Türk’e Ve Islama Zararli Web Sitelerini Hacklemek Sevaptir

• Bu konu 8 izleyen ve 21 yanıt içeriyor.
15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 22)
  • Yazar
    Yazılar
    klaus
    Anahtar yönetici

‘Hack’leyin caizdir!

İnternette saldırı yapıp binlerce siteyi çökerken CW Akıncılar TİM grubu üyesi bir hacker vicdanını rahatlatmak için ilginç bir yol buldu ve MSN’de yazıştığı ilahiyatçı Prof.Dr.Zekeriye Beyaz ile derin bir sohbete girişti. Fransa’da sözde Ermeni Soykırımı yasasının kabulüne rastlayan günlerde gerçekleşen sohbette hacker Fransızların bir çok sitesine saldırıp, ’hack’etmekle günah işleyip işlemediklerini ve kul hakkı ihlâlinde bulunup bulunmadığını sordu. ’Hacker’la kameralı sıcak bir diyaloğa giren Beyaz Hoca ise şu yanıtı verdi; “Zararlı varlıklara yapılabilir. İslâm dinine ve Türk milletine zararlı olanlara yapılabilir, sevap olur. Günah işleyen zarar veren onlar, siz o zararı ve günahı önlemiş olduğunuzdan sevap kazanırsınız. Gazanız mübarek olsun!” Beyaz Hoca ile web kamerası kullanarak görüntülü olarak yazışan ’hacker’, Beyaz hocanın tarihe geçecek bu fetvasını kaydedip internette yayınlamaya başladı.

‘Ben hekır mekır bilmem’
    Beyaz Hoca daha önce hacker ne olduğunu bilmediğini MSN’de yaptığı sohbetle haberdar olduğunu söyledi:

Bazı siteler Hz. Peygambere sataşıyorlar, bunlara karşı mücadeleyi hackerler yapıyorlarmış. Bana sordular, anlattım. Kimseye haksızlık yapamayız, ama başkası bize haksızlık yaparsa onu önlemek nefsi müdaafadır, görevdir. Türkiye devletine, dine karşı yapılacak saldıralara karşı onları engelleyin dedim.

BEYAZ HOCA YOL VERDİ: GAZANIZ MÜBAREK OLSUN

Hacker: Hocam bir siteyi yani Fransız yabancı hacklemek günah mıdır?

Beyaz Hoca: Zararlı varlıklara yapılabilir

Hacker: Nasıl hocam anlamadım? Yani ben bir ’hack’erim ve yabancı siteleri ’hack’liyorum. Acaba kul hakkına giriyor mu?

Beyaz Hoca: İslâm dinine ve Türk milletine zararlı olanlara yapılabilir sevap olur.

Hacker: Teşekkür ederim hocam, aydınlattığınız için :)

Beyaz Hoca: Günah işleyen zarar veren onlar, siz o zararı ve günahı önlemiş olduğunuzdan sevap kazanırsınız.

Hacker: Hocam kamerada yüzünüzü tam göremiyorum, bi kameraya bakar mısınız? : )

Beyaz Hoca: Gazanız mübarek olsun!

Haber: Tülay ŞUBATLI

Anonim
    Pasif

dini siyasete alet etmek diye buna derim, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni küçük düşüren, hakaret eden sitelere hack işlemini uygulasınlar ama din adına bir site hacklemeye sevap denmez bence.
    bu ne biçim bir adamdır ki zaten orucun seks yaparak açılabileceğini söyler (:
    isminin içinde karhane geçen bir filmde oynamışlığı vardır.
    kafası yerli yerinde mi bilinmez (:

Anonim
    Pasif

zekariya beyaz sanılanın aksine musluman dunyasında pek de onemnsenmeyen bir hocadır.bu yuzden de soledıgı sozlerden kendısı sorumlu tutulmalıdır bu gorus sankı tum muslumanlarca benımsenıormus gıbı gösterılemez..saçma bir soruya yine aynı saçmalıkta bir cvp vermiş o kadar..

