Türkiyede Misyoner Avi- Cnn Türk

 • Bu konu 1 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24245
  klaus
  Anahtar yönetici

  Hıristiyanlar: ''Salyangoz satarız !''

  Türkiye Kiliseler Birliği'nden yapılan açıklamada Türkiye'de misyoner avı olduğunu savundu..83714.jpg19 Nisan 2007 15:34

  Türkiye Kiliseler Birliği, Malatya'daki kitabevi baskınını kınadı. Türkiye'de ''Hıristiyan düşmanlığı'' yapıldığını ve ''cadı avı''na çıkıldığını söyleyen Protestan kiliseleri temsilcileri, ''Son olmayacağını biliyoruz, ama son olmasını canıgönülden destekliyoruz'' dedi.

  Malatya'da bir basın toplantısı düzenleyen Türkiye Kiliseler Birliği temsilcileri, saldırıya Hıristiyanları “potansiyel suçlu”, “vatan haini” ve “bölücü” olarak lanse eden bazı siyasiler ve basın yayın organlarının zemin hazırladığını savundu.

  “Devlet bu atmosferi değiştirmek için adım atmalı” diyen Kiliseler Birliği temsilcileri, “ölülerin suçlanması yerine ortamın değiştirilmesi” gerektiğinin altını çizdi.

  “İnancımızı yaymak hakkımız”

  Temsilciler, misyonerlik faaliyetleriyle ilgili olarak da, “Ülkemizin Anayasası'nın bize tanımış olduğu hak ve özgürlükler çerçevesinde inancımızı yaymak en doğal hakkımız. Bu cinayeti işleyen katilleri yüce halkımızın vicdanına teslim ediyoruz. Ülkemizin barışı için dua ediyoruz” açıklamasında bulundu.

  “Gerekirse Müslüman mahallesinde salyangoz satarız”

  Türkiye'deki Protestanların temsilcisi İhsan Özbek, Türkiye'de çok uzun zamandır Hıristiyanlara karşı hoşgörüsüzlüğün hüküm sürdüğünü, Malatya'da dün işlenen cinayetlerin de Rahip Santoro ve Hrant Dink suikastlarının uzantısı olduğunu söyledi.

  “Bu olaydan sonra bile, 'Müslüman mahallesinde salyangoz satılarak faillerin kışkırtıldığı'nı söyleyenler çıkarsa şaşırmayacağız” diyen Özbek, “Gerekirse satarız” dedi ve laik ve demokratik bir ülke olan Türkiye'de bu konuların tartışılmaması gerektiğini söyledi.

  “Aynı koro, aynı hoşgörüsüzlük…”

  Bu olaydan sonra yine “komplo”lar ve “karanlık güçler”den söz edileceğini, aynı “birlik nutukları”nın tekrarlanacağını söyleyen Özbek, “Yine kestirme ve toptan maliyeti ötekine çıkartan bir mantıkla karşılaşacağız. Yine aynı koro, aynı hoşgörüsüzlük, nefret tohumlarını verimli hasatlara dönüştürecek… Aynaya bakmadan, yerdeki kanın üzerlerine sıçradığını görmeden, kendilerine hisse çıkarmadan, yollarına kaldıkları yerden devam edecekler” diye konuştu.

  “Misyoner avı…”

  İhsan Özbek, Türkiye'de Ortaçağ Avrupası'ndaki gibi “cadı avı” gibi “misyoner avı”na çıkıldığını, “her gün gazetelerde misyonerlerin hain planları üzerine yazılar yayımlandığı”nı söyledi.

  Özbek, “Avrupa'da nasıl 'cadı' deyip diri diri yakmışlarsa, bu birilerinin ölüm fermanı olmuşsa, birilerine 'misyoner' demek her türlü aşağılamaya, saldırıya açık hale getirmektedir” dedi.

