Venüs Çiçeğinin Olağanüstü Tasarımı Üzerine

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

İnternette venüs çiçeği yada venüs sepeti olarak aradığımda daa farklı bitki ve hayvan gruplarını buluyorum.Benim hayran kaldığım ve paylaşmak istediğim ise süngerlerin ürettiği venüs sepetidir.

Süngerler yapıştıkları zeminlerde sabit yaşayan çok çeşitli renklerde bulunabilen bir hayvan çeşididir.Ansiklopedilerden okuduğuma göre “basit yapılı hayvan grubu” olarak tanımlanıyor.Omurgasız olması da dikkate değerdir.Fakat yapılarının yada ürettiklerinin basit OLMADIĞINI şahsen biliyorum.

Bir online bilgi kaynağı şunları söylüyor:

Sünger olarak bildiğimiz kısım aslında hayvanın yumuşak kısımlarından ayrılmış iskeletinden başka bir şey değildir. Suyu emdiğinde şişme özelliği vardır. Plastik süngerlerden önce daha çok kullanılanlar doğal süngerlerdir.

Oysa hiç bahsetmediği bazı özellikleri vardır süngerlerin.Süngerler milyonlarca hücreden meydana gelmiştir fakat bu hücreler organ yada doku özelliğini taşımaz.Yinede sistemini birbirine bağlayan bir yapıya sahiptir.Siz onları ezseniz yada parçalasanız da kendisini kısa zamanda eski hgaline getirebilecek bi potansiyele sahiptir.

Yine bahsedilmeyen bir başka özelliği de süngerlerin çok güzel görünümlü iskeletler inşaa edebilmesidir.

1sponge.jpg

Bir sünger örneği görülmektedir.

Süngerlerin CAMdan ÜRETTİĞİ venüs sepeti/çiçeği örneklerine ilişkin çeşitli kaynaklardan resimler asıyorum :

venus.gif

venus-flower-basket.jpg

AAIV01P02_19.jpg

AAIV01P03_01.jpg

Bir bilimadamı bu konuda şu ÇARPICI AÇIKLAMAYI yapıyor :

“Venüs sepeti /çiçeği olarak bilinen ve silis iğneciklerinden kurulan karmaşık yapıdaki sünger iskeletine baktığınızda, hayal gücünüz zorlanır.Yarı bağımsız mikroskobik hücreler NASIL OLUYOR DA işbirliği yapıp bir milyon Camsı Kıymık salgılıyor ve böylesine KARMAŞIK VE GÜZEL kafes meydana getirebiliyor !! “

Bilim insanlarının bu konuda açıklığa kavuşturduğu özelliklerin arkasında inançlı insanlar bir tasarımcı yani Tanrı olduğunu söylüyorlar.

Siz ne dersiniz ?

Bu tasarımların bir tasarımcısı var mıdır ? Süngerlerin bilinçleri yoktur fakat bu tasarımı meydana getirebilirler.Bilinçleri olmayan süngerler nasıl bu düzeni kurabiliyor ?

Saygılarımla

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.