Varlığının İçimde Olması

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

O parlayan yıldızı yaratan Tanrı, benim ve sizin içinizde yaşıyor ve üstelik O’nun karşılayamayacağı tek bir ihtiyacımız bile yoktur. Bir hayal edin: O bir kere içimize girdikten sonra, O’nsuz bir tek adım atmayacaksınız ( İbr. 13:5 )…. Tanrı her imanlıda ve imanlı aracılığıyla yaşamaya geliyor. Bu nedenle, ” Mesih’le birlikte çarmıha gerildim. Ancak ben yaşamıyorum. Mesih bende yaşıyor” diyebilmekteyiz ( Gal. 2:20 ). Başka bir deyişle:

Hastalandığınızda, büyük doktor seni iyileştirmek için seninledir.

Zayıf düştüğünüzde, büyük güçlendirici seni güçlendirmek için seninledir.

Denendiğinde, senin aracılığınla ve senin için o denenmenin üstesinden gelecektir.

Reddedildiğinde, İsa Mesih seni kabul ettiğini bildirmek üzere kapıdadır.

Maddi sıkıntı içinde olduğunda, senin kaynağın olduğunu kanıtlayacaktır.

İşte veya evde yeni kararlar almak üzereyken, İsa sana bilgelik vermek için yakınında olacaktır.

Ölüm gölgesi vadisinden geçtiğinde, sana iyiliklerini hatırlatmak amacıyla yanı başında olacaktır. Hiç kimse seni teselli edip yüreğine güven veremediği anlarda, O senin için yeterli olacaktır.

Tanrı’nın kurtuluşu ve varlığıyla ilgili sahip olduğumuz vaadin ışığında, imanlılar güven içinde ve cesur olmalıdır. Her şeye gücü yeten egemen Tanrı bizimle olduğuna göre, kaygılanmamıza veya korkmamıza ne yol açabilir ki ? Şundan emin olmalıyız ki, İsa karşımıza çıkan herhangibir denenmeden çıkabilmemiz için bizi sakinleştirmeye yeterlidir ve her zaman huzur içinde olduğumuzu hissetmeliyiz, çünkü O’nun sakinleştirmeye gücünün yetmeyeceği hiçbir fırtına yoktur. ( Charles STANLEY )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun._hac:

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.