Windows 7 hayatımızda neleri değiştirecek?

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26544
  Armagan
  Anahtar yönetici

  Windows 7 hayatımızda neleri değiştirecek
  Haber

  Yazı boyutu [URL=”http://javascript:;”]Azalt[/URL] [URL=”http://javascript:;”]Arttır[/URL]

  Microsoft‘un uzun süredir beklenen ve Vista’da yaşanan hayal kırıklığını gidermesi beklenen yeni işletim sistemi Windows 7 piyasaya çıktı. Peki Windows 7 bilgisayarla olan ilişkimize ne gibi yenilikler getirecek?..
  [IMG]http://cdn1.cnnturk.com/handlers/file.ashx?FileID=267734&Width=292&Height=0&BlackWhite=False[/IMG]

  Windows 7, Home Basic, Home Premium, Professional ve Ultimate olarak 4 ayrı sürüm halinde tüm dünyayla aynı anda satışa sunuldu.

  “Windows, Sınırsız Yaşam” sloganıyla satışa sunulan Microsoft‘un yeni nesil işletim sistemiyle “Arama” ile “Başlat” mönüsünden yalnızca birkaç sözcük girerek bilgisayarınızdaki belgelere, e-postalara, şarkılara ya da herhangi bir dosyaya ulaşıp anında yerini saptamanız mümkün.

  Gelişmiş görev çubuğuyla dosyaları açıp bilgisayarınızda daha hızlı gezinebilirsiniz. Hatta en sık kullandığınız programları görev çubuğuna sabitleyebilir ve böylece tek bir tıklamayla ulaşabilirsiniz. Jump List ile düzenli olarak kullandığınız dosyaları yalnızca 2 tıklamayla açabilirsiniz.

  Windows 7, açık pencereleri yeniden boyutlandırmak ve düzenlemek için yeni yollar da sunuyor.

  Snap özelliğiyle 2 pencereyi ekranın karşılıklı iki kenarına doğru iterek düzgün bir biçimde yan yana getirebiliyorsunuz.

  Ayrıca bir pencereye tıklayıp fareyi biraz salladığınızda diğer pencereler küçülerek çalışma alanınızın ferahlamasını sağlıyor. Aynı hareketle pencereleri eski yerine de getirebiliyorsunuz.

  Daha az sistem mesajları, açılır ögeler ve uyarılar alınması için tasarlanan Windows 7 ile çalışırken daha az kesinti yaşanıyor.

  Windows 7 sürümlerinin son kullanıcı önerilen liste fiyatları ise “Windows 7 Home Basic” için 123 dolar, “Windows 7 Home Premium” için 145 dolar, “Windows 7 Professional” için 236 dolar ve “Windows 7 Ultimate” için 250 dolar.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.