”Vallahi Dallas bile Mukaddes Kitap’tan çok daha masumdu”

 • Bu konu 7 izleyen ve 8 yanıt içeriyor.
9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24962
  Armagan
  Anahtar yönetici

  ‘Vallahi Dallas bile Mukaddes Kitap’tan çok daha masumdu’

  “O kutsal kitap fahişeliği ve zinayı teşvik ediyor… Kutsal kitap denilen rezillik abidesi… Hıristiyanlığın sapık öğretileri ile yetişen papazlar… Hıristiyanlara göre İsa Allah’ın oğludur diyen katiller, hırsızlar, sapıklar, dolandırıcı ve her türlü melaneti taşıyanların ise gideceği yer tam yol cennet!.. Hiç böyle sapık, böyle iğrenç, bir inanç olur mu?.. İsa tam bir iblis’ sözleri mahkemeye taşındı

  Yargıtay 4. Ceza Dairesi, Hıristiyanlığa hakaretin bir yıla kadar hapisle cezalandırılması gerektiğine hükmetti.

  ANKA / Haber10
  Ergenekon operasyonunda tutuklanan yazar Ergun Poyraz hakkında ‘Dünden Bugüne Hıristiyanlığın ve Yahudiliğin Analizi, Misyonerler Arasında 6 Ay’ başlıklı kitabında adı geçen dinlere basın yoluyla hakaret ettiği iddiasıyla Ankara 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Mahkeme, yargılama sonucunda Poyraz’ın beraatına karar verdi.

  Karar temyiz edilince dosya Yargıtay 4. Ceza Dairesi’ne gitti. Daire yaptığı inceleme sonucunda beraat kararının bozulmasına hükmetti. Yargıtay’ın gerekçeli kararında Poyraz’ın yazdığı kitapa Hıristiyanlığı alenen aşağıladığı belirtildi. Daire, Poyraz’ın kitabında yer alan şu ifadeleri kararına gerekçe yaptı:

  “Hıristiyanlar tecavüz ettikleri annenin bebeğini öldürüp, kıyma yapıp aynı anneye yediriyorlardı… Yalancı İsa… Hıristiyanların kutsal kitaplarının hangi sayfasını açarsanız açın karşınıza İsa’nın yalanı, yalanları çıkıyor… Vallahi Dallas bile Mukaddes Kitap’tan çok daha masundu… Hıristiyanların ve Yahudilerin kutsal kitaplarının hangi sayfasını açarsanız açın bir başka anlamsızlık, bir başka melanet fışkırıyor…

  O kutsal kitap fahişeliği ve zinayı teşvik ediyor… Kutsal kitap denilen rezillik abidesi… Hıristiyanlığın sapık öğretileri ile yetişen papazlar… Hıristiyanlara göre İsa Allah’ın oğludur diyen katiller, hırsızlar, sapıklar, dolandırıcı ve her türlü melaneti taşıyanların ise gideceği yer tam yol cennet!.. Hiç böyle sapık, böyle iğrenç, bir inanç olur mu?.. İsa’nın tam bir iblis olduğuna karar vereceklerdi…”

  Yerel mahkemenin, kitapta yer alan küçültücü değer yargılarının ve sanığın bu eyleminin Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) bu suçlara ilişkin maddeleri gözetilmeden hüküm kurduğuna dikkat çekilen Yargıtay’ın gerekçeli kararında, beraat kararının bozulmasına oybirliğiyle hükmedildi.

  Bozma kararının ardından Poyraz, TCK’nın 216. maddesinin 3. fıkrasında yer alan “Halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması hâlinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır” suçunu işlediği iddiasıyla yeniden yargılanacak. Mahkeme kararında direnirse dosya Yargıtay Ceza Genel Kurulu gündemine gelecek.

  #28922
  Armagan
  Anahtar yönetici

  Ah.. Keşke Ergün Poyraz Tanrı’nın Kutsal Kitap’ta açıklanan eşsiz sevgisini, kayrasını, iyiliğini ve günahli insanları kurtarışını görseydi de öyle bir şeyler yazsaydı Kutsal Kitap hakkında! Ama öyle anlaşılıyor ki Kutsal Kitap’tan tek bir kelime dahi anlayamamış.. Tanrı Sözüne bu kadar katı bir önyargıyla yaklaşırsanız elbette hiçbir şey anlamayacaksınız..

