uzun süredir bekleyen bir soru

• Bu konu 5 izleyen ve 5 yanıt içeriyor.
6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Herkese merhabalar,

Ben forumunuza birkaç aydır üyeyim. Şimdiye kadar hiçbir başlık açmadım veya açık başlıklara da cevap atmadım, fakat açılan başlıkları zaman buldukça takip ediyorum. Bugün tüm cesaretimi toplayıp kendi mesajımı göndermek istedim… Bu kadar beklememe sebep olan korkaklığımdan dolayı kusuruma bakmayın…

Hayatımın neredeyse tümünde teist olarak yaşadım, Tanrı’ya kayıtsız şartsız inandım ve tüm dinlerine de her zaman sonsuz saygı duydum fakat herhangi bir dine kendimi ait hiçbir zaman hissetmedim.

Geçtiğimiz sonbaharda tekrar eden rüyalar görmeye başladım. Gördüğüm ilk rüyada, Ayasofya’ya çok benzeyen ama ondan daha da büyük olan bir binaya koşarak giriyorum ve binanın bir duvarı boydan boya Meryem Ana’nın resmi ile kaplanmış ve resim ağlıyor, içim kötü oluyor ve uyanıyorum. Bu rüyayı 2 ay arayla 2 kez gördüm.

Daha sonra uzun ve arnavut kaldırımlı bir sokakta sürekli arkama bakarak koşuyorum, daha sonra sokağın en üstünde bir aradan geçerek bir tünele giriyorum ve bir kiliseye çıkıyorum. Orada beni bekleyen insanlar var, beni de alıp kaçmaya başlıyorlar. Bu rüyayı ise şimdiye kadar 3 kez gördüm.

Bu rüyaları şimdiye kadar hiçkimse ile paylaşamadım. Çevrimiçi bir hrıstiyanlık sitesinde yardım hattına sordum yalnızca. Bana en yakın kiliseye gitmemi ve papazla konuşmamı tavsiye ettiler. Ben ülkemizde gelenek olduğu üzere mum yakmak ve Türkçe dua etmek için kiliseye sık sık gidiyordum, bu olay üzerine birkaç kez Türkçe düzenlenen ayinlere de katıldım ama açıkçası papaza gidip bu konuyu sorma cesaretini kendimde bulamadım. Anneannem tarafından eski Karadeniz rumlarındanız ve bazen acaba bu konuyu fazla düşündüğüm için mi bunlar başıma geliyor diye düşünmedim değil açıkçası…

Daha önce Müslümanlığın kitabı olan Kur-an’ı okudum ve şuan da İncil’i okumaktayım. Henüz Tevrat’ı okumadım ama onu da okuyacağım… Benim kafamı kurcalayan ve sizlere sormak istediğim, şimdiye kadar dinlerle herhangi bir ilgim olmaması ve tüm dinlere aynı durmama karşın özellikle son 1 senedir neden tekrar eden aynı rüyaları gördüğüm konusunda sizlerden herhangi birinin bir fikriniz olup olmaması…Ne kadar saygı duysam da bir o kadar korktum dinlerden hayatım boyunca. Bu yüzden de hislerimi kimseyle paylaşmadım, açıkçası şuan bile bu mesajı atmak ile tüm mesajı silmek arasında gidip geliyorum…Sizlere rahatsızlık verdiysem de özür dilerim.

iyi günler dilerim

Anonim
    Pasif

Degerli dmaria
    Hristiyantürkforum ailesine hosgeldin.Umarim forumdaki bilgilerden yararlanip bizlerle paylasimlarda bulunmaya devam edersin.Hic korkmana veya cekinmene gerek yok.Ayrica bizlere herhangi bir rahatsizlik da verdigin yok.Bizler burada hizmet icin variz ve kimin ne sorusu ve sorunu varsa burda elimizden geldigince cözüm yolu bulmak icin cabalariz.Bu konuda rahat ol lütfen.Gelelim senin sorununa..Aslinda cok basit.Tanri insanlara cesitli yollardan seslenmektedir.Bu seslenmelerin icinde rüya da bulunmaktadir.Kutsal Kitap’i dikkatlice okursan bunun sayisiz örneklerini okuyabilirsin.Simdi ben ayrintilara girmeyecegim sadece sözlerimi dogrulatmak amaciyla Kutsal Kitap’in Eyüb bölümünden sana birkac söz yazmak istiyorum.Söyle yaziyor:

