Yardim !

• Bu konu 3 izleyen ve 6 yanıt içeriyor.
7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Merhaba Kardeşler

Ben ugur.Yeni İman etmistim ancak bana yardimci olurmusnuz cunku tanriyla sorunum var çünkü o beni kendisin olduguna inandirmiyor cunku inanamiyorum aklima bazi sorular takliliyor mesela -Herseyin bir yaraticisi varsa Tanriyi kim yaratti.Simdi sizde herkes gibi o hep vardi demeyin cunku aklim almiyor gerci tanrinin olmadiginada aklim almiyor ama lutfen yardimci olun !

İkincisi bilim adamlari dunyanin 7 milyar yasinda oldugunu kanitladilar ama tanri kavrami ve dinler daha 3000 yildir var tanri kavrami onceden yoktu yada bilmiyoruz ama onceki ilkel insanlar simsege gunese aya tapiyorlardi.Ozaman Eger tanri varsa neden 6 milyar yil kendini gostermedi .Ve son sorum hem Komunist toplumu savunan ve hemde mesih inanlisi olunurmu ? Simdiden tesekkur ederim esen kalin gercekten cok onemli bunlar ..

Armagan
    Anahtar yönetici

Sevgili ugur,

Sorularınızla ilgili olarak size aşağıdaki açıklamaları yapmayı uygun gördük.

Temel soru şudur: Eğer Tanrı yoksa, O’nu anlamak anlamsız bir şeydir. Tanrı’ya gelen herkes O’nun var olduğuna inanmalıdır. Tanrı’nın varlığını matematiksel bir şekilde ‘kanıtlamak’ imkansız olduğu halde kanıtlar çok inandırıdır.

Evrenin var oluşunu ele alalım: Evrenin var oluşunun bir rastlantı sonucu gerçekleştiğini söylemek kafalarda bir sürü sorunun oluşmasına neden olur ve bunlardan hiçbirini yanıtlamaz. Aynı şey, ‘dünyamızın güneşin patlaması sonucu oluştuğu’ kuram için de geçerlidir. Örneğin ham maddeler nereden geldiler? Büyük bir patlama ise hiçbir şeyden bir şey yaratmaz! Evrim düşüncesi yaygın olduğu kadar da zayıf bir kuramdır; yeryüzünde var olan inanılmaz derecede hayret verici karmaşıklığa sahip canlıları bir yana bırakalım, nasıl olur da ‘hiçbir şey’ evrim geçirip ‘bir şey’ olabilir?

Bütün diğer kuramlar da aynı derecede zayıftır. Tek doyurucu yanıt şudur: Başlangıçta Tanrı gökleri ve yeri yarattı. Dünyamız ‘kendisinde zaten her zaman var olmuş olan’ maddeleri içeren ve büyük bir rastlantının anlamsız bir sonucu olan bir yer değildir.

Bunun yerine, evren Tanrı’nın emri üzerine oluşmuştur. Şöyle ki, görünen şeyler görünmeyenlerden oluşmuştur. Doğanın başlangıcı vardı ve doğayı yaratan Tanrı’ydı. ‘Çünkü O söyleyince, herşey oldu; O buyurunca her şey göründü’.

Bu gerçek, uzayın büyüklüğünden mikrosikobik organizmalara kadar her şeyi bir arada tutan evrensel yasalar ve her yerde görünen hayret verici düzen ve plan tarafından sağlamlaştırılır. Ancak plan olması için planı yapan biri ve yasaların olması için de yasaları yapan biri gereklidir – ve bunların her ikisi de Tanrı’dir! Dünyayı ve içindekilerin tümümü yaratan, gögün ve yerin Rabbi olan Tanrı’dır.

