Yardım kafam karıştı :(

• Bu konu 11 izleyen ve 30 yanıt içeriyor.
15 yazı görüntüleniyor - 16 ile 30 arası (toplam 31)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

@Kores 17165 wrote:

Sayin Patcrik
    Oraya not düsüp müslüman degilim demenize sasirdim.Ama bu sordugunuz sorulardan sonra ve okumadiginiza kanaat getirdikten sonra sizin hakkinizda olumlu bir sey düsünmüyorum.Buraya kopyaladiginiz yerleri Kutsal Kitap’tan okusaydiniz bunlari sormaniza gerek kalmayacakti.

* Harun (A.S) nerede öldü ? : Hor dağında ( sayılar . 20-28) – Mosereya’da ( Tesniye :10-6)

Harun Mosereya’daki Hor Dagi’da öldü.Yani bir insan Agri daginda öldüyse,baska biri bu kisinin Agri sehrinde öldügünü söylerse bu yanlislik ve celiski degildir.Her iki bilgide dogrudur.Biri daha ayrintisina girmis o bölgede bulunan Agri Dagi’ni da belirtmistir.

* Yehoyakin kaç yaşında kral oldu ? : 18 yaşında (II.Krallar : 24-8) – Sekiz (II.Tarihler : 36-9)

Kendiniz okuyun o bölümleri ve heriki bölümde de 18 yasinda kral oldugunu yazan yerleri okuyunca bakalim ne düsüneceksiniz,bizimle paylasin.:))

* Ahazya kaç yaşında kral oldu ? : Yirmi iki ( II.Krallar : 8-26 ) – Kırkiki ( II.Tarihler: 22-7)

Ayy cok sasirdim!! Sahi mi?:)) Siz yine de oraya bir göz atin.Ögrendiginizi de bizimle paylasin.Eger gözlük ihtiyaciniz var ise yardimci olabiliriz.:))

* Sauln kızı Mikal çocuk doğurdu mu ? : Çocuğu olmadı (I. Samuel : 6-23) – Beş çocuğu oldu ( I. Sauel : 21-8)

a) Bölümleri yanlis vermissiniz.
    b.)Isimleri yanlis vermissiniz
    c.)OKUMUYORSUNUZ
    d.) Iste dogrulari:

Saul’un kızı Mikal’ın ölene dek çocuğu olmadı. 2.Samuel 6,23

O’nun yerine,Aya kızı Rispa’nın Saul’dan doğurduğu Armoni ve Mefiboşet adındaki iki oğlunu ve Saul kızı Merav’ın Meholalı Barzillay oğlu Adriel’den doğurduğu beş oğlunu aldı.2.Samuel 21,8

Saul’un iki kizi vardi biri Mikal digeri ise Merav.Bunlarin bile farkina varamayan insanlarla neyi tartisacaksin,samimiliklerine neden güveneceksin.Zamanimizi caldiginiz icin size tesekkür ederim.Diger sorularinizi kendiniz arastirin zahmet olmazsa..

Esenlikle,

TANRISEVGIDIR.png

Müslümanım demekle ne kadar islam felsefesini yaşamaya yeterli değilse, müslüman değilim diye not düşmekle de islami çizgiden farklı düşünmeye yardımcı olmuyor. Maalesef ki, islami bir çevrede büyümüş, yetişmiş, o kültürle bezenmiş birinin, yön değiştirip başka bir dine ya da inanca geçmesi çok kolay olmuyor.Kişiler ne kadar ben müslüman değilim, paganım, panteistim,deistim vs vs deseler de, ben zaman zaman çoğunda islami terbiye ile yetiştirilmenin verdiği tutukluğu hissedebiliyorum.

Anonim
    Pasif

” Orada pontus doğumlu,Akvila adında bir yahudi ile karısı priskilla’yı buldu.Bunlar,Klavdius’un bütün yahudiler’in Roma’yı terk etmesi yolundaki buyruğu üzerine,kısa bir süre önce İtalya’dan gelmişlerdi.
    Akvila ile priskilla’nın yanına giden Pavlus, aynı meslekten olduğundan onlarla kalıp çalıştı. Çünkü meslekleri çadırcılıktı. pavlus her şabat günü
    havralarda tartışarak hem yahudi’leri hem grekleri ikna etmeye çalışıyordu.”
    Elç İşl.!8:2-3-4

