• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25842
  Anonim
  Pasif

  Seytan yeryüzündeki insanlara baktıgında, herkesin Rab`bin yolunda yürüdügünü, herkesin Rab`bin buyruklarına göre yasadıgını görüyor, buna cok üzülen seytan generallerini cagırıyor ve onlarla toplantı yapmak istiyor. Nasıl insanları yok edebiliriz, nasıl insanları Tanri`dan uzaklastırabiliriz diye. Herkes fikirlerini söylerken iclerinden biri diyor ki:

  -Insanlara, Cennet ve Sonsuz hayat yok onun icin istediginiz gibi yasayın! diyelim demis, ama Seytan,

  – Hayir bu iyi bir fikir degil, cünkü Insanlar kesin olarak biliyorlar ki Cennet var onun icin bu iyi fikir degil, demis.

  Baska birisi ise:
  -Insanlara, Cehennem yok ve herkes cennete gidecek diye söyleyelim demis. Ama Seytan:

  – Hayir bu da iyi bir fikir degil, cünkü Insanlar kesin olarak biliyorlar ki Cehennem var onun icin bu iyi fikir degil, demis. Baska birisi ise:

  -Insanlara, daha cok yasayacaksiniz !Acele etmenize gerek yok diye söyleyelim demis.

  Ve Seytan – Evet en akıllı plan bu, sen git bütün insanları bu fikirle kandır demis!

  Ve O tarihten beri de insanlar buna göre yasamaya baslamıslar. Cevrelerimizdeki mezarlıklara baktıgımızda o mezarlıklarda yatan insanların %50`sinin 30 yasından kücük genc ve cocuklarla dolu oldugunu, nasıl olsa daha yaslanacagım o zaman Tanrı`ya yönelirim diye düsünen insanlarla dolu oldugunu biliyor muyuz?

  Yeşaya.55: 6 Bulma fırsatı varken RAB’bi arayın, Yakındayken O’na yakarın.

  #32566
  Anonim
  Pasif

  Çok haklısın sevgili Orhan kardeşim,

  Şeytan, dünya varolalı insanları Tanrı’dan uzaklaştırmak için durmadan planlar yapar. Herkesin zayıflıklarını bilir ve zayıf yönlerine saldırır, düşüncelerine saldırır, kulaklarına sürekli yalanlarını fısıldar.

  Eğer bir kimse, gerçek Rab’bi tanımıyor ve O’ndan uzak bir yaşam sürüyorsa, Şeytan’ın yalanlarına çok kolay inanır ve ona yem olur, sonuç ise sonsuz cehennem yargısıdır. Ne yazık ki insanların büyük bir çoğunluğu Tanrı’nın Sözleri’ne kulak vermiyor, O’na yönelmek istemiyorlar.. Dünyayı Tanrı’dan daha çok sevip, kendi çıkarlarının peşinde koşuyorlar.

  Rab Tanrı Yeşeya 29:13′te şöyle diyor:

  ‘Bu halk bana yaklaşıp
  Ağızlarıyla, dudaklarıyla beni sayar, ama yürekleri benden uzaktır’.

  Tanrı tüm yüreğimizle kendisine dönmemizi ve kurtulmamızı istiyor. Şeytan ise: ‘Daha çok gençsin, gençliğini yaşa, hayatın tadını çıkar, sonra Tanrı yolunda yürürsün’ diyerek sizi aldatır. O’na inanmayın. Ne zaman öleceğini kim bilebilir? Uzun yaşayacağız diye bir garantimiz var mı? Gazetelerde, televizyon haberlerinde, gençlerin de ani bir kalp krizi geçirerek yaşamlarını kaybettiklerine tanık olmuşuzdur. Haberler genç ölümleriyle dolu.. Eğer bir kimse Rab’bi tanımadan sonsuzluğa gittiyse vay haline….

  İncil’de Yakup 5:13-14′te şöyle okuyoruz:

  ‘Bugün ya da yarın filan kente gideceğiz, orada bir yıl kalıp ticaret yapacak, para kazanacağız’ diyen sizler, yarın ne olacağınızı bilmiyorsunuz. Yaşamınız nedir ki? Kısa bir süre görünen, sonra yitip giden buğu gibisiniz.’

  Ölüm her an herkesin yanıbaşındadır. Bu yüzden sevgili ziyaretçiler, vakit varken Rab’bi arayın, O’na dönün ki yok olmayın, ama sonsuza dek yaşayın.

  Sevgiler
  Suna

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.