vahiy gibi bir rüya

 • Bu konu 4 izleyen ve 6 yanıt içeriyor.
7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26759
  Anonim
  Pasif

  Dün gece rüyamda Isa Mesihi gördüm arkadaşlar.. Kanatlı arabasındaydı ilahiler dinliyordu ve okuyordu. ilahilerde hep halleluya geçiyordu. 30 yaşlarındaydı, yüzü gülüyordu. Baba Tanrıya yalvardı, Tanrım bana yol gösterir misin, ne zaman nerde bulunmalıyım, ne zaman ne konuşmalıyım ne yapmalıyım ne yapmamalıyım, diye.. ve tanrı ona cevap verdi istediğin olacak ama önce sana soruyorum benim için canını feda eder misin? isa cevap verdi Baba, sana canım feda olsun ve sonra Rabbin ruhu isaya güvercin gibi kondu o başka boyuta geçti artık Baba Tanrının emrindeydi. Baba tanrı ona sen oğlumsun oğlumdan hoşnudum dedi isa kendisinin isa olduğunu bilmiyordu ve artık isaya kötü konuşan baba tanrıya kötü konuşmuş olacaktı ona küfür edenler bile oldu işte onlar günahkarlardı isa babasına sordu dünyanın sonu nasıl olacak ne zaman olacak çünkü o zamanı ne oğul ne melekler kimse bilemez denirdi baba ona daha zaman var dedi isa bir bardak kırmızı şarap içti artık o baba tanrının egemenliğindeydi o kırmızı şarap yeni antlaşma ve rabbin zaferidir onla olanlar yahudi olsun hristiyan müslüman ne olursa olsun babayla oldular huzurlu oldular isa tanrı oğludur dedi melekler ölüler diyarının yeruşalimin kralı baba tanrının oğludur dediler .

  işte baba oğul ve kutsal ruh birdir beraberdir kutsaldır onu övün övülmeye layıktır ve melekler isayı hep korudular ve hep onunla ilahiler okudular artık isa sadece rabbe hizmet edecekti isa tanrıya sordu evlenecekmiyim tanrı ona ölümden dirilenler göklerdeki melekler gibidir evlenmez evlendirilmez dedi sadece rabbe hizmet eder ve rüyamın sonunda baba tanrı ve oğlu çiçekler istedi ordaki çiçekler hem çiçek hem sevgidir onları sevmemizi istedi öğretenimize rabbimize tüm çiçekleri dünyanın tüm çiçeklerini en güzel çiçeklerini sevgilerini getirmemizi istedi yeruşalimdeki kiliseyi sordu bana nasıl bir konut ev yapacaksınız orda diye sordu yeruşalime istedi çiçekleri ölüler diyarı kutsal şehire işte sizle rüyamı paylaştım okuduğunuz için teşekkürler

  #34468
  Anonim
  Pasif

  paylaşımınız için teşekkürler angel b kardeş. Ama yerusalim ölüler diyarımı, yoksa ölümden dirileceklerin Tanrı ile birlikte olacakları yermi? (cennet) orada biraz kafam karıştı. paylaşımınız için sağolun. saygılar

  #34469
  Anonim
  Pasif

  Sevgili Vatan, Yeruşalim kelimesinin hangi dil köklerinden türediğiyle ilgili dil bilimcileri bir çok iddiada bulunurlar. Kelimenin İbranice’ye başka eski bir Orta Doğu dilinden geçtiği düşüncesi de vardır ama Eski ve Yeni Ahit’in dünya görüşünde ‘Barış, bütünlük, mükemmellik diyarı’ olarak anlamlandırılmıştır.