Anonim
    Pasif

Sayın hiva, “laf ola beri gele mi yazıyorsunuz” anlamıyorum dersem yeridir. İşinize gelmeyince, sayın Zekeriya BEYAZ’ı dışlamayı iyi biliyorsunuz. Hristiyan olanlara sözlü saldırı yapınca iyi oluyor da TV’ lerde yanağından kesme kesilmesine ya da öpücükler kondurulmasına gelince bu sayın profesör” tü.. kaka” oluyor.

” Müslüman dünyasında..” dediğiniz kişiler kimlerdir ? Açıklayın da biz de öğrenelim… Yalnış anlamayın ama halk arasında bir deyim vardır: ” Çatlak zurna ” . Size böyle demelerini isemiyorsanız bildiğiniz gerçekleri açıklayın da, biz de öğrenelim ve de bilenler de sesini size doğru yöneltmesin. Ne dersiniz ?

Rab, yüreğinize dokunsun.tanri sevgidir

Anonim
    Pasif

Bakın sayın çölgeçen… Burasının bir bilgi paylaşım yeri olduğunu savunuorsanız ki bence öyle benim yazılarımın da burada yayınlanması gayet normal, bi olağanüstülük yok, çünkü hakaret ve ya küfür barındırmıor.. Ha.. derseniz ki burası sadece belli bir görüşün düşüncelerini yansıtır ve asla elestiri kabul etmez, o zaman burada yorum yapmak benim acımdan sacma olur. Sayın çölgecen yazınızdakı saldırınıza karsı tek bır tepki duymadan sunu belirmek isterim ki, siz sanırım (tepki diil düşüncem) kendi düşüncenizden farklı yorumlar görünce rahatsız olan kesimdensiniz.. bana yaptığınız catlak ses benzetmeniz de benı sasırtmadı..ancak üzdü..çünkü bu kesımın dunyanın heryerınde varoldugunu bilmek gercekten üzüntü verici.. Benim neyi ne kadar bildigime gelince ben bildigim konularda konusuyorum genel bılgımı yansıtıyorum.. Eğer inancınız hakkında en ufak detaya girdiysem gösterin..Zekeriya Beyaz’a gelince o kunuda ne düsündüğümü ifade ettim aslında yazımda(keske farklı acıdan bakabılseydınız) bu tıp olayları haklı gören ınsanların kendı dusuncelerınde ne kadar samımı oldugunu ve ne kadar takdır gördüğünü acıklamak ıstedım. Ama anlayan insanlar olmustur mutlaka siz anlamamıssınız sıze tavsiyem insanları genelleyerek bi yere varılamaz sayın çölgecen..umarım dünyaya farklı acılardan bakmayı denersiniz bakın ben bunun icin bu forumdayım…

Anonim
    Pasif

Sayın hiva; zamanım olmadığı için yanıt veremedim.Sayın kardeşim sonsuzdiren gerekeni açıklamış ve de siz de yanıt vermişsiniz.

Tabii ki; Rab yolunda ifadelerimize katılmasanız da, şu ya da bu nedenle sıraladığınız nedenlerle bu forumda ( İçtenliğime inanmasanız bile ) kalmanızı ben de istiyorum. “Çatlak zurna” ifadesine gelince. Siz müzik ya da yazınla ( edebiyatla ) uğraştıysanız ki; bu ifadenini uyumu bozanlar için kullanıldığını bilmeniz gerekir.

Kutsal Kitap’ta bize kendisini tanıtan Rab’bin istemlerinin dışında da ; hiçbir şeye farklı bakamam ya da farklı bakış açısı sunarak ikiyüzlülük edemem. Zira; Rab’den korkarım. Bildiğim gerçekleri yazar ve bunun dışında bilmediklerimi öğrenmeye çalışırım.

