Yapıcı kim?

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Yapıcı kim?

Yıllarca İNCİL okumama rağmen, yazılı emirlere kendimi uydurma yükümlülüğüm, omuzlarım üzerinde hep ağırlaştı ve yapma yükümlülüğü, hep bocaladığım ağır sorunum olmuştur!

Mesih İsa, YAPMAĞA ve ÖĞRETMEĞE başladığı bütün şeyleri mucizeleriyle işlerken karşısına başka YAPICILAR hep dikilmişlerdir! Çağımızda da, bu yapıcıların kimler olduklarını görmeğe başladım galiba.

Allah’ın Kitabı Mukaddes’de yazılı gizemli yolu, Mesih İsa’nın kişiliğinde somutlaşmış halde, asıl YAPICI olarak, YAPICILAR’ın karşısında reddedilmiş ve köşenin başı olmuş! İsa, hep o yapıcılar tarafından reddedilmiş, en sonunda Kutsal Yazılar’a göre, YAPICILAR tarafından tutuklanarak sorgulanmış, işkenceler çekmiş ve gaddarca haça gerilmeye mahkûm edilirken, tepki gösteren bir öğrencisine, YAPICI olduğunu şu sözle açıklamış:

“Böyle olması gerektir, diyen yazılar o vakit nasıl yerine gelirdi?” (Matta 26:54).

Kurtarıcım, Rab İsa Mesih’in İNCİLİ’ni yenilenen aklımla şimdi şöyle okuyorum: Okuduğum İNCİL sözleri, OLMAK için yazılmıştır! Çünkü Rab İsa Mesih’in İNCİL’de yazılı emirleri, onun sözüne göre, “Böyle olması gerektir” (Matta 26:54).

Kurtarıcımız Rab İsa Mesih, YAPICILAR tarafından yargılanırken, onlara konuşmamağı yeğlemiş! Çünkü her şey, yazıldığı gibi oluyordu, ama, YAPICILAR, İsa’nın neler yaptığını göremiyorlardı! Her şey onun dediği gibi oluyordu; kullar yani YAPICILAR, efendilerinin ne yaptığını bilememişler! Ve onu mahkûm edip bedende ölsün diye haça germişler! İsa, ölmeden biraz önce “tamam oldu” deyip ruhunu Baba’ya teslim etmiş! (Yuhanna 19:30).

Kurtarıcı Rab İsa Mesih’in YAPICILAR’a gizemli olan ve anlaşılmayan YAPICILIĞI konusunda düşünürken daha dünyamıza girerken söylediği şu sözler hatırıma geldi:

‘Kurban ve sunu istemedin,
    Fakat bana beden hazırladın,
    Yakılan sunular ve suç için kurbanlardan razı olmadın;
    O zaman dedim (kitabın tomarında benim için yazılmıştır):
    Senin isteğini yapmak için, ey Allah, işte, geldim.”
    (Mezmur 40:6-8; İbraniler 10:5-7).

Baba Allah, kitaplarda yazılı emirlerini yerine getirsin diye, Oğlu’na beden hazırlamış! Halbuki Adem ve eşi Havva, topraktan yaratılmış bedenle Rabbe itaatte kusur işlemişler. Ama Kurtarıcımız Rab İsa Mesih, “bana beden hazırladın” diyerek, ezeli ve ebedi söz olan varlığı insan bedeni benzerliğine dönüşerek, dünyamıza girerken, çıktığı Baba’sına, “senin isteğini yapmak için, ey Allah, işte, geldim” demiş!

Ölüler arasından dirilen Mesih İsa, geçmişte olduğu gibi, şimdi de, işlerine devam ediyor, yani YAPICIDIR! Amin.

Rab, seni bereketlesin kardeşim.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.