  Siz Tanrı’nın Sözlerine bu kadar ağır hakaretlerle saldırırken, üstelik müslüman olduğunuzu da iddia ediyorsunuz.. Belli ki sizin Kuran’dan da bi haberiniz yok. Eğer bir müslüman olarak ilkin Kuran’ı okuyup Kuran’ın İncil ve önceki Kitaplar hakkında söylediği gayet olumlu ve övücü sözleri de bilseydiniz, Tanrı’nın Sözleri”ne bu denli acımasız, haksız ve şeytani iftiralarda bulunmazdınız..

  Evet, Kutsal Kitap bugün yeryüzünde en çok satan ve okunan kitap olma özelliğini hala sürdürmektedir. Ve yine en ağır ve en haksız saldırılar ve eleştiriler hep Kutsal Kıtab’a yapılmaktadır. Ben şunu diyebilirim ki, bütün bu saldırgan grupların içinde en saldırganı ‘Satanistler’ diye bilinen şeytancılardır. Sizin Kutsal Kıtap hakkındaki yazılarınızı okurken orada şeytancıların düşüncelerini okur gibiydim. Sizi bu karanlık bataklığından kurtarabilecek tek Kişi Rab İSA Mesih iken bundan habersiz olup tüm gücünüzle O’na karşı cephe almanız, ne kadar zavallı ve kayıp olduğunuzu gözler önüne seriyor..


  Ben size kızamıyorum, ama sizin için dua ediyorum. Evrenin Sahibi olan Yüce Egemen Rab İsa Mesih sizin de ruh gözlerinizi açsın ve kendi göksel yüceliğin size de göstersin!

  Bakın.. Eleştirdiğiniz İsa Mesih ne denli alçakgönüllü ve sevgidolu sözler söylüyor:

  Matta 5. Bölümden

  Kutsal Yasa

  “Kutsal Yasa’yı ya da peygamberlerin sözlerini geçersizkılmak için geldiğimi sanmayın. Ben geçersiz kılmaya değil, tamamlamaya geldim. Size doğrusunu söyleyeyim, gök ve yer ortadan kalkmadan, her şey gerçekleşmeden, Kutsal Yasa’dan ufacık bir harf ya da bir nokta bile eksilmeyecek. Bu nedenle, bu buyrukların en küçüklerinden birini kim çiğner ve başkalarına öyle yapmayı öğretirse, Göklerin Egemenliğinde en küçük sayılacak. Ama bu buyrukları kim yerine getirir ve başkalarına öğretirse, Göklerin Egemenliğinde büyük sayılacak. Size şunu söyleyeyim: doğruluğunuz din bilginleriyle Ferisilerinkini kat kat aşmadıkça, Göklerin Egemenliğine asla giremezsiniz!


  Öfke ve cinayet
  Atalarımıza, `Adam öldürme. Öldüren, yargılanmayı hak edecek’ denildiğini duydunuz. Ama ben size diyorum ki, kardeşine karşı öfkelenen her kişi yargılanmayı hak edecek. Kim kardeşine aşağılayıcı bir söz söylerse, Yüksek Kurul’un yargısını hak edecek. Kim kardeşine ahmak derse, cehennem ateşini hak edecek. Bu yüzden, adağını sunağa getirdiğinde, orada kardeşinin sana karşı bir şikâyeti olduğunu hatırlarsan, adağını orada, sunağın önünde bırak, git, önce kardeşinle barış; sonra gel, adağını sun. Senden davacı olanla, daha yoldayken çabucak anlaş. Yoksa o seni yargıca, yargıç da gardiyana teslim edebilir; sonunda da hapse atılabilirsin. Sana doğrusunu söyleyeyim, son kuruşu ödemedikçe oradan asla çıkamazsın.


