Türkiye’de gerçekten Hoşgörü var mı?

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Merhaba arkadaşlar..

Türkiye’den hep hoşgörü ve merhamet ülkesi olarak bahsedilir.Tabii ki bunları söyleyen bizim milletimiz. Ama ben buna inanamıyorum artık.

Benim için en sinirlendiğim yer okuldur bu konuda. Sınıftaki arkadaşlarımın tüm Hristiyanlara hakaret etmesi, Tarih hocasının ders anlatırken Hristiyanları savaşlarda hile yapmakla suçlaması ama nedense Müslümanları hep mertlikle tasvir etmesi, din kültürü hocalarının İncil değişti demesi .. Ama müslüman bir öğrencinin ‘Peki hocam Hristiyanlar da Müslümanlar gibi kitaplarının değiştirilemeyeceğine inanıyorlar ve onların Inancının da Dünya üzerindeki inançların en son inancı olduguna inanıyorlar.neden cehenneme gitsinler ki?’ sorusuna resmen hiçbir cevap bulamadığı ve 10 dakika boyunca sessizce kaldığı, sonra söylediği sözlerden dönerek, ‘evet tabii onlardan da iyi olanlar cennete gidecek’ demesi.. Ülkemizde Hristiyan din görevlilerinin ve Hristiyan kişilerin saldırıya maruz kalmaları, Müslüman olmayan insanlara resmen kötü gözle bakılma hali var.. Ama bugün Ingiltere’ye bakıyoruz Şeriat Mahkemeleri kurulmuş.. Yurtdışında normalden büyük camiiler kuruluyor..

Acaba Türkiye gerçekten Hoşgörüye sahip bir ülkemi..? Ben zannetmiyorum ama yine de ülkemi seviyorum..

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.