Ancak Tanrı’nın ‘dünyayı yarattığının en güçlü kanıtı’ insanın kendisidir. İnsan diğer farklı olarak adına ‘kişilik’ dediğimiz bir şeye sahiptir; akıllıca kararlar alır, bir vicdanı vardır ve doğruyla yanlış arasında bir ayırım yapabilir. Sevebilir ve merhamet duyabilir. Hepsinden öte içinde tapınma güdüsü vardır. Bütün bu nitelikleri nereden almıştır? Bu nitelikleri, ne evirm ne de bir rastlantılar zinciri orataya çıkarabilirdi. Konuya verilecek en açık yanıt şudur: Rab Tanrı, insanı topraktan yarattı ve burnuna yaşam nefesini üfledi. Böylece insan yaşayan can oldu.’

İnsan bir rastlantı sonucu oluşmamıştır, evrenin Yaratıcısı tarafından şaşılacak ve huşu duyulacak bir biçimde yaratılmıştır.

Blanchard..

Anonim
    Pasif

Tesekkur ederim Evengelist Kardes Gercekten Yazin cok iyi oldu Benim icim Simdi Seytana uyup Tanri hakkinda supheye dusmuyorum . Bunda bana yardimci oldugunuz icin tesekkurler Peki diger sorumda vardi Hem komunist Hem Mesih inanlisi olurmu ? Simdiden tesekkur ediyorum

Esen Kalin

Armagan
    Anahtar yönetici

Sevgili Uğur, Tanrı’nın varlığıyla ilgili yazının size bereket olması bizi de çok sevindirdi. Zaten hiçbir şey kendiliğinden evrim geçirerek var olamayacagına göre, var olanların gerisinde mutlak bir Yaratıcının var olduğu kaçınılmazdır.

Komunizmin özünde Tanrı’yı tanımama ve dinsel inançları yok sayma felsefesi var olduğundan, kişi aynı anda hem komünist hem de bir Mesih inanlısı olamaz!

Anonim
    Pasif

Tanrı ruhu başlangıçta suların üzerinde dalgalanıyordu.kutsal kitapta Tanrı’nın başlangıç olmayacağı söylenir. Tanrı insanı doğa ve canlılar üzerinde hakim olsun diye yarattı. İlk insan Adem iyiyle kötüyü yeme ağaçından yemesiyle, toprağı işlemek üzere Aden bahçesinden çıkarıldı.
    ”Ve RAB Allah yerin toprağından adamı yaptı ve onun burnuna hayat nefesini üfledi ve adam yaşayan can oldu.” (Tek.2:7).

Anonim
    Pasif

@Evangelist 13453 wrote:

Sevgili Uğur, Tanrı’nın varlığıyla ilgili yazının size bereket olması bizi de çok sevindirdi. Zaten hiçbir şey kendiliğinden evrim geçirerek var olamayacagına göre, var olanların gerisinde mutlak bir Yaratıcının var olduğu kaçınılmazdır.

Komunizmin özünde Tanrı’yı tanımama ve dinsel inançları yok sayma felsefesi var olduğundan, kişi aynı anda hem komünist hem de bir Mesih inanlısı olamaz!

Ben Mesih inanlısıyım.Ama yasadıgım topraklarda ilkel komunal yasam tarzının olmasını ısterdım.Somurunun olmadıgı Paranın olmadıgı toplumlarda.Gerci bizim icin o pek onemli degil biz zaten Sonsuz .yasama KAvusmus Tanri cocuklariyiz.Ama bu dunyada oyle bi toplum olsa Bu neden bizim İmanimizi etkilesinki

Anonim
    Pasif

Korintliler 15:45 Nitekim şöyle yazılmıştır: “İlk insan Âdem, yaşayan bir can oldu.” Son Âdem ise yaşam veren bir ruh oldu. Önce ruhsal olan değil, doğal olan geldi. Ruhsal olan sonra geldi. İlk adam yerden, yani topraktandır. İkinci adam göktendir. Topraktan olan insan nasılsa, topraktan olanlar da öyledir. Göksel adam nasılsa, göksel olanlar da öyledir. Bizler topraktan olana nasıl benzediysek, göksel olana da benzeyeceğiz.

Tanrı topraktan yaratılan Adem’e dünyasal gıdasını verdi . Mesih İsa’da bize Ruhsal Gıda’mızı verdi.

7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.