrı kapatır. Bizleri savunmak için ayaga kalkan Mesih’tir. ‘’İtiraz ediyorum sayın hakim! Ateşten çıkarılan odunlardan biridir bu adam’’ diyen dir. Yargı kürsüsündeki Tanrı ise: ‘’İtiraz kabul edildi!’’ yüce Tanrı’nın mahkemesinde Suçlayanın agzı kapatılmıştır.

Rab’bin melegi Yeşu’nun üzerindeki kirli giysileri çıkarıp,yerine temiz ve zengin giysiler verir. Başına temiz bir sarık sarmıştır. İşte Mesih, kurtardıklarınıda böyle giydirmektedir. O’nun dogrulugu bize giydirildiginde artık Tanrı’nın önünde utanmamıza gerek kalmamamıştır.

Tanrı’nın bizlere giydirdigi giysiler, kalıcı olarak bizlere verilmiştir. Geçici degildir. Bu giysilerle güvence altındayız. Bizler bu giysilerimizi bir kere giydigimizde asla utanç duymayacagız. Bu giysiler asla solmayacak, modası geçmeyecek ve eskimeyecektir.

Tanrı halen günahla lekelenmiş halkına giysiler saglamaya devam etmektedir. AMİN

isamesihyasiyor

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.