İnanıyorum ki, Pavlus tapınma günü havralarda yahudi ve Grek’lere müjdeyi duyururken, hafta içide geceleri ev ev dolaşıp müjdeyi duyuruyordu.Pavlus isteseydi paşa paşa bütün hafta yatar,şabat günü gidip havrada müjdeciliğini yapardı.
    Pazar günleri yapmış olduğu paylaşımlarıda oturur, bir güzel mektuba döküp allayıp pullayıp ne kadar fedakarlık yaptığın’dan dem vurup postayla sponsorlarına gönderir ve bir sonraki şabata kadar müjdelemeye gittiği bölgelerin tarihi,turistik,mistik,yerlerini gezer oraların otantik yemeklerinden yerdi.

peki sonra ne olurdu..!
    O bölgede çalışmaktan bıkmış veya tembel,miskin birileride gelip pavlusun bu Paşa yaşantısını görünce yahu bende bu işi yapayım diye, müjdecilik yapmaya aday olmazmıy dı.
    Ama “Müjdenin kölesi oldum” diyen aziz Pavlus kimselere yük olmamak için dünyasal mesleği olan çadırcılıkla geçimini sağlıyordu.
    Diğer imanlı kiliselerden gelen yardımları ihtiyaç sahipleri Mesih İmanlılarına dağıtıyordu.

Gine pavlus Efesteki ihtiyarlara veda ederken;
    ” Sizde bilirsinizki bu eller hem benim,hem de benimle birlikte olanların gereksinmelerini karşılamak için hizmet etmiştir.Yaptığım her işte sizlere böyle emek vererek güçsüzlere yardım etmemiz ve Rab İsa’nın
    ‘ vermek almaktan daha büyük mutluluktur’ diyen sözünü unutmamamız gerektiğini gösterdim.”
    Elç işl.20.34-35

Ben kiliselerden beklenti içinde olan insanlara kızmıyorum daha doğrusu kızamıyorum.
    Kardeşler iyi hoş eleştirelim fakat iyneyi önce kendimize batıralım, acıtmıyorsa, karşıdakine çuvaldızı batıralım.
    Dönün bakın bakalım günümüz müjdecilerinin bazılarına hatta pek çoğuna,kilise önderi pazar günü iki saat tapınma yapıp, hafta içinde de incil çalışması deyip bir saat kiliseyi açarsa,hafta içinde çarşı pazarda halkın arasında da bu önderleri göremezlerse,tabiki bizim gibi ekonomisi zayıf ülkelerde bir sürü insan iman arayışı için değilde para için kiliseye gelir.
    Böyle bir eller yağda bir eller balda bir yaşantıyı görüp imrenen garibanları eleştirmek kolay, peki soruyorum Rab İsa aşkına sizler bu garipliği göremiyormusunuz.?
    Göremiyorsanız gelin benim kentime misafirim olun, ben size tek tek göstereyim..!

*Kilise, 25 yıllık içinde, 11 tane müjdecilik yaptığını idia eden,ve bu işten geçinen, ve standartların üzerinde yaşayan, insan var ve her birininde en az 3 kişilik ailesi ettimi 33 kilisenin toplam sayısı 50 yani 25 yılda 17 imanlı ( belirli kişiler dışında)17 kişi’de sürekli değişir.
    Peki bu kiliseye gelip beklenti içinde olan garibanı kim suçlayabilir.

*Yine benim kentimde bir kilise ve Pastör olduğunu idia eden bir yabancı insan var on yıldır aynı küçük dükkan gibi yerde kilise ve müjdeci olduğunu söyleyip dolaşıyor ve bu on yıl süresinde sadece bir tane sürekli gelen imanlı kardeş vardı oda sonunda pes edip evine çekilip kiliseyi bıraktı.
    Geleceksin başka bir ülkeden,on yıl hiç bir vaftizin yok,pazardan pazara iki saat kiliseyi açacaksın,bırak burada müjdecilik yapmayı senede dört defa da müjdecilik yapıyorum deyip başka ülkelere gideceksin, senede bir defa tesadüfte olsa İncil’i merak eden garip bir aile, çocuğunun ayağında yağmurda, buzda çizme yok kilise’ne gelecek senin çocuklarının avrupada sponsorlar aracılığı ile okuduğunu görecek,akşam evde bulgur pilavına kaşık salladıktan sonra, sobada yanan tahtanın başında İncil’i açıp okumaya başlayacak,incil’de yazan başka ,senin yaşantın yaptıkların bambaşka sen bu garibana, yedirebilirmisin.
    Bu insanlar ya çekip gidecek yada sana gelen pastadan oda yemeye çalışacak, vermesende gidecek.
    Neden garibinize gidiyor…!
    Neden bu insanları suçluyoruz.
    Ne güzel demiş atalar ” Hoca, ….. sa, cemaat, …ar.

iSA ON İKİ ELÇİSİNİ GÖREVE GÖNDERİYOR.