  Tarihi Yeruşalim (Kudüs yani) Kitab-ı Mukaddes’in görüşünde tarih ötesi bir varlık koşulunun tarih içersindeki yansıyışıdır sadece. Bir Ebediyet koşulunun zaman mekan içersindeki maddi bir misalidir. Yani o Semalar Saltanatı’na kabul edileceklerin nihai, ‘göksel’ Yeruşalim’i bir yer değil bir varoluş koşuludur. Ve… bu maddi dünyamızda da mevcuttur ama ilksel isyanın (günahın) etkisinden sıyrılamamış olanlar mevcudiyetinin farkına varamazlar. Tarihsellik boyutu aşkın Yeruşalim’in burda da olmasına mani olabilecek bir engel değildir. Aşkın, nihai Yeruşalim’in, yani ‘barış diyarı’nin her yer ve her zamanki mevcudiyetini hiç bir şey engelleyemez. Günah bile sadece mevcudiyetinin farkına varılmasını engeller, başka bir şey yapamaz.

  Hz. İsa Mesih Efendimiz İncil’de ‘Semalar Saltanatı burdadır, içimizde, aramızdadır’ der (Luka 17:21)… Uzaklarda bir yerlerdeymiş gibi aramayın diye uyarır bizi. Semalar Saltanatı’nda vatandaşlığa nail olanlar ise şimdiden, daha burdaki hayattan, Semavi Yeruşalim’de yaşamaya başlarlar. Onlara zaten ölüm de iptal edilmiştir. Baki olmuşlardır. Bu maddi düzeyden göçtüklerinde ise geride kalanlara, hayatı gaflet gözlüklerinden görenlere, ölmüşmüş gibi görünürler ama gerçekte ölmemişlerdir, koşul değiştirmişlerdir.

  İyi demişsiniz yani… Yeruşalim ölüler değil, diriler diyarıdır. Ölü olanlar isyan ve günah hapsinde tıkılı kalmış olanlardır sadece.

  Esenlikler…

  #34470
  Anonim
  Pasif

  selam arkadaşlar yeruşalim tevratta ve incilde ölüler diyarı olarak geçer bu mecazidir çarmıh bugünkü israel topraklarında kutsal şehirde oldu ve ölüler isa mesihle beraber orda olduğu bilinir baba tanrı oğlu isa mesih ve ölüler beraberdir bu bizi göklere yönlendirir gökteki kilisenin yeryüzüne ineceği cennet ordadır baba tanrıda ve isa mesihtedir bunu bize incilde isa mesih açıkladı ama bununla yaşayan imanlı olan ve dua eden kişiler cennette sayılır baba tanrıya isyan etmeden şükrederek dua ederek azimli ve mutlu olarak güçlü imanla yapılan dua farklıdır cennet anahtarı göklerde baba tanrıda ve isa mesihtedir saygılarımla

  #34473
  Anonim
  Pasif

  sevgili virandede incil vahiy 21 ve 22. bölümlerdeki tarif edilen yerusalim ile sizin bahsettiğiniz yerusalim arasında bir bağ kuramadım özür dilerim. beni muzur görün lütfen ölçüleri bile verilmiş iken nasıl bir görünüm gibi, yani asılda olmayan bir benzetme gibi anlattınız burayı anlayabilmiş değilim. Açıklık getirir iseniz sevinirim. Ayrıca Angel B arkadaşım da dediğim bölümleri okurmusunuz lütfen, yerusalim seçilmiş, günahsız, ölümsüz imanlılar içindir. saygılar

  #34476
  Anonim
  Pasif

  ‘ölçüleri bile verilmiş iken’

  :-)))))))

  Sevgili Vatan kardeşim… Vahiy çok özel bir anlatım dili kullanır. Mit dilidir kullandığı. Ve mit dili o bizim alışılagelmiş dilden çok daha derin, tarih içi olayları aşan gerçekleri dile getirir. Denilebilir ki mit dili tarihteki olaylardan çok daha ‘gerçek’ olayları anlatır. Semavi Yeruşalim tabi ki dünyevi bir yer değildir. Dünyevi olandan ve dünyevi vasıtalarla anlatılabilecek olandan çok daha gerçek bir koşuldur. Vahiy’de yapısında var olduğu söylenen altın ve değerli taşlar hep ebediyetine, duruluğuna işaret eder.