  Zina ve boşanma

  Zina etme’ denildiğini duydunuz. Ama ben size diyorum ki, bir kadına şehvetle bakan her adam, zaten yüreğinde o kadınla zina etmiştir. Eğer sağ gözün seni günaha sokarsa, onu çıkar, at. Çünkü vücudunun bir üyesinin yok olması, tüm vücudunun cehenneme atılmasından iyidir. Eğer sağ elin seni günaha sokarsa, onu kes, at. Çünkü vücudunun bir üyesinin yok olması, tüm vücudunun cehenneme gitmesinden iyidir.`Kim karısını boşarsa ona boş kâğıdını versin’ denilmiştir. Ama ben size diyorum ki, karısını cinsel ahlaksızlıktan başka bir nedenle boşayan her adam, onu zinaya itmiş olur. Boşanmış bir kadınla evlenen de zina etmiş olur.


  Göze göz, dişe diş
  (Luk.6:29-30)

  `Göze göz, dişe diş’ denildiğini duydunuz. Ama ben size diyorum ki, kötüye karşı direnmeyin. Sağ yanağınıza bir tokat atana öbür yanağınızı da çevirin. Size karşı davacı olup mintanınızı almak isteyene abanızı da verin. Sizi bin adım yol yürümeye zorlayanla iki bin adım yürüyün. Sizden bir şey dileyene verin, sizden ödünç isteyeni geri çevirmeyin.

  Düşmanlarınızı sevin
  (Luk.6:27-28,32-36)

  `Komşunu sev, düşmanından nefret et’ denildiğini duydunuz. Ama ben size diyorum ki, düşmanlarınızı sevin, size zulmedenler için dua edin. Öyle ki, göklerde olan Babanızın oğulları olasınız. Çünkü O, güneşini hem kötülerin hem de iyilerin üzerine doğdurur. Yağmurunu da hem doğruların hem de eğrilerin üzerine yağdırır. Eğer yalnız sizi sevenleri severseniz, ne ödülünüz olur? Vergi görevlileri de öyle yapmıyor mu? Yalnız kardeşlerinize selam verirseniz, fazladan ne yapmış olursunuz? Putperestler de öyle yapmıyor mu? Bu nedenle, göksel Babanız yetkin olduğu gibi, siz de yetkin olun”-


  Böylesine mükemmel ve kusursuz bir Kişinin yaptıklarına, söylediklerine ve öğrettiklerine karşı bu kadar sert ve acımasız saldırılarda bulunmanızı hiç doğru bulmuyorum.

  Kaldı ki bizler İsa Mesih’e hakaret ediyorsunuz, Kutsal Kitabımızı karalıyorsunuz diye sizin yaptığınız gibi sağı solu yakıp yıkmıyoruz ve sizin hakkınızda ölüm fermanları çıkarmıyoruz. Ya siz kazayla müslüman olmayıp da İslama ve Kurana aynı hakaretleri yapsaydınız ne olacaktı? Ne olacağını siz daha iyi biliyorsunuz. Turan Dursun’a ne olduysa size de aynısı olurdu.. O yüzden İsa’nın şu sözlerine iyice kulak verin:

  Başkalarının size ne yapmasını istiyorsanız, siz de onlara öyle yapın!’

  Bence Yargıtay mahkeme kararını değiştirmekle çok iyi yapmış.. Helal Olsun!! Umarım hapiste gecireceğiniz günlerde elinize bir İncil kitabı alır ve yeni bastan, önyargısız okumaya ve anlamaya başlarsınız.

  #28923
  Anonim
  Pasif

  Gercekten Türkiye Cumhuriyeti Yargıtay mahkemesinde bu kararı veren degerli yetkilileri gönülden kutluyor, adil ve dürüst bir karar aldikları için tebrik ediyorum. Umarım bu karar ülkemizdeki ve bütün dünya ülkelerindeki mahkemelerde görev yapan hakimlere güzel bir örnek teşkil eder.

  Saygılarımla
  :alkis:

  #28927
  Anonim
  Pasif

  Ne komik bir yorum…
  Ne bir karşı bilgiye dayanıyor, ne de bir kelamı referans alıyor.
  Rabbimiz bu kişinin yüreğini yumuşatsın.