” Gittiğiniz her yerde göklerin eğemenliği’nin yaklaştığını duyurun.Hastaları iyileştirin,ölüleri diriltin,cüzamlıları temiz kılın,cinleri kovun.Karşılıksız aldınız karşılıksız verin. Kuşağınıza altın,gümüş ya da bakır para koymayın.
    Yolculuk için ne torba,ne yedek mintan,ne çarık ne de değnek alın çünkü işçi yiyecegini hak eder.
    Matta.10:7-8-9-10

Evet İncil ve İsa Mesih’in müjdecilik kriterleri bu.Bu kriterlerin % 20 si ne uyan varsa beri gelsin.

*Bir müjdeci örneği daha
    Üç trilyonluk ev,içinde son model arabalar İncil’de var mı..? yok,ama
    benim kentimde var mı..? var.
    Şimdi içinizden hadi canım sende, diyen kardeşlerim olacaktır. Ama malesef böyle.
    Bir inşaat mühendisi ve ing. ögretmeni eşi yirmi beş yaşlarında arayış i çindelermiş Kutsal kitabın kendi düşünce tarzlarına yakın olduğunu söyleyip gidiyorlar, fakat bu görkemli yaşam ve mal varlığını görünce kardeşim bu iş Tanrı işi degil bu adamlar pop yıldızı gibi yaşıyorlar deyip
    iman arayışlarına son verdiler, ikna edemedim.Rab’be bıraktım.
    İnsanlar diyebilir kardeşim İnsanlara degil Rab’be bakacaksın. Bu biz Hristiyanların kullandığı tanıdık bir cümle,fakat bizler henüz bebeklik çağında bile olmayan insanlara bunu anlatamayız, insanlar duyduğuna degil,gördügüne inanır.
    Onların hayat tarzı biz kemikleşmiş Rab’de olgunlaşmış insanları etkilemez, fakat aynı garantiyi yeni gelmiş insanlara veremeyiz.
    Dün sitede ‘Doğa’ kardeşimin eski bir paylaşımını okudum, ve benim kentim izmir’in içler acısı kilise hayatını, az da olsa resmetmiş üzülerek okudum.

” İzmir’de pek çok aile kilise hayatlarına son verip,kiliselerden uzaklaştıklarını söylemiş.’

Ya devam edip bu halaya katılacaklardı ya da terk edeceklerdi.
    Doğa kardeşimin teşhisi çok doğru İzmir’de onlarca aile bu kepazelik yüzünden kilise hayatlarına son verdiler.Artık Mesih İsa’yı evlerinde yüceltip ibadetlerine devam ediyorlar.
    Her imanlı aynı yüregi taşıyamaz,kimse bu kiliselere devam eden kardeşlerimi suçladığım kanısına varmasın ne yapsınlar eldeki bu.
    Alternatif yok.

Paylaşımımdaki kastım, önderler sanayi sitesinde kaportacılık yapsın, sabah sekiz akşam yedi markette çalışsın,arta kalan zamanda müjdecilik yapsın degil.
    Tabi ki Müjdecilik yapan müjdeden geçinecek,fakat üstüne basa basa söylüyorum “Müjdecilik yapan” müjdeden geçinecek ,müjde yapıyorum diye görünenler değil, bu geçinme de ülke standartlarında aşırıya kaçmadan olacak.

” Çünkü kutsal yazıda şöyle deniliyor: Harman döven öküzün ağzını bağlama,ve işçi ücretini hak eder.”
    1 Timeteos.5:18

Ayetten anlaşılan emek veriyorsa bırak,emeğinin karşılığını alsın.Hakkıyla harmanı döver Müjde’yi layıkı ile yaparsa Müjde’den geçinmesi gerekir.Burada herkes hem fikirdir fakat Rab Öküze Harmanı sil süpür ne varsa yut demiyor.
    Kutsal kitap İncil’in 1 Korintliler dokuzuncu bölüm Örnek müjdecilik açılımını hekesin anlayacağı dilde yapmaktadır.

