Uzayda Hayat

• Bu konu 3 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Sevgili Kardeşlerim,
    Belki bu konu daha önce açılmış olabilir ama ben okumadığım için merak etmekteyim.
    Uzayda hayat varmıdır? İncil’de yada İsa Mesih’in öğretilerinde uzay ile ilgili herhangi bir açıklama varmıdır? Hristiyan dininin uzay ve gezegenlerin oluşumu hakkında bir açıklaması varmıdır? Sizler bu konuya nasıl yaklaşırsınız? Ayda birtakım işlemler yapıldı, Phoenix Marsa gitti araştırma yapıyor. Uzay boşluğu uydularla dolu bir çöplük oldu. Bütün bunlar Tanrı’yı bulma çabaları mıdır? Rabbimiz acaba insanlığa bütün bu yapılanlardan dolayı kızmış olabilirmi? Yoksa bilim için araştırma sınırsızlığı ve özgürlüğü Rabbin insanlara tanıdığı bir hakmıdır ve bu hak uzayı araştımak için de umursuzca kullanılabilirmi? Biz çocukluğumuzda Tanrı denilince kafamızı kaldırır gözlerimizi gökyüzünün sonsuz boşluğuna dikerdik; çünkü Tanrının orda olduğuna inanırdık. Acaba bu bize büyüklerimiz tarafından öğretilenmiydi yoksa insanın yaratılışında varolan ve doğmadan önce ruhuna yerleşmiş olan Tanrı öğretisimi? Yani bizler uzayda ne arıyoruz; yaşammı yoksa Tanrı’yımı? Aslında ben Tanrı’yı içimde buldum, o benim içimde sizin içinizde heryerde ama diğerleri onu ölmeden önce görmek için bütün bu uğraşları veriyor. Ne dersiniz?
    isamesihyasiyor

Anonim
    Pasif

Sevgili Jesus Lover,
    Kutsal Kitap dünya dışında bir yaşamdan söz etmez. Tüm evreni ve içinde ki herşeyi yaratan RAB’dir. Ancak yaratılanlar içinde dünyada ki benzer bir yaşam olduğuna dair direk ya da dolaylı hiçbir ifade yoktur. Özellikle Eyüp 38. Bölüm Tanrı’nın evreni yaratırken nasıl bir özen gösterdiğini anlamamıza yardım eder. Ama bu ikinci bir yaşam için ipucu vermez sadece evrenin yaratılışıyla ilgili bir öngörüye sahip olmamıza yardım edebilir.

Anonim
    Pasif

Kutsal Kitap’ta dünya dışı zeki yaşam hakkında herhangi bir bilgi yoktur.UFO araştırmacılarına soracak olursanız, Kutsal Kitap içinde uzaylılar hakkında bilgiler vardır; ama bunların hiç biri bana tatmin edici şeyler gelmez.

Alıntı yaparak bir örnek verebilrim

İncil’de M.Ö. 900’lerde yaşamış olan İlyas Peygamberin oğluyla birlikte Ürdün Nehri’ni geçişi anlatılır: “Onlar konuşarak giderlerken oldu; birdenbire ateşten bir araba ve ateşten atlar belirdi ve onları ikiye ayırdı. Ve bir kasırga İlyas’ı göklerdeki cennete çıkardı.” Bu bize göre çok net bir uçan daireye alınma hikayesidir.

Bu ve bunun gibi örnekler mevcuttur; ama dediğim gibi verilen örnekler bana çok da tatmin edici gelmiyor.

Şuda var…Türkiyede, UFO yada dünya dışı zeki yaşam işleri ciddi anlamda çok ama çok kötü insanların elinde.Hepsi kendi hayal dünyasında yaşıyorlar ve insanların da buna inanmasını bekliyorlar.Geçenler de, Ürgüp’teki UFO müzesinin sahibi anahaber bültenine çıktı ve uzaylıların müzeyi sık sık ziyaret ettiğini, en son ziyaretlerinde ise kendilerine ait olan msn adresi bıraktığını, o günden sonra da msnde uzaylılarla webcam açıp sık sık konuştuğunu anlatıyordu ve insanların da bu saçmalıklara inanmalarını bekliyordu.Bu işlere bu tarz insanlar baktığı için, malesef ülkemiz de dünya dışı zeki yaşam konusunda ilerleyememiştir.

Kendi düşüncelerimi yazmam gerekirse.Dünya dışı yaşama inanan bir insanımdır.Koskoca uzayın, sadece, kainatın katrilyonda biri kadar bile olmayan, dünya için yaratılmış olabileceğini düşünmek bana pek te mantıklı gelmiyor.Artık dünya dışı zeki yaşam mı vardır, dünya dışı zeki olmayan bir yaşam mı vardır (hücreler gibi, bitkiler gibi) yoksa şuan adını henüz koyamadığımız bambaşka bir şey mi vardır bilemiyorum; ama ne olursa olsun Rab’bin koskocaman kainatı sadece dünyaya figüran olsun diye yaratmış olabileceği düşünmek bana komik geliyor.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.