  #28937
  Anonim
  Pasif

  Keşke Türk Hristiyanlar olarak bir cevap hakkımız olsaydı da, bu kişiyi affettiğimizi, söyledikleri yanlış ve taraflı olsa da, Rabbimizin bize affedici olmayı buyurduğunu söyleyebilseydik. Bence bu kişilere en güzel cevap onları affetmektir.

  #31207
  Anonim
  Pasif

  Her mahkemenin doğru karar vermediğini aşağıdaki örnek de gösteriyor. Haber biraz eski olmasına rağmen hala güncelliğini koruyor bence.

  A.KADİR ÖZBEK/DİYARBAKIR-DİHA

  ‘Hıristiyanların kutsal kitabı İncil, Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 8’si tutuklu 25 kişinin yargılandığı bir davada ‘suç delili’ olarak gösterildi. Mahkeme tutuklu 8 kişiyi tahliye ederken, İncil hakkındaki ‘yasak materyal’ kararı iddianameden çıkarılmadı.

  Urfa’daki S.S. Dutğacı Bilimsel ve Kültürel Araştırmalar Yayıncılık ve Dayanışma Kooperatifi’ne 22 Nisan 2006’da düzenlenen polis baskınında, aralarında 2 adet İncil’in de olduğu pek çok kitap, dergi ile materyale el konularak 25 öğrenci gözaltına alındı. 7’si hala tutuklu olan 25 kişi hakkında Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘PKK’ye bilerek ve isteyerek yardım etmek’ suçlamasıyla dava açıldı. Dava için hazırlanan iddianamede, içinde Yaşam Yayınları tarafından yayınlanan 2 İncil’in de olduğu birçok gazete ve kitap suç unsuru materyal olarak gösterildi. Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili tarafından 10 Ekim’de hazırlanan iddianamede, mahkemeye delil olarak sunulmak üzere ‘Elde Edilen Yasaklı Gazete ve Kitaplar’ listesinde yer alan İncil’in Urfa Valiliği tarafından 31 Mayıs 2002 tarihinde 2000/1458 sayılı oluru ile verilen yasaklama kararına dayandırıldı.’

  #31330
  Anonim
  Pasif

  ben bır musluman olarak yargının bu kararını cok yerınde buluyorum bır musluman ısa as ıcın o sozlerı sarfedemez edersede muslumanlıktan cıkar sayet musluman degılsede kımse kımsenın dını ıcın bu sozlerı soyleme hakkına sahıp degıldır gereklı cezayı almalı afedılmemelı nasılkı parmagımız kangren olsa musamaha etmek kolumuzun kaybına belkı tum vucudumuzun kaybına sebep olabılır.parmagın kesılmesı acıdır ama kalan kol ve vucudumuzun varlıgı devamı acısından parmagın kaybının ne hukmu varkı?

  #31342
  Anonim
  Pasif

  @seda-nur 10505 wrote:

  ben bır musluman olarak yargının bu kararını cok yerınde buluyorum bır musluman ısa as ıcın o sozlerı sarfedemez edersede muslumanlıktan cıkar sayet musluman degılsede kımse kımsenın dını ıcın bu sozlerı soyleme hakkına sahıp degıldır gereklı cezayı almalı afedılmemelı nasılkı parmagımız kangren olsa musamaha etmek kolumuzun kaybına belkı tum vucudumuzun kaybına sebep olabılır.parmagın kesılmesı acıdır ama kalan kol ve vucudumuzun varlıgı devamı acısından parmagın kaybının ne hukmu varkı?

  Seda-nur kardeş bu adam ben müslüman’ım diyemez diyorsa kendi inancına da hakaret etmiş oluyor bu adam badanalı bir mezar bile değil, ayrıca ceza filan verilmemiş ki adam 6 aydan 1 yıla kadar tekrar yargılanacak, hem gerekli cezayı almalı diyorsunuz hem de yargının kararını yerinde bulmuyorum diyorsunuz ben de bunu anlayamıyorum neden yerinde değil yargı kararı?