  Mesela melekler eskiden beri kanatlı genç birileri olarak resmedilir halbuki melekler maddi alemin yaratıkları değildir, ruhlar aleminin yaratıklarıdır. Ama tam da işte maddi dünyadaki kısıtlanmışlıklardan münezzeh oldukları için kanatlı yani uçuyor olabilen, genç (zamana tabi olmayıp yaşlanmayan) birileri olarak resmedilirler.

  #34477
  Anonim
  Pasif

  Sevgili aria,
  İsa Mesih,çarmıha gerildikten sonra,Bir takım tetbirler alınmıştı,Bu tetbirler nelerdi;
  * İSA Mesih’in bedeni,Magara mezara gömüldü.(bunlar Kayadan oyulmuş Mezarlardır)
  *Mezar girişine 2 ton agırlığında bir taş konulmuştu,ve 4 Roma birliği koruma olarak görevlendirilmişti.
  *Mezar, Roma resmi yetkisi ve işareti olan mühürle kapatılmıştı.
  Tüm bu önlemlere ramen,Mezardaki 2 ton ağırlığında taş ,Romalı muhafızlara ramen,mağara girişinden uzaklaştırılmış,ve mühür kırılmıştı.kısaca Mezar boştu.bunu gören muhafızlar nöbet yerinden kaçmışlardı,ve durumu Baş Kahinlere bildirmişlerdi, çünkü ortada anormal ve açıklanamaz bir durum vardı.
  Bunu gören yahudi yetkililer, askerlere yalan söylemeleri için Rüşfet teklif etmişlerdi.Mezardaki,bozulmamış kefende, beden yoktu.diğer taraftan Mesih diri olarak önce kadınlara ve daha sonra insanlara görüldü.( bu bölüm Matta 28, Markos 16,Luka 24,Yuhanna 20 de geçer)

  Sevgili Aria şunu belirtmeliyim;
  Bizim İNANDIĞIMIZ,KUTSAL KITAP,TEK,tir.
  MATTA,MARKOS,LUKA,YUHANNA,İlk DÖRT BÖLÜM adlarıdır.
  ESKİ ANTLAŞMA(TEVRAT.ZEBUR)
  YENİ ANTLAŞMA(İNCİL) olarak İKİ kısma ayrılır.
  Tüm bunların toplamı,
  KUTSAL KITABI,ımızın bütünüdür.

  (Yazılarından anladığım kadarı ile bu konuda, bilgin yok,SİTE deki yazıları okumalısın.bununla ilgili çok yazı var.)

  *burda Dirilişin gerçekleştığıne,tanık oluyoruz.
  Mühür ,2ton agırlığındaki taş,muhafızların korumasına,göre İSA Mesihin öğrencileri, onun bedenini almaya yönelik girişimleri imkansızdı şartlar buna elverişli değildi.bedenin ne olduğuna dair,hiç bir veri elde yoktu.kayıptı,çalınamazdı,ve diriliş Mesih’ın görünmesi ile gerçeye dönüştü.Üstelik bu halusinasyon da değildi.öğrencilerlele beraber olmuş,onlarla yemek yemiş,ve kendisine dokunmalarını istemişti.

  “Sonra Tomas,a parmağını uzat dedi.Ellerime bak,,elini uzat,böğrüme koy,imansız olma ,imanlı ol”
  Yuhanna 20: 27

  Yukardaki,yazdığım en bilinen ayetlerden biridir, dirilişle ilğili.
  Nelermi oldu..?
  Diriliş Belirtileri nelermiydi..?

