Yardım ( Hristiyanlık bilgisi alabileceğim ve sonradan hristiyanlığı secenler )

• Bu konu 3 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Merhaba

Ben otuz yasındayım ve neredeyse lise yıllarından kalma ikilemlerim ve sıkıntılarım var. Lise yıllarında bazı hristiyan temalı rüyalar gördüm, bunların içinde çok güzel olanları da vardı kabus düzeyine varanları da. Hatta bazı rüyalarımı üçer kez gördüğüm ve bazıların ufak bazı değişikliklerle tekrarlandığını biliyorum. Gördüğüm bu rüyalar sonunda bir merak olarak hristiyanlığı araştırdım, incili okudum, fakat zamanla merak olarak kabul ettiğim bu şeyler artık bende bir zaaf haline geldi ve ben Müslümanlıkla hristiyanlığın arasında kaldım. Bu durumu sonlandırmak, yani yolumu çizmek için sitelerden ve sosyal paylaşım sitelerinden yaralanmaya çalıştım. Bu arada felsefe ve okült felsefede meraklarım arasına girdi, fakat nedense bu yaptıklarım bendeki sorunları çözmeye yetmedi.

Bir kaç kez Taksim’deki Sant antuan kilisesine gittim, belki bir yetkili ile görüşebilim diye, ama denk gelmedi. Be nde hristiyanlık konusunda bilgisi olan ve benim kibi Müslüman olupta sonradan hristanlığı secen kisilerle yüz yüze görüşüp onlarala sohpet etmenin daha yaralı olacagını düsünüyorum. Ben zeytinburnunda oturuyorum, benim bildiğim Samatya’da, Bakırköy’de tabiî ki Taksim’de (nedense san antuan da sanki bir başka sey var ) kiliseler var. Buralarda konuşabileceğim birilerini bulabilir miyim ? Tabi ki konumsak için ilki kilise yetkilileri olması şart değil, özellikle sonradan Müslüman olmuş kişilerin fikirlerini almak da isterdim. Bu konuda bana yardımcı olabilecek veya fikir verebilecek arkadaşlar var mı?

Anonim
    Pasif

Sevgili gizli zaman arkadaşımız,
    Öncelikle Hristiyantürk forum sayfamıza gelerek, Hristiyanlığı araştırmak ve gerçeğe ulaşmak istediğiniz için sizi kutluyorum. Kendi inancı başta olmak üzere diğer din ve inançları sorgulamak, gerçek yaşayan diri Tanrı’yı aramak, her insanın yapması gereken bir şeydir. Siz bunu yapıyorsunuz. Ama bunu yaparken samimi bir şekilde dua ederek, yaratıcıya sizi doğru yola yönlendirmesi, gerçeklerini size açması için dua edin. Tanrı, içten ve samimi bir şekilde edilen duaları kesinlikle yanıtsız bırakmaz. Çünkü O yürekleri araştıran ve bilen bir Tanrı’dır. Sizin ruhsal arayışınızı, ruhsal açlığınızı biliyor. Sürekli olarak hristiyanlık hakkında gördüğünüz rüyalar, Tanrı’nın size olan bir çağrısıdır. O kendisini aramanızı istiyor ve bu konuda size Kutsal Ruhu aracılığıyla yol gösterecektir. O’na güvenin!

Araştırmalarınızda size severek yardımcı olacağımızdan emin olabilirsiniz. Sorularınız varsa çekinmeden bizlere yazın. Elinizde Kutsal İncil Kitabı’nın olduğunu söylüyorsunuz. Okurken kafanıza takılan sorularınız olursa bize yazarak sorabilirsiniz. Ayrıca oturduğunuz yere yakın kilise adreslerini Modoratör arkadaşlarımız burada vereceklerdir.

Rab’bin esenliğinde kalın
    Sevgilerimle

Anonim
    Pasif

Gizlizaman.. Rab Incilde diyor ki “Ben kendimi bulduran Rabbim”.. O yuzden eger kalpten ariyorsan bir gun Rab ile birleseceksin.. Bİz de bir zamanlar insanlarin bize dayattigi din ile, gercek olduguna inandigimiz Tanri arasinda kalakalmistik.. Zor bir durum ama Ruzgar’in dedigi gibi, mutlaka dua etmelisin ve Tanri’ya yakarmalisin.. “seni bilmek, bulmak, istiyorum”… gercekten yureginle bu duayi yap..

Onun disinda, eger bizimle daha yakindan tanismak istersen, chat odamizda da bize sorularini yoneltebilirsin.. http://www.paltalk.com programini yuklersen eger, orada programi kurunca, en altta CHAT ROOMS yazan yerde VIEW ALL tikla..EUROPE’yi bul.. oradan TURKEY’e gec.. orada mavi renge sahip odamiza girebilirsin .. ismi “HristiyanTurk Sohbet – Incilin Mujdesi”..
    Burada almis oldugun niki al da seni taniyalim :)

Rab seni bereketlesin

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.