ANASAYFA Forum HRİSTİYAN YAŞAMI VE UYGULAMALARI Dua westminster uzun ilmihailinden 4

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25553
  Anonim
  Pasif

  4- Kutsal Yazıların Tanrı Sözü oldukları ne şekilde belirgindir?

  Kutsal Yazılar, haşmeti ve saflığı; tüm kısımlarının birbirleriyle gösterdiği uyum amacı, tüm yüceliği Tanrı’ya vermek olan bütünün kapsamı; ışığı ve gücüyle günahkarları ikna etmesi ve değiştirmesi, inananları kurtuluşa erişmek üzere teselli vermesi ve bina etmesiyle Tanrı Sözü olduklarını ortaya koyarlar: ancak, insanın yüreğinde Kutsal Yazılar aracılığıyla ve Kutsal Yazılarla birlikte tanıklık eden yalnızca Tanrı Ruh’u tek başına Kutsal Yazıların Tanrı’nın Sözünün kendisi olduğu konusunda insanı tam olarak ikna etme yetisine sahiptir.

  Yüce olan Babamız; yüceliği, övgüyü, hamtları almaya layıksın. Işığını daima üzerimizde parlattığın için Sana hamt ve şükranlarımızı sunarız. Ey tesselici Kutsal Ruh; bizleri Kutsal Yazılara yönlendirdiğin için Sana hamt ederiz. Öyleki, o eşsiz sözlerle bize Babamızın sevgi dolu sözlerini, uyarılarını ve yürümemiz gereken yolları görürüz. Tanrı oğlu Kutsal Mesih’in benzerliğinde değişim gösterdiğimiz yaşayışımızda ışık olan bu yazıları anca Senin ikna edişinle kavraya biliriz. Sana hamdolsun.
  Her şeyin yaratıcısı Kutsal Babamıza- Rab’bimiz ve Kurtarıcımız İsa Mesih’e- tesellici Kutsal Ruh’a övgüler olsun. İsa Mesih’in Kutsal adı ile. Amin.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.