Bir tekrar olacak ama: En çok sevdiğim söylem ; ” Bildiğim bir şey varsa ; o da bilmediğimdir. ” Eğer sizi memnun edecekse söyleyim: Tanıklıklar bölümünde de yazılıdır; ” Yiterken geri gelen yaşam ” başlığında… En az 30 yıl farklı açılardan bakarak; gerçekleri öğrenmek için çırpındım ve de Rab ‘be geldim.Benim şu anda Rab’de bulunmamı insanların değil Rab’bin bizzat kendisinin etkisidir.

Neyse ! … Sözü yine fazla uzattım galiba….

Rab, yüreğinizde olsun.tanri sevgidir

Anonim
    Pasif

@hiva 5748 wrote:

Bakın sayın çölgeçen… Burasının bir bilgi paylaşım yeri olduğunu savunuorsanız ki bence öyle benim yazılarımın da burada yayınlanması gayet normal, bi olağanüstülük yok, çünkü hakaret ve ya küfür barındırmıor.. Ha.. derseniz ki burası sadece belli bir görüşün düşüncelerini yansıtır ve asla elestiri kabul etmez, o zaman burada yorum yapmak benim acımdan sacma olur. Sayın çölgecen yazınızdakı saldırınıza karsı tek bır tepki duymadan sunu belirmek isterim ki, siz sanırım (tepki diil düşüncem) kendi düşüncenizden farklı yorumlar görünce rahatsız olan kesimdensiniz.. bana yaptığınız catlak ses benzetmeniz de benı sasırtmadı..ancak üzdü..çünkü bu kesımın dunyanın heryerınde varoldugunu bilmek gercekten üzüntü verici.. Benim neyi ne kadar bildigime gelince ben bildigim konularda konusuyorum genel bılgımı yansıtıyorum.. Eğer inancınız hakkında en ufak detaya girdiysem gösterin..Zekeriya Beyaz’a gelince o kunuda ne düsündüğümü ifade ettim aslında yazımda(keske farklı acıdan bakabılseydınız) bu tıp olayları haklı gören ınsanların kendı dusuncelerınde ne kadar samımı oldugunu ve ne kadar takdır gördüğünü acıklamak ıstedım. Ama anlayan insanlar olmustur mutlaka siz anlamamıssınız sıze tavsiyem insanları genelleyerek bi yere varılamaz sayın çölgecen..umarım dünyaya farklı acılardan bakmayı denersiniz bakın ben bunun icin bu forumdayım…

Sevgili Hiva;öncelikle bir hristiyan inanışlı olmadığınız kanısındayım.(Öylesiniz veya değilsiniz)bu forumda bir konu hakkında özellikle inancımız hakkında yapılan her yorum aynı düşüncede aynı doğrultuda olmak zorundadır.Bu doğrultu tanrının sözünden başka bişey değildir.Diyeceksinizki ne alaka bu konuyu tanrının sözüyle nasıl cevaplarız?Bişeyler yazacağımız,fikir yürüteceğimiz veya kimseye beyan etmeden kendi içimizden düşüneceğimiz her konu her cevap gerek siyaset,gerek felsefe gereksede yolda yürürken nereye uğrayacağım düşüncesi bu doğrulduda olmalıdır.Evet konuyu siyaset yaparak cevaplarız ama siyasi bilinci tanrının sözleriyle oluştururuz dolayısıyla aynı doğrultudan çıkmaz.
    Bu yüzden aynı doğrultuda değilseniz bu konular hakkında fikir beyan etmemenizi rica ediyorum.Bir konu hakkında sorunuz varsa ilk önce incili okuyup ondan sonra kendi kendinize cevaplamayı sağlayın incil hakkında bir sorunuz varsa bir başlık açıp sorunuzu foruma yönlendirin.Zira söylediklerimi sırasıyla uygulamazsanız bizim yazdıklarımıza empati yapamazsınız bir düşüncenin neyi ifade ettiği aslında ne anlatılmak istendiği ancak empati yaparak anlaşılabilir.Özet olarak aslında sizleri ne kadar sevdiğimizi hakkınızda aslında kötü hiçbirşey düşünmediğimizi sizlere değil olaylara takıldığımızı olayları ise sizlerin değil(tenzih ederek burda şunuda belirtiyim sizleri derken amacım siz biz oluşturmak değil sizden kastım müslüman kardeşlerimdir.)iblisin ta kendisinin meydana getirğini vurgulamaya çalışıyorum.Yol tektir.İSA MESİH.