Cünkü insan anlamasa da,
    Tanri su ya da bu yolla konusur.
    Rüyada,geceleyin görümde,
    Insanlari agir uyku basinca,
    Yatakta yatarlarken,
    Kulaklarina konusur,
    Uyarisiyla onlari korkutur; Eyüb 33,14-16

Kimbilir belki de zamaninda anneannen veya gecmisteki yakinlarindan bazilari senin icin dua etmistir.Diri Tanri’ya gelmen icin.Simdi Rab Tanri sana “GEL” diyor.Kilise Tanri’nin evidir.Seni cagiriyor.Gel Tanri’nin evine ve seni cagiran ve kalbinin kapisini calan Rab Isa Mesih’e EVET de ve kapiyi ac.ve KURTUL.

Isa Mesih, YOL,GERCEK ve YASAM benim diyor.Benim araciligim olmadan kimse BABA’ya yani TANRI’ya gelemez diyor.Iste sık sık gördügün rüyayi ben böyle yorumluyorum kardesim.

Rab Isa Mesih’ten sana lütuf,esenlik ve merhamet diliyorum.

Rab seni kendine ceksin ve cocuklarindan yapsin.Amin.

Sevgiler.

Anonim
    Pasif

1. Krallar 3:15 Süleyman uyanınca bunun bir rüya olduğunu anladı. Sonra Yeruşalim’e gitti, Rab’bin Antlaşma Sandığı’nın önünde durup yakmalık sunular ve esenlik sunuları sundu. Ayrıca bütün görevlilerine de bir şölen verdi.

Ruyalar Rabbin bizle iletisim kurma bicimidir, tabi her gordugumuz ruyayi boyle yorumlayamayiz ancak ruya araciligiyla mesaj verme incilde ve eski ahitte cok vardir. Yukarda verdigim ayet bunun sadece bir ornegi.
    Ruyanda gordugun kilise tanrinin evini temsil ediyor. Tanri seni evine cagiriyor..
    Sakin korkma, bu seytanin seni tanrinin evinden uzaklastirmak icin yaptigi bir oyun. Biz burda her zaman yardim icin variz. Sanada sonuna kadar yardim ederiz. Bu forum zaten bilgi alisverisi ve yardim icin var, yardim etmekten rahatsiz olacak kisilerin burda isi olmaz yani..

Markos 4’te soyle der: 13 İsa sonra onlara, “Siz bu benzetmeyi anlamıyor musunuz?” dedi. “Öyleyse bütün benzetmeleri nasıl anlayacaksınız?
    14 Ekincinin ektiği, Allahsözüdür.
    15 Bazı insanlar sözün ekildiği yerde yol kenarına düşen tohumlara benzer. Bunlar sözü işitir işitmez, Şeytan gelir, yüreklerine ekilen sözü alır götürür.
    16 Kayalık yerlere ekilenler ise, işittikleri sözü hemen sevinçle kabul eden, ama kök salamadıkları için ancak bir süre dayanan kişilerdir. Böyleleri Allahsözünden ötürü sıkıntı ya da zulme uğrayınca hemen sendeleyip düşerler.
    18 Yine bazıları dikenler arasında ekilen tohumlara benzerler. Bunlar sözü işitirler, ama dünyasal kaygılar, zenginliğin aldatıcılığı ve daha başka hevesler araya girip sözü boğar ve ürün vermesini engeller.
    19
    20 İyi toprağa ekilenler ise, sözü işiten, onu benimseyen, kimi otuz, kimi altmış, kimi de yüz kat ürün veren kişilerdir.”
    Bu nedenle sen yol kenarina dusen tohumlar gibi olma kardesim, once Isa Mesih’i Rabbin olarak kabul edip etmedigine karar ver. Ama sunu soyleyebilirim ki, Rab coktan senin yaninda.
    Bu konuyu kiliseye gidip pederle konusmanda faydali olur bence, onlar bu konuda bizden cok daha bilgililer, sana daha iyi yardimci olabilirler.
    Dedigim gibi sakin ama sakin korkma…Ayrica incili hergun okumani ve Rabbe dua etmeni oneririm. Rabde huzur bulacagina inaniyorum kardesim.