  #31356
  Anonim
  Pasif

  @Evangelist 5222 wrote:

  ‘Vallahi Dallas bile Mukaddes Kitap’tan çok daha masumdu’

  “O kutsal kitap fahişeliği ve zinayı teşvik ediyor… Kutsal kitap denilen rezillik abidesi… Hıristiyanlığın sapık öğretileri ile yetişen papazlar… Hıristiyanlara göre İsa Allah’ın oğludur diyen katiller, hırsızlar, sapıklar, dolandırıcı ve her türlü melaneti taşıyanların ise gideceği yer tam yol cennet!.. Hiç böyle sapık, böyle iğrenç, bir inanç olur mu?.. İsa tam bir iblis’ sözleri mahkemeye taşındı

  Yargıtay 4. Ceza Dairesi, Hıristiyanlığa hakaretin bir yıla kadar hapisle cezalandırılması gerektiğine hükmetti.

  ANKA / Haber10
  Ergenekon operasyonunda tutuklanan yazar Ergun Poyraz hakkında ‘Dünden Bugüne Hıristiyanlığın ve Yahudiliğin Analizi, Misyonerler Arasında 6 Ay’ başlıklı kitabında adı geçen dinlere basın yoluyla hakaret ettiği iddiasıyla Ankara 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Mahkeme, yargılama sonucunda Poyraz’ın beraatına karar verdi.

  Karar temyiz edilince dosya Yargıtay 4. Ceza Dairesi’ne gitti. Daire yaptığı inceleme sonucunda beraat kararının bozulmasına hükmetti. Yargıtay’ın gerekçeli kararında Poyraz’ın yazdığı kitapa Hıristiyanlığı alenen aşağıladığı belirtildi. Daire, Poyraz’ın kitabında yer alan şu ifadeleri kararına gerekçe yaptı:

  “Hıristiyanlar tecavüz ettikleri annenin bebeğini öldürüp, kıyma yapıp aynı anneye yediriyorlardı… Yalancı İsa… Hıristiyanların kutsal kitaplarının hangi sayfasını açarsanız açın karşınıza İsa’nın yalanı, yalanları çıkıyor… Vallahi Dallas bile Mukaddes Kitap’tan çok daha masundu… Hıristiyanların ve Yahudilerin kutsal kitaplarının hangi sayfasını açarsanız açın bir başka anlamsızlık, bir başka melanet fışkırıyor…

  O kutsal kitap fahişeliği ve zinayı teşvik ediyor… Kutsal kitap denilen rezillik abidesi… Hıristiyanlığın sapık öğretileri ile yetişen papazlar… Hıristiyanlara göre İsa Allah’ın oğludur diyen katiller, hırsızlar, sapıklar, dolandırıcı ve her türlü melaneti taşıyanların ise gideceği yer tam yol cennet!.. Hiç böyle sapık, böyle iğrenç, bir inanç olur mu?.. İsa’nın tam bir iblis olduğuna karar vereceklerdi…”

  Yerel mahkemenin, kitapta yer alan küçültücü değer yargılarının ve sanığın bu eyleminin Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) bu suçlara ilişkin maddeleri gözetilmeden hüküm kurduğuna dikkat çekilen Yargıtay’ın gerekçeli kararında, beraat kararının bozulmasına oybirliğiyle hükmedildi.

  Bozma kararının ardından Poyraz, TCK’nın 216. maddesinin 3. fıkrasında yer alan “Halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması hâlinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır” suçunu işlediği iddiasıyla yeniden yargılanacak. Mahkeme kararında direnirse dosya Yargıtay Ceza Genel Kurulu gündemine gelecek.

  ben bir müslüman olarak hristiyanlar kadar üzüldüm bu yazıları okuyunca hz isaya nasıl bu kadar çirkin kelimeler de bulunup çirkinleşiyolar aklım ermiyor.o adamın müslüman olduğuna inanmıyorum…hz .isaya yalancı diyorkendisi nekadar dürüst acaba hz isanın tırnağının içindeki bir pislik bile olamaz o adam .Allahım seni affetsin inşallah..incili okuyup onca garip tespitler yapacağına kuranı okuyup allahın peygamberlerine kötü laf söylememyi öğren bence …ayrıca incilde de öle şeylerin bulunduğnuna inanmıyorum…
  allah affetsin diyelim

9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.