Türkiye"de Hristiyanlar Korku Icinde Yasiyorlar

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24305
  Anonim
  Pasif

  Türkiye”de Hristiyanlar Korku Icinde Yasiyorlar

  Malatya’da Zirve yayınevinde yaşanan vahşetin yankıları sürerken Avusturya’da yayınlanan Kronen Zeitung gazetesi, ‘’13 ay içinde beş cinayet. Türkiye’deki Hristiyan aktivistler korku içinde yaşıyor, kapılarını kilitliyorlar’’ diye yazdı.

  Türkiye’de rahibeler öldürülmekten korktukları için Vatikan’dan dışarda normal giyimle dolaşma izni aldıklarını yazan gazeten, Türkiye’deki Hristiyanlara karşı öldürücü bir tahrikin olduğuna dikkat çekti.

  Malatya’da İncil satan yayınevinde çalışan üç kişinin dehşet verici bir şekilde öldürüldüklerini hatırlatan Kronen Zeitung haberi şöyle:

  ‘’Türkiye’de nüfusun yüzde 0,1’ini oluşturan Hristiyanlara, başka hiç bir İslam ülkesinde olmadığı kadar, ‘dinimizi ve ülkemizi elimizden almak isteyen’ sapık vatan haini ‘dönekler’ gözüyle bakılıyor. Cinayete kurban gidenlerden biri 2000 yılında sokakta İncil dağıttığı için ‘İslam’a hakaret’ suçundan tutuklanmıştı. Bunu ‘bozkurtların’ ölüm tehditleri izlemişti.

  AB adayı Türkiye’nin resmi makamları bu öldürücü kışkırtmalara, tıpkı ‘Kurtlar Vadisi’ filminde olduğu gibi seyirci kalıyor, Ermeni gazeteci Hrant Dink’i hedef alan tahrikte seyirci kaldığı gibi. Buna karşın meşhur ‘Türklüğü aşağılamak’ maddesi sözkonusu olduğunda birden uyanıp, hemen müdahale ediyor.

  Türk polislerin Hrant Dink’in katili ile sanki milli bir kahramanmış gibi Türk bayrağı önünde çektirdikleri hatıra fotoğrafı, Avrupa’yı şoka uğrattı. Sayıları yılda yaklaşık bini bulan töre cinayetlerinin soruşturulmasında da buna benzer sahneler yaşanıyor.

  MGK’nın 2001’de yayınladığı ve Hıristiyanların misyonerlik tehlikesi konusunda uyardığı belge de hala belleklerden silinmedi. Bu belge o zamandan bu yana Erdoğan hükümetinin AB çabalarını engellemek isteyen ırkcı milliyetçilere zemin teşkil ediyor.’’

  (bydigi.com.dan alıntı)

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.