Anonim
    Pasif

Sayın dmaria Allah insanlara çeşitli yollarla seslenmiştir .Tanrı eski zamanlarda peygamberler aracılığıyla birçok kez çeşitli yollardan(çeşitli yollardan birtanesi:RÜYALAR) atalarımıza seslendi bu son çağda da herşeye mirasçı kıldığı ve aracılığıyla evreni yarattığı kendi oğluyla bize seslenmiştir’ (İBRANİLER:1:1-2).

Allah bazen insanlara seslenmek için rüyaları kullanır rüyalar aracılığıyla insanları uyarır onlara yol gösterir onları ayıktırır yada onların yaşamı için var olan mükemmel ve kusursuz planını açıklar..Bazı rüyalar Allah’tandır. Allah bu rüyalar aracılığıyla insanlara konuşur onlara dokunur onları ziyaret eder.Peki bir rüyanın Allah’tan olup olmadığını nasıl anlarız herşeyden önce Allah’tan gelen rüyalar esenlik ve bereket doludur bu rüyalar. Allah’ın salahı ve bilgeliğiyle doludur.Çünkü kelam açıkça şunu belirtir ;esenlik prensi ve bilgeliğin kudretin ve hikmetin yegane sahibi Rab İsa Mesih’tir.Sizin de Rab Allah olan İsa Mesih’e uzak olmadığınızı bilakis Rab Tanrı olan İsa Mesih’e çok yakın olduğunuzu görmekteyim. Evet Rab İsa Mesih bugün sizi çağırıyor bugün yüreğinizin kapısını çalıyor ve rüyalar aracılığıyla bugün sizi ziyaret ediyor..Size kendisinin yaşadığını ve Allah’a giden diri mükemmel ve kusursuz yol olduğunu gösteriyor..

‘İşte kapıda durmuş kapıyı çalıyorum biri sesimi işitir ve kapıyı açarsa onun yanına gireceğim,ben onunla o da benimle birlikte yemek yiyeceğiz’ (VAHİY:3:20).

Ve Kutsal Kitap şunu söyler: “Bugün O’nun sesini duyarsanız yüreklerinizi nasırlaştırmayın’ (İBRANİLER:4:7).

Çünkü o tanrımız’dır,bizse onun otlağının halkı, elinin altındaki koyunlarız.Bugün sesini duyarsanız, Meriva’da, o gün çölde Massa’da olduğu gibi, Yüreklerinizi nasırlaştırmayın’ (MEZMUR:95:7-8).

Evet sayın dmaria yaşamın diri kapısı olan Rab İsa Mesih’ten bugün içeri girin.O’nun sağladığı diri yaşamın mirasçısı olmak için Rab Allah’ın uzattığı el olan İsa Mesih’e uzanın korku ve kaygılarızı O’na yükleyin O size rahat verir.Yaşam ekmeği ve yaşam suyu olan Rab Isa Mesih’ten bugün payınıza düşeni alın..

Rab sizi bereketlesin…

Anonim
    Pasif

Merhaba,
    Ben de bir rüya görmüştüm ama rüyamda kilisenin duvarlarında resim hiç yoktu. Ve aslında bu Meryem Ana konusu tehlikeli, bu kısma sakın takılmayın. Bu gördüğünüz rüyalar bilinçaltınızın eseri olabilir. Yani ben Meryem Ana’nın ağladığını görünce böyle düşündüm. Çünkü tanık olduğunuz hristiyanlık ortodoks ve katolik hristiyanlığıdır. Ve bu mezheplerin kiliseleri ve öğretilerinde Meryem Ve Azizler ilahlaştırılır. Onlara dua edilir. Ve bu doğru değildir, en azından protestanların inancı bunu reddeder, ben de bir protestanım.Dahası Rab kimseyi zorla imana getirmez, rüyanızda kaçırılma durumu var. Bu Rab’bin ruhuna uymuyor. Herkes kendi iradesiyle kabul eder,istekle gerçekleşir.