  *Öncelikle Boş,açıklanamaz Mezar,
  *Öğrencile İSA çarmıhtaykem çok korkmuşlardı,
  *Korkudan hepsi kaçmış,sınmışlerdi.
  *Öğrenciler İSA MESİH,in görünmesi ile Güçlendiler.
  *Bir araya geldiler,ve Güç ve cesaret kazandılar,değiştiler.
  *Toplandılar ve İLK Kiliseyi oluşturdular.
  İSA MESİH’e olan inançta yeniden Ruhsal dolgunluk kazandılar.
  *İSA MESİH’e olan inançları ve tanıklıkları ile,tüm güçlerini topladilar.
  *Korku yoktu çünkü, Mesih onlarla birlikteydi.ve yaşamlarının sonuna kadar,hatta bu ugur canlarını feda bile edebilecek korkusuzlardı.
  * Mesih sevgisi içlerinde kökleşti ,ölüm,işkence,zulum onları hiç korkutmadı. Bu insanlar olmayan bir hayal ugruna değil Yaşayan İSA MESİH uğruna canlarını yıtırdıler
  *Yaşayan,diri,İSA MESih,in onlara verdiği güçle, MÜJDE yi daha Ateşli ve etkin bir biçimde duyurdular.Çünkü, yüreklerini dolduran esenlik ve cesaret TANRI,dan gelmişti.

  “Her İnsanın, yüreginde TANRI, tarafından yaratılmış ve yanlızca TANRI Oğlu İSA MESİH ile doldurabilecegi bir boşluk vardır.”
  Blaise PASCAL

  Bu güne gelişi ise:
  *Öncelikle elimizdeki KUTSAL KITAP.
  *Arkeolojık kazılardan çıkan belgeler.
  *Yazmanlar.
  *Tabletler.
  *Tarihi Nushalar.

  Dünyanın, her yerine yayılmış ve birbiri ile Aynı olan, KUTSAL KITAP ın sağlam ve değişmezliği en iyi tanıktır.Bulunan tüm Tarıhı veriler buna Tanıktır.İLK ANTLAŞMA kıtabında anlatılanlar İKİNCİ antlaşma, kıtabında tamamlanmış ve buluntular ile karşılaştırıldığındaki benzerlik buna tanıktır.Peygamberlikler ve havarılar buna tanıktır.

  Günümüze gelişi:
  *Örnek.Brist Müzesinde Sergilenen Asur Levhaları, Tevrat’in ilk bölümü olan yaratılışı anlatır ve Vahy ile (İncilin son bölümüdür)ilgili benzer anlatımlar da mevcuttur.
  *Sır Smith Ninova Harebelerinde yine Yaratılışın İlk bölümü ile ilğili ve Babil Kulesi yapımı ile ilgili dillerin karıştırılması ile ilgili bulunan Tarihi, yazı Levhaları
  *Kutsal Kıtap la ilgili Avrupa Tarihi. Kütübanelerinde saklanan nüshalar deri kaplı olup İNCİL’in ilk çevirisi olan Yunan dili ile yazılıdır.

  NÜSHALAR:
  *VATİKAN.. Nushaları ,Romada Vatikan Sarayındadır. Hiçretten 250 Yıl önce yazılmıştır.Yunancadır Kutsal Kıtabın, tamamını içerir
  *SİNA.. Nüshaları,Sina dağında bulunmuş ve British Müzesinde sergilenmektedir.Tevrat ve İncili İçerir.
  *EFRAİM.. Nüshaları Hiçret,ten 150 yıl önce yazılmıştır İNCİL’i içerir Bu gün Pariste Ulusal Kıtaplıkta Bulunup korunmaktadır.Miladi 450 yıl dolaylarında yazıldığı sanılmaktadır.

  1447 Senesinde Ölü Denizi cıvarlarındaki Bir Magarada Yeşaya Kıtabı ait bulunmuş verilerde mevcuttur.ve bulunan KUMRAN Nüshaları KUTSAL KITAB,ile birebir benzerdir.

  Kumran ,Arsoinoe ve Sina yazmanlarıda mevcuttur. bunlarla ilğili site,de bilgi de, vardir..

  “Yaşam sözüyle ilğili olarak başlangıçtan beri var olanı işitiğimizi,gözlerimizle gördüğümüzü,seyredip ellerimizle dokunduğumuzu ilan ediyoruz.Yaşam açıkca görüldü,onu gördük ona tanıklık ederiz.Baba,yla birlikte olup bize görünmüş olan sonsuz Yaşam’ı size ilan ediyoruz”
  1Yuhanna 1:1.2

  Sevgili Aria
  Rabbim İSA MESİH ın Esenlığı ve RUH’u Seninle olsun

7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.