Emege saygı duymayan’ın Tanrı’ya da saygısı olmaz bunun bilincindeyiz, fakat sapla samanı da kimse karıştırmasın.
    Tabiki kimse kendi parası ile askerlik yapmaz,fakat asker ocağınıda babasının çiftliğine çeviremez.
    Benim tarzımda olan imanlıların boyunlarına genelde hemen ” o kardeş yargıda bulunuyor” yaftasını asarlar. Seni gidi iki yüzlü diyorum bende onlara derim ki;

” Ey kör kılavuzlar,küçük sinegi süzer ayırır ama deveyi yutarsınız.”
    Matta.23:24

” Vay halinize ey din bilginleri ve ferisiler !,Tek bir kişiyi dininize döndürmek için denizleri,kıtaları dolaşırsınız.Dininize döneni de kendinizden iki kat cehennemlik yaparsınız.”
    Matta.23:15

Mesih İsa bu vaazı sadece o dönem için mi söyledi..? tabi ki hayır.. İncil kelamı çağların sonuna kadar geçerlidir. Demekki iki yüzlü Ferisiler her dönemde olacaktır bizlere düşende “Ayık ve uyanık olmaktır.”
    Mesih İsa’ya ve Müjdeye sadık kalmaktır.

” Ama şimdi size şunu yazıyorum:Kardeş diye bilinirken fuhuş yapan,aç gözlü,putperest,sövücü,ayyaş ya da soyguncu olanla arkadaşlık etmeyin,böyle biri ile yemek bile yemeyin.İnanlılar topluluğunun dışındakilerini yargılamaya benim ne hakkım var ? Sizin de yargılamanız gereken kişiler topluluğun içindekiler degilmi ? Topluluğun dışında kalanları Tanrı yargılar. Kötü adamı aranızdan kovun.”
    1.Korintliler.5:11-12-13
    Esenlik Rab İsa Mesih’tir diyen kardeşlerimle olsun

Anonim
    Pasif

@Nadin 17200 wrote:

Müslümanım demekle ne kadar islam felsefesini yaşamaya yeterli değilse, müslüman değilim diye not düşmekle de islami çizgiden farklı düşünmeye yardımcı olmuyor. Maalesef ki, islami bir çevrede büyümüş, yetişmiş, o kültürle bezenmiş birinin, yön değiştirip başka bir dine ya da inanca geçmesi çok kolay olmuyor.Kişiler ne kadar ben müslüman değilim, paganım, panteistim,deistim vs vs deseler de, ben zaman zaman çoğunda islami terbiye ile yetiştirilmenin verdiği tutukluğu hissedebiliyorum.

Yanlış düşünüyorsunuz.İncil bozuk bir kitap diyen sadece Müslüman insanlar değildir.Başka inanıştan insanlarda vardır.Ben bu sorumu buraya eklerken aklımda İncil’in tahrif olmuşluğuna dair en küçük birşey yoktu…Şimdide yok!Not düşme konusuna niye takıldığınızı anlayamıyorum.Bu sitedede diğer sitelerde olduğu gibi bazı müslüman insanlar gelip elbet sizin kitabınız değişmişdir demiştir.
    Ben onlardan olmadığımı göstermek maksadıyla notu düştüm oraya.
    Sevgiler.

Anonim
    Pasif

Kardes tum dınlerı arastıriyorum dıyorsun da nasıl arastırıyorsun anlamadım? Senin arastırmaların bıtmeden omrun bıter. O zaman da dıne ıhtıyacın kalmaz. Yanı sen dını arastırmak ıcın o dıne mensup olan cok yuksek bılgıye sahıp kısıler ıle tanısıp konusman lazım. Yanı her dının alimi ile tanısıp konusursan kısa zamanda olabılır. Yoksa tek basına arastırmak cok zor seye benzıyo. Fizik kı-kimya gıbı dallarda bir ilkokul ögrencısının arastırması gibi, ama sonuclardan yola cıkarak ıse basla. Mesela bu dınlerın ortaya cıkardıgı meyvelere bak! Yakın cagda mevlana, bedıuzzaman ımam rabbanı, iam ı azam gıbı sahıslar islam dınının meyvelerı sayılır.Digerlerınde de bulabılırsen oyle zatlar onlarıda arastır,kıyas yap mesela yunus gıbı degıl mi?

Anonim
    Pasif

Sayın bulutt’un söylediklerinde doğruluk payı vardır. Tüm dinleri sonuna kadar araştırmaya bir ömür boyu yetmez.