Benim rüyamda bir kiliseye giriyordum, eski, tarihi bir kilise ve bu kilise çok sadeydi. Duvarlarında resim yoktu, ikonalar yoktu. Duvarlar sade ve bir kısmı mavi çiniydi. Ortada derin boş bir havuz vardı. Vaftizim için. Havuzun içinde tahta parçaları ve beyaz bir çarşaf vardı. Daha sonra sular duvarlardan akmaya başladı. Havuzun içinden de su çıkmaya başladı. Havuzun içinde ki tahtalar çarmıh, ve çarşafın içinde bir adam belirdi, sol kolunda çarşafın bir kısmı vardı ve onun içinde de bir bebek oluşmaya başladı. Ben büyük bir korkuyla kaçmaya çalıştım rüyamda. Havuzda olan Mesih di ve havuzdan çıktı, bebeği tutuyordu, Bebek henüz canlanmamıştı, gözleri kapalı ve sessizdi. Mesih’e korkuyla kaçarken baktım, ve O bana sevgi ve merhametle bakıyordu. Bunu görünce içimde ki korkunun anlamsız olduğunu anlamıştım, ama yine de kaçıyordum. Tam kilisenin bahçesinden dışarı adım atacaktım ki Mesih bana dokundu, arkamı döndüm ve bebeğin canlandığını gördüm, artık ağlıyordu. Yaşamaya başlamıştı. Benim yeni hayatımdı.
    Biz seçiliriz, ama bizim kendi irademizle ve isteğimizle kabul etmemiz ve itaat etmemiz önemlidir. Mesih beni seçmişti, yeni hayatım olacaktı , bana dokundu ve ben artık kaçmadım ve kabul ettim ve bebek de canlandı. Bu rüyam vaftizimi de açıklıyordu ve ben incilde geçen vaftiz tanımlarını daha önce hiç okumamıştım. Yeni bir yaşam, mesihle temiz bir yaşam sayfası başlıyor, havuzda gerçekleşen buydu. Mesih öldü dirildi ve biz de onun dirilişine ortak olup yeni bir yaşama uyanıyoruz. O başta beni seçti ve ben kabul ettim. Rüyanın sonunda beni bıraktı, kiliseye döndü ve ben de tekrar kilisye gittim ve uyandım.
    Bu rüyada yalnız Mesih vardı. Zaten kurtarıcı ve Rab O’dur. Meryem değil, Azizler değil. Onların yaşam verme özellikleri, ya da yaşamları şekillendirme yetenekleri, güçleri yoktur. Saygıdeğer, Rab’be itaat etmiş ,sadakatle hizmet etmiş kişilerdir. Bu rüyan Rab’den olmasa bile, bilinçaltının ve sürekli düşünmenin sonucu olsa bile (ki benim düşüncem bu yönde), asıl önemli nokta bu konuda düşünmeye, kafa yormaya yönlendirilmen. Rab’bin kendisi yapıyor bunu. Rab’bi, gerçeği arayorsun. Asıl Rab seni bu şekilde etkiliyor ve bu en önemli kanıttır. Rab seni kurtarmak istiyor. Ve her rüya Rab’den değildir. Bir çok insan var ki Muhammed’i de görüyor, Buda’yı da görüyor. Ermişleri de görüyor. Benim rüyamda Mesih’i gördüm, kurtarıcım olduğunu anladım, incilde geçen vaftizim tanımı açıklanmıştı, ben daha okumadan öğrendim rüyamda. Ama senin rüyanda Mesih yok (ki O’dur kurtarıcı ve Rab), İlahlaştırılan Meryem Ana var. Bu nedenle diyorum ki Rab’den değil ,ama bilinçaltının eseri. Kiliselerde gördüğün de bu şekilde. Ama herşeyden önemlisi tekrar söylüyorum, Rab’bi arıyor olman, bu konuya yönlendirilmen, merakla araştırıyor olman, Bunu yapan Rab’dir. Bir kiliseye git ama ortodoks veya katolik kilisesi olmasın. Çünkü hatalı öğretileri vardır. Meryem Ana ve azizler konusu biridir. İncili okuduğunda da zaten bunların yer almadığını göreceksin. Rab’den başkasına dua etmeyeceksin ve yardım dilemeyeceksin diye öğretir Kutsal Kitap. Yalnız Rab tek kurtarıcı ve yardımcıdır. Ve yalnızca O kalbinde, ruhunda, benliğinde yer almalıdır. Eğer meryem anaya, azizlere kalbinde yer verirsen, onlardan yardım ve kurtarış dilersen buna itaat etmemiş oluruz. Gerçeği bulman dileğiyle.

Anonim
    Pasif

zamanınızı ayırıp cevap attığınız için her birinize teşekkür ederim. yazdıklarınızı düşüneceğim, çok ama çok teşekkürler.

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.