vaftiz

 • Bu konu 4 izleyen ve 5 yanıt içeriyor.
6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25670
  Anonim
  Pasif

  ben 2.5 aydır yüce isaya imanlıyım vaftiz olmak istiyorum en yakın kilise yasadığım yerden cok uzakta (samsun protestan kiliesi)
  daha kiliseye katılamadım.sormak istedim vaftiz olmak icin asamalar varmı.yardımlarınız icin simdiden tesekürler

  #31143
  Anonim
  Pasif

  yaşın 19 reşitsin istediğin gibi vaftiz olursun 18 yaş altı için aile izni istiyorlar

  #31150
  Anonim
  Pasif

  kiliseye ilk gidisimde olabilirmiyim sürekli katılamak isterim kiliseye ama dedim gibi

  #31152
  Anonim
  Pasif

  ben de yeni bir Hristiyanım 1 ay olmak uzere. Olur sanırım ama pastörle bi konuşmalısın ben 18 yaşımdan kucuk oldugum ıcın vaftiz olamıyorum yaşın da 19muş rahatsın bu konuda istedigin gibi bir kiliseye katıl vaftiz ol güzel kardeşim:kucak:

  Kardeşim bu arada: Vaftiz olmak bu kadar kolay değilmiş benim yorum yapamayacagım bişey yani sadece bana bakma hata edip kesin cevaplar verdim kusura bakma ama daha bilgili abilerin yorum yapmasını bekleyelim

  #31263
  Anonim
  Pasif

  arkadaşım merhaba tabiki vaftiz olmak kolay değil bazı dini görevleri yapman gerek ama herhangi bir kiliseye gidersen sana bu konuda detaylı bilgi verirler neler yapman gerektiğini söylerler sana

  #31256
  Anonim
  Pasif

  Değerli Kardeşlerim,

  Vaftiz arzusu taşımanızdan son derece mutlu oldum. Rab hepinizi bereketlesin….

  Bildiğiniz gibi vaftiz Rabbe olan iman ve adanışımızın resmiyetidir. Mesih’in bizleri günahlarımızdan arıtıp kurtardığına ait toplumsal bir tanıklıktır. Kutsal Kitap’a göre bu sizin eski günah yaşamınızaölüp İsa Mesih ile yepyeni bir yaşama başlanıldığınızın resmî bir şekilde dile getireceğiniz bir törendir. Kişi, Mesih ile özdeşleşip günaha öldüğünü ve Mesih ile yeni bir yaşama dirildiğini vaftiz olduğu kilisenin halkına tanıklıkta bulunur.

  İşte bu bağlamda vaftiz olduğunuz kilisenin bir üyesi olacağınızdan bu kilisenin önderi sizin bu kararınızı bilmelidir. Önderinizle neye ve kime vaftiz olduğunuz konusunda görüşmeniz gerekir. Sizi tanımalı, sizin düşüncelerinizi bilmeli ki sizin kiliseye katılımınızı onaylayabilsin.

  Rab’nin lütfu ve bereketi üzerinizde olsun!

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.