Ama bunu insanoğlu, sadece kendi gayreti ile yapmamalıdır. Yaşayan bir Tanrı varsa, O’na sığınmalı ve O’ndan yardım beklemelidir. Diri Tanrı’nın yüreği sevgi ile doludur. paTRcik’i daha ana rahmine bile düşmeden önce biliyordu. Şimdi de onun her adımını, her düşüncesini biliyor ve onun araştırmalarını yönlendiriyor.

Hiçbirşey tesadüf değildir. Bu Forum’da oluşu da; yüreğindeki araştırma ihtiyacı da, hepsi de Rab’bin yönlendirmesidir. Dua ile Tanrı’dan yardım istemeliyiz. Bizi, Şeytan’ın yalanlarından koruması için yalvarmalıyız. Yüreğimizdeki taraflılığı bir tarafa bırakabilmemizi dilemeliyiz.

O’nu ararsak; O kendisini mutlaka bulduracaktır. Yeter ki yüreğimiz, her bedeli ödemeye hazır olsun. O’nu, ne pahasına olursa olsun, bilmek istesin. Arayan, mutlaka bulur. Bu sözü Rab’bin kendisi veriyor. Boşuna ömür tüketmeyeceğiz. Çünkü O, herşeyimizi biliyor. Gözleri ve kulakları, sevgi dolu yüreğiyle üzerimizdedir.

Rab, O’nu samimiyetle arayan tüm yürekleri bereketlesin.

Anonim
    Pasif

Bulutt sözlerinde su nokta aciklikla belirtilmeli: Din diyince onun kurucusu o kisi ve esas alinan kitabi iyi meyve kötü meyve olarak degerlendirilebilir. Sonradan temsil edenlerin ürünlerini zemin alamayiz. islamiyette Tasavvuf erbabinda degerli kimseler olmustur, onlarin duyuslari sahsi bagimsiz sekilde olusmustur Kuran ayetlerinin disina cikarak görüslerini olusturmuslardir Oysa islam kuran ayetleri ve hadisler demektir Tasavvufcular Islam tarafindan baskiya ugramis kimi kez öldürülmüslerdir Islam seriattir tasavvuf görüsü degildir

Anonim
    Pasif

Sn. PaTRickin maalesef rastlanti sonucu denk geldigi; meshur Edip Yuksel ve takim arkadaslarinin sayfalarindan alinmadir ve 63 zor soru diyede bilinir. Ama zorlugunu göruyorsunuz iste!!!

Sn. Patrick tavsiyem; arastirmalarinizi direk Kutsal Kitap uzerinde yogunlastirmaniz.. Internet ortami bazen maalesef dedikodu dolabindan öteye gidemiyor..

RABbin gercegini ömrunuzun sona ermesinden önce, en kisa surede bulmaniz dua ve temennilerimle..

Anonim
    Pasif

Bakınız bir dini,inancı öğrenmek istemek onu bir din alimi gibi bilmek istemek değildir.Sonuçta Her insan dininin herşeyini tam olarak bilemez.Sadece dininin temellerini ve diğer ayrıntılarını bilebilir.Ama hepsini bilemez.Din dediğimide sadece o dinin kitabındaki ayetler olarak algılamayın.Örnek vermek gerekirse,fizik öğretmeni fizik öğretmeni herşeyi bilemez.O yüzden daha yüksek mevkide bilgili kişiler vardır.Din içinde öyledir.Nasıl herhan bilimde yeni bir gelişme oluyorsa dindede mucizeler ortaya çıkabiliyor.
    Ben sadece dinlerin inanç temellerini öğrenmek isteyen birsiyim.

Anonim
    Pasif

Kardeşler,
    Patrick kardeşin sorularına bu kadar sert tepki vermeyiniz. Çünkü aklına takılan (bence samimi, forumda ki yazılarını görmek yeter) soruları sorması kadar doğal birşey yoktur. Araştırıyor, bilmek istiyor. Hemen ” senin amacın ne, zaten biliyoruz” demeyin. Tamamen iman etmemiş olsa bile saygılı biridir. Ve edepli bir şekilde sorularını sormuştur. Foruma gelen diğer kötü niyetli kişileri ayırt edebiliriz, ve ben onlarla karşılaştırdığımda, patrick’i onlardan biri gibi kesinlikle görmüyorum. Uzaklaşmasına sebep olmayalım, inancımızla ilgili herşeyi öğrensin. Yardım edelim. Hangi birinizin araştırırken ya da tevratı okurken aklınıza takılan, tamamen kavrayamadığınız şeyler olmadı… Benim olmuştu, ve ben de eğer patricke verilen cevaplarda ki gibi bir tavırla karşılassaydım iyi olmazdı. Alınırdım ve araştırmazdım daha fazla ve bir zaman sonra tekrar Rab’bi arayıp bulduğumda da zaman kaybı olurdu. Art niyetli kişiler ayırt ediliyor. Ama birileri art niyetli bile olsa cevapları verebilmeliyiz. Nereden biliyoruz, belki söylediğimiz gerçeklerden bir tanesi, bir söz onun kalbine işleyecek, ve düşünmesini sağlayacak. İmana gelmesine yarayacak.

