..Ve Beni Düşünün.

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27081
  Anonim
  Pasif

  …Ve Beni Düşünün…

  Jim,Akşam vakti,tamda kentin sınırında ıssız yolda,evine doğru sürüyordu arabasını. İşsizdi,bir iş aramıştı.,ama başarılı olamamıştı.Krizden sonra,çalıştığı Rover fabrikasındaki işini kaybetmişti.Şimdi hergün zamanını koca kentin mağazalarını ve bürolarını yeni bir iş bulmak için dolaşarak geçiriyordu..Şimdi doğuş bayramıydı, armağanlar, çam ağacı,hatta özel bir yemek için parası yoktu. Ama jim bir İman’lıydı ve yorgun elleri arabasının direksiyonunu sıkıca kavrarken, yaşamında her şey için TANRI’ya teşekür etmeyi hiç ihmal etmedi. Özellikle Doğuş Bayramı Bebeğini ve Mesih İSA’daki yeni imanıyla edindiği umudu düşündü.

  Oldukça yağmurlu bir geceydi ve evine doğru akar gibi giden yolda ilerlerken, arabasını çok dikkatli sürmek zorunda kalmıştı. Araba sürerken ilahi söylemeye başladı..

  Melekler, onu her türlü zarardan koruyacak olan güçlü o kadar da nazik,TANRI’nın baba yüreği hakkında ilahi söyledikçe, kalbi geleceğe ilişkin umutla ve huzurla doluyordu.

  Bir ağaç kümesinin yanından geçerken,birdenbire, yolun kenarında duran uzun boylu bir beyefendinin görüntüsünü yakaladı..Jim, çok şık giysili ve pahalı arabası olan bu beyefendinin, gecenin karanlığında bile yardıma ihtiyacı olduğunu görebiliyordu.Yorgundu ve yoluna devam etmek için ayartıldıysa da, bebek İsa’yı ve TANRI’nın kendisine olan merhametini anımsadı. Yavaşça, eski volkswagen’ini Rover’in yanına park etti ve dışarı çıktı.

  “Yardım istermiydiniz,efendim .?Bir sorununuz olduğunu görebiliyorum”
  diye kibarca sordu.

  “Evet lütfen” diye yanıtladı adam.
  “Gördüğünüz gibi arabam bozuldu, ben de bakmak için dışarı çıktım, ama anahtarı arabanın içinde unuttum. Telefonum da arabanın içinde kaldı, eşim beni çok merak edecek” dedi.

  Jim adamın endişelendiğini ve oldukça da ıslandığını farketti.

  “Üzülmeyin,efendim size yardım etmek için burdayım”dedi.
  “Roverde çalışiyordum. Neden sıcak arabamda beklemiyorsunuz.Bu arada benim adım Jim “dedi.

  Arabadaki sorun küçük bir sorundu, işlemi yaparken bir ara elini de kesti, sonunda arabanın kapısını açmayı başardı.

  Adam, Jim’e ne kadar borcu olduğunu sordu,ama jim para almayı bir an bile düşünmedi. İnsanların kendisine yardımcı olduğu bir çok anı hatirladı ve para almayı reddetti.

  “Benimle gerçekten ödeşmek istiyormusunuz.?”diye sordu.

  “Yardıma ihtiyacı olan birilerini gördüğünüz zaman onlara ihtiyac duydukları yardımı sunun ve beni hatırlayın’ dedi.

  Adam, Jim’e teşekkür etti ve arabasına bindi yolda giderken çok açıkmış olduğunu farketti. bir kaç km sonra küçüçük bir kafe gördü, arabasından inip içeri girdi.Normalde böylesi yerlere hiç girmezdi, sanki bir güç onu oraya yönlendiriyordu.

  Garson kız, kurulanması için ona bir havlu getirdi. Genç kadını, hamileliğinin ilerlemiş olduğu ve halinden de çok yorgun olduğunu farketti, oysa genç hamile bayan, güleryüzle hizmet ediyordu. Onu görünce aklına Jim geldi.

  Yemeğini bitirdikten sonra garson kız yediklerine karşılık 100 doların üstünü getirmeye gittiğinde,adam sessizce kapıdan dışarı çıktı.

  Garson hamile bayan,onun pecete üzerine yazdığı notu ve pecete arasına sıkıştırılmış 500 doları görünce gözleri doldu.
  Pecetede:

  “100 Doların üstü ve burdaki 5oo dolar sende kalsın, bir keresinde birinin bana yardım ettiği gibi,ben de sana yardım ediyorum. Mutlu NOeller” şeklinde yazıyı okudu.

  Garson kız gece yatağında yatarken parayı veren o şık beyefendinin, ihtiyacı olan paranın miktarını nasıl bildiğini düşündü durdu.

  Yatağında huzurlu bir şekilde dönerken, eşi uykusunda kıpırdadı ve “Herşey düzelecek ve yoluna girecek’ diye fısıldadı..ve:

  “Teşekkür ederim TANRIM Çok teşekkür ederim RAB İSA”

  “Bizimle her zaman birliktesin bunu biliyoruz.Çok teşekkürler.”dedi.

  “Sana güvendiği için düşüncelerinde sarsılmaz olanı,tem bir esenlik içinde korursun.”
  Yeşaya 26:3

  Evet RAB her an bizimle.O kendine inanmışları hiç bir zaman bırakmıyor.Adına övgüler olsun.

  Esenlikle.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.