Ya sen ! yeteri kadar bu dağda kaldın mı ?

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    klaus
    Anahtar yönetici

Hayatınızın ve zihninizin durumu ne kadar kötü görünürse görünsün, pes etmeyin ! İblisin sizden çalmış olduğu toprakları geri alın ! İstenilen sonuçları elde etmek için kendi yeteneğinize değil, Tanrının lütfuna güvenin. Tanrı ruhsal gelişimimizi, bizim yanımızda olarak, bizleri güçlendirerek ve zor zamanlarımızda ” durmayıp devam etmemiz ” için bizi teşvik ederek sağlar.

Vazgeçmek kolaydır, ama ( ateşin ) içinden geçip gitmek iman gerektirir.

yasanın tekrarı 1 :6-8

” Tanrımız RAB Horev’de bize, ‘ Bu dağda yeteri kadar kaldınız ‘ dedi,
    ”Haydi kalkın, Arava’ da, dağlık bölgede, Şefela’ da, Negev’ de ve Akdeniz kıyısında yaşayan bütün komşu halklara, Amorlular’ ın dağlık bölgesine, büyük Fırat Irmağı’ na kadar uzanan Kenanlılar ülkesine ve Lübnan’ a gidin. Bu toprakları size verdim. Gidin, atalarınıza, İbrahim’e, İshak’ a, Yakup’ a ve soylarına ant içerek söz verdiğim toprakları mülk edinin.”

Musa İsrail halkına Kenan’ ın ( vaat edilmiş topraklar ) sınırına kadar on bir günlük yolları olduğunu söylemişti, ama buna rağmen oraya ulaşmaları kırk yıl sürdü. 6′ ncı ayette Musa, İsrailliler’ e şöyle der;

” Tanrımız RAB Horev’ de bize, ” Bu dağda yeteri kadar kaldınız ” dedi.

Tanrı bana İsrailliler’ in ” çöl zihniyetine ” sahip oldukları için çölde kaldıklarını gösterdi ki onları çölde tutan şey, bir takım yanlış düşüncelerdi.

Ben de, kendi yaşantımdaki derin uykudan uyanıp hiç bir yere gitmediğimi fark ettim. Zafer kazanmamış bir hristiyandım ! Bir çok yanlış düşüncem ve yıllar boyunca aklımda inşa edilmiş ruhsal kalelerim vardı. Şeytan bana yalan söylemiş ve ben de ona inanmıştım ! Bu nedenle bir yalanın içinde yaşamıştım. Aynı dağda yeteri kadar kalmıştım. Tanrının sözü gerçeğini bilmiş olsaydım, çok daha kısa sürecek olan yolculuğum için kırk yıl harcamazdım !

Zafer tamamlanıncaya ve hakkınız olan mirası elde edinceye kadar vazgeçmeyeceğinizi aklınıza sokmalısınız !

Ya sen ! yeteri kadar bu dağda kaldın mı ?

Joyce Meyer ” Aklın Savaş Alanı ”

Anonim
    Pasif

Aklin savas alani oldugunu 3 senedir anladim

Nasil savasabiliriz onu da arastirdim, sonuçta savas için sadece KUTSAL SÖZLE kusanabilecegimi, savasabilecegimi gordum

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.