Anonim
    Pasif

Mucizeler, dogru her inancta oluyor. Size söyle diyeyim: sarayda yalniz Kral bulunmuyor. cok görevliler ve onlarin da cok cesitli yetkileri bulunuyor Hatta gizliden gizliye krala düsmanlar da sarayda varlar Göksel dünya da böyle, degisik gücler var. kral bir tane olmasina karsin Budist rahiplerin dahi mucize yapabilmesi bu nedenle. Önemli olan Kralin kendisi, diger gücler gecici Bizim secimimizde diger önemli bir unsur ise kimin ahlaki insanlik daha dogrusu kutsalligi temsil ettigi Ruhsal gerceklik bu capta ve derinlikte bir anlam icermemis olsa gündelik veya hayati problemlerimizi cözmek icin en kestirme yoldan büyücülere bas vurur veya kendimiz büyüyle ilgilenirdik Diyecegim mucize bizim dayanak veya hareket noktamiz degil

Anonim
    Pasif

Birseyi söylemeyi unuttum ki: En büyük mucizeleri bu dünyada gerceklestirmis kisi Mesih Isa dir ayni zamanda

Anonim
    Pasif

Ben çok özür dilerim arkadaşlar.ben önceden tahmin etmiyordum ki sorduğum soru,soruna yol açacak.tekrar özür dilerim.Hristiyanlık benim araştırdığım inançlardan sadece bir tanesi.Daha önce Paganizm gibi dinleride araştırdım.Ama hristiyanlık daha güzel bir din.Ben bilmiyordum bu kadar büyük sorun olacağını.
    Ben iyi veya kötü tartışma ortamı yaratmayı sevmiyorum.Bu konu kapansın.
    Merak etmeyin sormayacağım bir daha soru.
    “paTCrik kurnazlik yapip kutsal kitap elestirisi yayinlatiyor”diyen mustifi yi huzursuz etmek istemezdim verdiğim rahatsızlıktan dolayı çok özürdilerim.
    Birdaha olmaz ben huzursuzluk,tartışma ortamı yaratmayı sevmiyorum.
    Bu sebeple girmemeyi düşünüyorum en azından uzun bir süre sonrasını bilmiyorum.Ben bugüne kadar bana yardım eden bütün sevgili arkadaşlarıma çok teşekürlerimi sunuyorum.
    Sevgiler… I]

Anonim
    Pasif

Sevgili PaTCrik,

Sizin bir problem yarattığınız yok. Olay çoktan kapanmıştır. Kimseye verdiğiniz bir rahatsızlığınız da yok. Mustifi kardeşimizin tepkisi, binbir numara ile ve değişik kişiliklere bürünerek, bu siteye girip, masumane sorular sorar gibi yapıp, aslında Hristiyanlığa saldıranlardan kaynaklanır. Ama sizin böyle biri olmadığınız, açık yürekli beyanlarınızdan anlaşılmıştır.

Bence, siteden ayrılmanıza hiçbir gerekçe yoktur. Rab’bi aramaya devam ediniz. Bu sizin aslî görevinizdir. Biz de yardımcı olmaya çalışacağız.

Rab Sizi Bereketlesin.

Anonim
    Pasif

Teşekkürler sevgili kemal başaran.Umarım bende doğruyu bulurum.

Anonim
    Pasif

benimde kafama takılanlar şu:

Yahuda İsa’yı öptümü ? : Öptü (Matta : 26-49) – Öpmedi ( Luka: 22-49)

Kabirden çııkan cinlenmişler kaç kişi idi ? : İki (Matta : 8-28) – Bir
    (Markos:5-7)

H.z İsa’yı kim kabre koydu ?: Yusuf ve Nikodimus (Markos: 15-46) – Sadece
    Yusuf: ( Yuhanna:19-42)

bunlarıda bana açıklarsanız sevinirim.

15 yazı görüntüleniyor - 16 ile 30 arası (toplam 31)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.