Yardım çağrısı

• Bu konu 2 izleyen ve 4 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Merhabalar ben klasik bir türk ailesi gibi müslüman biri olarak yetiştirildim.Ama gerçekten son 3-4 aydır islamdan ciddi şekilde soğdum ama hristiyan olmayı kendi kendime itiraf edemiyorum.Artık islamın arap milliyetçiliğini yaymak için kurulmuş bir din olduğunu düşünüyorum.2-3 ay önce hristiyan oldum fakat daha çok biligsizmdim ve cehennemde yanmak korkusuyla hemen islama geri döndüm.Yaptığım uzun süreli araştırmalar sonucu artık müslümanlığın tehdit ve şiddetle ayakta duran bir din olduğunu düşünüyorum.Beni bu zorlu süreçte yalnız bırakmassanız sevinirim

Bu üye gerçekte hiçbir şekilde hristiyan olmayan, hristiyan oldum diyen ikiyüzlü bir müslümandır. Üyeliğine son verilmiştir. Tabii sahtekatlıgına devam ederek İP yanıltıcı proxyler ve sahte email adresleriyle biraz sonra farklı bir nikle yine gelecektir. Buyursun gelsin…

hrturk

ilgili kiisinin dikkatine… Bunu kullansan daha iyi olur muslim_man.gif

Anonim
    Pasif

Herşey için teşekkürler.Öncelikle islamda soğumama neden olan sebepleri sıralamak istiyorum.

1) Birgün evde oturup kuran açtım çünkü çok merak ediyordum inandığım dinin kitabını…Ama şiddet ayetleri daha başında bile gözüme çarpmaya başladı.Ve beni şaşırtan şey bi ayette parantez içinde okuyanın daha rahat anlayabilmesi için bir açıklama yapmışlar.Şuna benzer birşey diyordu:Yüce Allah burada onların ruhlarının kafir olduğunu dünyaya dönseler bile onların yine bildiklerini okuyacakları gibi birşeydi.Ama ruhları kafir yaratılırsa neden o insanlara nefret kusuluyor ? O zaman Allah onları cehennemde yakmak için yaratmış gibi gelmişti.Sonra kuranı kapatıp yerine kaldırmıştım.

2)Müslüman ülkeler arasında hiç bir birliğin olmaması

3)Cihat adı altında insan katletmek

4)Arapçanın bazen kutsallaştırılması.Örn:Bir hadiste cennetin dili arapçadır diye geçiyordu.Bir ilahiyatçıda arapça dünyanın en güzel dilidir diyordu.Ama bir dilin cennettin dili olacaksa herkezin bunu onaylaması kulağa hoş gelmesi gerekir.Açıkçası arapça benim kulağıma hiç hoş gelmiyor.

5)Başka bir yerdede ademin cennetten gelmeden önce arapça konuştuğu iddası.O zaman burada arap ırkı kutsallaştırılmıyormu ?

6)Ne kadar dinime bağlanmaya çalışsamda içimde hep bir boşluk kalıyor beni üzen durumda bu.

7)Kadınların bazı yerlerde cinsel obje gibi görülmesi

Daha bir çok sebep…Bunlara rağmen islamdan kopamıyor cehennemde yancam diye çok korkuyorum.

Bu üye gerçekte hiçbir şekilde hristiyan olmayan, hristiyan oldum diyen ikiyüzlü bir müslümandır. Üyeliğine son verilmiştir. Tabii sahtekatlıgına devam ederek İP yanıltıcı proxyler ve sahte email adresleriyle biraz sonra farklı bir nikle yine gelecektir. Buyursun gelsin…

hrturk

Anonim
    Pasif

Ama sorun şu ki islamdan bir türlü kopamıyorum.Çünkü nedenleride kıyamet alametlerinin birçoğunun islamdaki kıyamet alametleriyle uyuşması ve bir kaç gün önce gördüğüm üstünde kuran ayetleri beliren bebek.Ama gerçekten doktorlar bir açıklama yapamamış.Ama en çok kafama takılan sorun kıyamet alametleri.Gerçekten %90 ı gerçekleşen olaylarla uyuşuyor.

Bu üye gerçekte hiçbir şekilde hristiyan olmayan, hristiyan oldum diyen ikiyüzlü bir müslümandır. Uyeliğine son verilmiştir. Tabii sahtekatlıgına devam ederek İP yanıltıcı proxyler ve sahte email adresleriyle biraz sonra farklı bir nikle yine gelecektir. Buyursun gelsin…

hrturk

Anonim
    Pasif

@You 21755 wrote:

Ama sorun şu ki islamdan bir türlü kopamıyorum.Çünkü nedenleride kıyamet alametlerinin birçoğunun islamdaki kıyamet alametleriyle uyuşması ve bir kaç gün önce gördüğüm üstünde kuran ayetleri beliren bebek.Ama gerçekten doktorlar bir açıklama yapamamış.Ama en çok kafama takılan sorun kıyamet alametleri.Gerçekten %90 ı gerçekleşen olaylarla uyuşuyor.

İncil’in son bölümü olan Vahiy kitabını bir okuyun. Kuranda bahsedilen hangi kıyamet alametleri var, ben bilmiyorum, çünkü rastlamadım. Ama söz konusu hadislerse, alametlerin çoğu incilde, vahiy kitabında yer alıyor.

Allah yazısı, el ayasında da yazar, çünkü el içinde ki çizgilerimiz de benzetmek isteyenlere göre arapça allah kelimesini gösterir. Ama bunlar uğraşlar sonucu bu kanaate varılıyor.

Anonim
    Pasif

Arkadaşlar çok teşekkür ederim iyiki varsınız kuranın tevratla %60 aynı olduğunu biliyorum.Bu nedenle kıyamet alametleri konusunu geçelim.Ama üstünde kuran ayetleri olan bebek gerçekten çok ilginç.İslamdan artık iyice soğudum şiddetten başka bişey yok gibi geliyor islamda ama o bebek konusunu çözebilirsem iman edicem.Ne olur yardım edin.Umarım sizi kırıcı birşey yapmıyorumdur.Saygılar.

Nezaketinize hayran olduk!

hrturk

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.