Anonim
    Pasif

Sevgili Hiva;öncelikle bir hristiyan inanışlı olmadığınız kanısındayım.(Öylesiniz veya değilsiniz)bu forumda bir konu hakkında özellikle inancımız hakkında yapılan her yorum aynı düşüncede aynı doğrultuda olmak zorundadır.

zfrkblt(umarım yanlış yazmadım) yazınızın sadece bu kısmı beni alakadar edebildi…böyle olmadığını bizzt örnek vererk acıklıyabılırım ancak gerek duymadan sunu solemek ısterım.bu forumda aldığım (ıkı kısıden) tepkilere soyle bir bakıorum..ve tabıkı tepkiyi alan yorumlarıma..ınanın bir gariplik var.yani mesela bu konudakı yorumumu ele alalım.ne demişimn ben(aslında sozlerımın acıklamasını yapmak ınanın komik cunkı gayet acık yı nede daha da türkçelestiriym)..öncelikle bu olayı ve bunu hak sayan kısıyı eleştirmişim(bu konuda yanınızda yer aldım yanı) daha sonra bu gıbı dusunceleri her musluman dusunmuor demişim..sanırım bu ıkıncı cumlem sızı rahatsız ettı.cunku bunu soyleyenin bır musluman oldugu anlasılmıs oldu..ama ne yazıkkı önyargı budur ve sız ne soylendıgıne dııl kımın soyledıgıyle ılgılendınız..aslında bunda da bir tezat var kı bir hristiyan olmayarak bu konuda yazdığım yorumdan memnun olmanız gerekırdı.. gelelım alıntı yaptıgım cumlenıze..bu cumleyı yazarken forumdan haberdarsınız dııl mı??bu soruyu uctenlıkle soruyorum cunku bu dusuncenızı desteklemeyen bir kac yazıyı acııklayabılırm..yanı ınsanlar dusnuor her beyın farklı calısıor ve farklı yorumlar görüşler cıkabılıor ve ne gusel kı bu forumda da bunun örneklerını okudum..bence sız bunu soyleyerek kendı ınancınıza saygı duymadınız..bence her ınanc gıbı hristiyanlık da kendıne gore sağlam temellerı olan ve her elestiriye verilecek yanıtları bulabılen bır ınanctır..bu elestriden korkuyorsanız(kı ben bu stede henuz hristiyanlık hakkında tek bir elestri yapmamama ragmen) bu sızın sorununuz kı ben buradakı bırcok ınsanın sızın gıbı dusunmedıgını her soruya her elestriye cvp verebılecek kadar ınancına guvendıgını dusunuorum..yanı kısacası bu sozunuzu ancak sızın sozunuz olarak görüyor ve o acıdan değerlendirip buradakı kardeslerımle konusma ıstegımı surdurmeye devam edıorum..not:yaptıgım yorumların ılgılı kısılerce okundugunu ve unutmayın ve ne mutlukı yazdıgım yazıları yayınlayarak onlarında sızın gıbı dusunmedıgını goruorum..

Anonim
    Pasif

@hiva 5774 wrote:

Sevgili Hiva;öncelikle bir hristiyan inanışlı olmadığınız kanısındayım.(Öylesiniz veya değilsiniz)bu forumda bir konu hakkında özellikle inancımız hakkında yapılan her yorum aynı düşüncede aynı doğrultuda olmak zorundadır.