  Türkiye'nin tarihinin hiçbir döneminde olmadığı kadar tehlike ve tehdit altında olduğunun altını çizen İhsan Özbek, “Nasıl olup da bu ülkenin insan kasapları ürettiğini düşünmek lazım. Biraz vicdan sahibi olan herkes sorgulamaya kendisinden başlamalı; 'Ben bu hoşgörüsüzlük dalgasına nasıl katkıda bulunuyorum' diye” diye konuştu.

  Malatya'daki saldırı

  Dün Malatya'da Hıristiyanlıkla ilgili kitaplar yayımlayan bir kitabevine öğle saatlerinde baskın düzenlenmiş ve biri Alman üç kişi öldürülmüştü.

  İhbar üzerine yayınevine giden polis, iki kişiyi elleri ve bacakları sandalyeye bağlı ve boğazları kesilmiş halde bulmuştu. Boğazından, sırtından ve karnından bıçaklanmış halde hastaneye kaldırılan ve ameliyata alınan bir kişi de, aynı gün hayatını kaybetmişti.

  CNN TÜRK

  #28119
  klaus
  Anahtar yönetici

  BU KAFA ADALET BAKANLIGI KANUNLAR GENEL MÜDÜRÜNDE VARSA.. VAY HALIMIZE! (Mehmet Ali Birand)

  Kanunlar Genel Müdürü böyle düşünürse…
  Nasıl Müslüman misyonerlerin korunması Avrupalılar’ın göreviyse, bu da bizim görevimizdir.

  http://www.akistanbul.com/artikel.php?artikel_id=618

  #28120
  klaus
  Anahtar yönetici

  22/04/2007 (486 kişi okudu) DHA – İZMİR – Malatya'da boğazı kesilen Necati Aydın, İzmir'de Protestan töreniyle toprağa verildi. Necati Aydın'ın eşi Şemsa Aydın'ın, tanıştıkları ve dinini değiştirdiği yer olduğu için eşinin İzmir'de defnedilmesini istediği ortaya çıktı. Buca'daki Baptist Kilisesi'nde yapılan törenden sonra Aydın, Karabağlar'daki Hıristiyan Mezarlığı'nda defnedildi. Törene katılanlar arasınra, yedi yıl önce Necati Aydın'la İslamiyet'e hakaret ettikleri iddiasıyla tutuklanan Ercan Şengül de vardı. Zirve Yayıncılık ve Dağıtım'ın Bölge Müdürü olduğunu belirten Şengül “Kimseyi suçlamıyoruz. Saldırgan arkadaşları da seviyoruz. Aydın değil, İsa Mesih öldürüldü” dedi. Şengül, Aydın için “İsa Mesih'e inanan Türkiye'de ilk şehit” ifadesini kullandı.

  #28123
  klaus
  Anahtar yönetici

  Protestanlara ilk saldırı değil
  Türkiye'de, 'misyoner' oldukları iddiasıyla Protestan cemaatine yönelik meydana gelen saldırılar şöyle:
  Bu yıl 28 Ocak'ta Samsun'daki Agape Protestan Kilisesi'nin camları taşlarla kırıldı, tabelası boyandı. Pastör Orhan Pıçakçılar aynı gün Türk İntikam Tugayı'nca gönderilmiş iki tehdit e-postası aldı.
  Adana'da geçen yıl 8 Ocak'ta, Protestan Kilisesi lideri Kamil Kıroğlu kendilerine El-Kaide üyesi diyen beş kişinin saldısına uğradı. Kıroğlu, bir saldırganın karnına döner bıçağı dayadığını, diğerlerinin dövdüğünü söyledi
  Gaziantep'te 2005 yılında, Protestan cemaatine mensup bir ABD'li, üç genç tarafından elleri ve gözleri bağlanarak öldürülmekle tehdit edildi.
  Niğde'de, 2004 yılında Hıristiyanlığı öven metin ve broşürler dağıtan dört yabancı kent dışına çıkarıldı.
  Bursa'da, 2003 ekiminde, MHP İlçe Başkanı Metin Yıldıran'ın da içinde bulunduğu üç kişi misyonerlik yaptıkları iddia edilen iki kişiyi dövdü. (Radikal, dha)

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.