Yanliş Adres

 • Bu konu 1 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24032
  Anonim
  Pasif

  YANLIŞ ADRES

  Okuyacağınız bu olayı gözleriyle görmüş olan kişi, ömrünün sonuna dek unutamayacağı bu olayı şöyle anlatıyor:

  ‘Kış mevsiminin en şiddetli ve en soğuk günlerinden biriydi. Trenle yolculuk yapıyordum. Hemen arkamdaki koltukta kucağında küçük bir bebekle oturan bir kadın vardı.Bu kadın küçük bir kasabanın istasyonuna inmek için hazırlanıyordu. Tren her istasyona yaklaşacağı zaman kondoktör vagonlara girerek yolculara gelecek istasyonun adını veriyor ve inecek yolcular inmek için hazırlanıyorlardı. Arka koltukta oturmakta olan kadın kondoktöre rica ederek ineceği istasyonu sordu. Kondoktör ona dönerek:

  ‘O istasyona gelmemiz için daha zaman var. Oraya yaklaşınca ben size haber veririm’ dedi.

  Biraz sonra yolculardan biri bu kadına, ‘Hanımefendi merak etmeyin, ben buraları iyi tanırım , size yardımcı olurum’ dedi. Tren bir saat sonra istasyona yaklaşınca, yolcu kadına dönerek:

  ‘İşte hanımefendi, ineceğiniz yere yaklaşıyoruz’ dedi. Kadın, yolcuya teşekkür etti ve çocuğunu sıkı sıkı sardıktan sonra küçük valizini alıp kapıya doğru yürüdü. Tren durdu ve kadın bebeğiyle birlikte trenden indi. Hava çok soğuktu, lapa lapa kar yağıyordu. Kadın indikten sonra tren hareket etti ve yarım saat yol aldıktan sonra kondoktör geldi, ineceği istasyonun adını vermek için kadını aradı. Orada bulunanlardan biri, kadının bir önceki istasyonda indiğini söyledi. Kondoktör şaşkınlıktan donakalmıştı.

  ‘Neee? İndi mi? Ama orası istasyon değildi ki! Zavallı kadıncağız bebeğiyle birlikte ne yapar?’ diye sordu şaşkın şaşkın. Sonra tüm yolculara kendisiyle birlikte kadını aramaları için çağrıda bulundu. Ben de diğer yolcularla birlikte trenden inerek zavallı kadıncağızı aramaya başladık. Aradan üç saat geçtikten sonra ormanda, kadının ve çocuğunun donmuş cesetleriyle karşılaştık.Fırtına nedeniyle karlar üzerlerini örtmüştü. Bu kadının ölümüne ne sebeb olmuştu acaba? Trendeki bir yolcunun sözüne güvenerek yanlış bir yerde inmesi tabii.

  ‘Sen sevgili okuyucu, sana da cennete giden yol hakkında birçokları yol gösterebilir. Şunu iyi bil ki, gösterilen her yol doğru değildir. Örneğin bazıları sana: ‘Hırsızlık yapma, adam öldürme, zina etme, yalan söyleme, elinden geldiğince iyilik yap!’ diyebilirler. Bunlar tabii ki iyi şeylerdir, ama bunlar kişinin kurtulup cennete gidebilmesine yetmiyor.

  ‘Başka hiç kimsede kurtuluş yoktur. Bu göğün altında insanlara bağışlanmış, bizi kurtarabilecek başka hiçbir ad yoktur'(Elçilerin İşleri 4:12).

  (Hisseden Kıssalar adlı kitaptan alıntıdır)

  #28279
  Anonim
  Pasif

  Bu olayda sözü edilen kadının gideceği emniyetli bir yer vardı. O yöne doğru gidiyordu çocuğuyla birlikte. İneceği istasyonu ona gösterecek olan kondoktörü beklemeyip tanımadığı başka bir sese kulak verdi ve yanlış bir yerde indi trenden. Bu onun ve çocuğunun felaketi oldu, indikleri o yerde ölüm onları bekliyordu.

  İsa Mesih’i tanıyıp, O’na iman ettikten sonra bazı kişiler Sonsuz Yaşama doğru yol alırlar. Rabbimizin sesine, İncil’in yaşam veren sözlerine kulak vermeleri gerekirken, yanlış seslere kulak verip, dönüşü olmayan yanlış bir yöne girerek Rab’den uzaklaşırlar. Bu da onların sonsuz ölüme gitmelerine neden olur. Tıpkı trendeki bu kadın gibi.. Yanlış adrese gitmişti… İman yolunda ilerlerken gözlerimiz İsa Mesih’te olmalıdır. Yalnızca O’nun sesine kulak vermeli, O’na bakmalı ve O’nu izlemeliyiz. Çünkü İsa Mesih yaşama giden tek yoldur. Tek doğru adres O’dur. Bunun ikinci bir seçeneği yoktur.

  Sevgilerimle

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.