tugrul kardesimden azeri dilinde güzel bir ilahi

 • Bu konu 3 izleyen ve 5 yanıt içeriyor.
6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27606
  Anonim
  Pasif

  [YOUTUBE]NVaS5yd8g0c[/YOUTUBE]

  #36688
  Anonim
  Pasif

  [YOUTUBE]u291ipWNuZM[/YOUTUBE]

  #36686
  Anonim
  Pasif

  Benim bir sorum olacak. Bazı gruplar var, era-enigma.. vs Onları nasıl değerlendiriyorsunuz?

  #36687
  Anonim
  Pasif

  Merhaba noble.

  Ben eskiden bu tür grupları dinlerdim. Hoşuma da giderdi. Ama ne söylediklerini anlamadığımdan dolayı ve müziği etkileyici olduğundan kafa sallar geçerdim. Mesela “AMENO” şarkısı. O şarkı Latince, ve söyleneni herkes anlamıyor. Fakat şarkıyı çevirince hiçte Tanrısal bir şarkı olmadığı açıktır. İncil şöyle diyor: Özet olarak, her ne yer ve içerseniz, her ne yaparsanız, her şeyi Tanrı’nın yüceliği için yapın. (1.Korintliler 10:31).
  Bu tür şarkılar Tanrıyı yüceltmiyor.

  #28643
  Anonim
  Pasif

  Teşekkür ederim cevap için toğrul

  Benim kafamda onları duydukça hristiyanlıkla ilgili bir ambiyans oluşuyor, belki de bu benim gibi birçok kişiye oluyordur. Hoşuma gitmiyor değil dinlemek. Peki bu ezgileri dinlemenin kötü bi yanı varmıdır sence, günah gibi mesela? Tanrıyı yüceltici şeyler söylemediğini belirttin, peki neler söylüyor genel olarak, edebi konulardan mı bahsediyor? İçinde mahrem yahut günaha yönlendirici sözler geçiyor mu?

  #28644
  Anonim
  Pasif

  Evet müzik ilginç ve hoş olabilir bazen ama sözler önemli. Edepsiz, ayıp şeylerden bahsetmiyor, ama Rab’ten de bahsetmiyor. Size birkaç cümlesinin çevirisini yazabilirim.

  Beni içine (içeri) al, özümse beni
  Saklananı ifşa et(ortaya çıkar,açıkla), al beni
  Göster(anlat) anlaşılamayan işaretleri, açıkla
  Bana savaşı anlat, şehit ruhları gibi, açıkla

  Bu kısa bir bölümüdür. Şarkılar konusuna gelince, etrafımızda neredeyse gittiğimiz her yerde şarkılar var. Ben iman ettikten sonra bu şarkıların sözlerine dikkatlice kulak verdim ve ne kadar şeytani olduklarının farkına vardım. Yani Era, Enigma ya da Gregorian’dan bahsetmiyorum. Pop “yıldızların” söylediği şarkılardan bahsediyorum. İğrenç bir sevgiden bahsediyorlar. İnsana karşı cinse tapmayı teşvik eden şarkılar. Benim düşüncem şudur, bir şeyin içinde Rab yoksa o şey iyi değildir. Ben bunu kendi tecrübemde de yaşadım o yüzden biliyorum. 1.Korintliler 10:31 ayetinin daima aklımızda olması gerektiğini düşünüyorum.

  Sevgiler.

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.