zfrkblt(umarım yanlış yazmadım) yazınızın sadece bu kısmı beni alakadar edebildi…böyle olmadığını bizzt örnek vererk acıklıyabılırım ancak gerek duymadan sunu solemek ısterım.bu forumda aldığım (ıkı kısıden) tepkilere soyle bir bakıorum..ve tabıkı tepkiyi alan yorumlarıma..ınanın bir gariplik var.yani mesela bu konudakı yorumumu ele alalım.ne demişimn ben(aslında sozlerımın acıklamasını yapmak ınanın komik cunkı gayet acık yı nede daha da türkçelestiriym)..öncelikle bu olayı ve bunu hak sayan kısıyı eleştirmişim(bu konuda yanınızda yer aldım yanı) daha sonra bu gıbı dusunceleri her musluman dusunmuor demişim..sanırım bu ıkıncı cumlem sızı rahatsız ettı.cunku bunu soyleyenin bır musluman oldugu anlasılmıs oldu..ama ne yazıkkı önyargı budur ve sız ne soylendıgıne dııl kımın soyledıgıyle ılgılendınız..aslında bunda da bir tezat var kı bir hristiyan olmayarak bu konuda yazdığım yorumdan memnun olmanız gerekırdı.. gelelım alıntı yaptıgım cumlenıze..bu cumleyı yazarken forumdan haberdarsınız dııl mı??bu soruyu uctenlıkle soruyorum cunku bu dusuncenızı desteklemeyen bir kac yazıyı acııklayabılırm..yanı ınsanlar dusnuor her beyın farklı calısıor ve farklı yorumlar görüşler cıkabılıor ve ne gusel kı bu forumda da bunun örneklerını okudum..bence sız bunu soyleyerek kendı ınancınıza saygı duymadınız..bence her ınanc gıbı hristiyanlık da kendıne gore sağlam temellerı olan ve her elestiriye verilecek yanıtları bulabılen bır ınanctır..bu elestriden korkuyorsanız(kı ben bu stede henuz hristiyanlık hakkında tek bir elestri yapmamama ragmen) bu sızın sorununuz kı ben buradakı bırcok ınsanın sızın gıbı dusunmedıgını her soruya her elestriye cvp verebılecek kadar ınancına guvendıgını dusunuorum..yanı kısacası bu sozunuzu ancak sızın sozunuz olarak görüyor ve o acıdan değerlendirip buradakı kardeslerımle konusma ıstegımı surdurmeye devam edıorum..not:yaptıgım yorumların ılgılı kısılerce okundugunu ve unutmayın ve ne mutlukı yazdıgım yazıları yayınlayarak onlarında sızın gıbı dusunmedıgını goruorum..

İşte bahsettiğim buydu yazdıklarımın içerisinden cımbızla çekip sadece tek cümleye yorum yapmayın lütfen yazının bütünü değerlendirin,aksi takdirde ne demek istediğimi anlamanız olanaksız.Yazdığınız yazıların hala yayınlanmasına gelince ben forum yönetiminden böyle bir talepde bulunmadım,sizden hristiyanlar için açılan başlıklara cevap yazmamanızı rica ettim.Forumun asıl almacı hristiyan inanlıların konulara nasıl yaklaştığı neler düşündüğü hakkında hem birbirimizi bilgilendirmek hemde yazılanları okuyan müslüman kardeşleri bilgilendirmek amacı taşımaktadır.Tekrar ediyorum hristiyan inancı hakkında bir sorunuz varsa ilk önce incili okuyunuz soru hala cevaplanmadıysa(bu soru herhangi bir konuya neden böyle yaklaştığımızda olabilir.)soru panosuna sorunuzu yazınız.Cevaplanacaktır.Aksi takdirde bu tür konularda girdiğiniz tartışmalar kör bir düğümden öteye gitmeyecektir.Mantığımız inancımız doğrultusunda farklı noktalarda duruyor.
    Sevgi ve saygılarımla…isamesihyasiyor

Anonim
    Pasif

yazınızın elbetteki her cumlesını okudum ve allaha sukur ıdrak gucum var..ama ılk cumlenızle ılgılendım anlatmak ıstedıgım bu..ınanın cumlelerımı tercume etmekten yoruldum..ve pes edıorum galıba sız haklısınız sanırım bir okuyucu olarak bu sıtede kalmalıyım..ama ınanın asıl düğüm birbirimizi yok saymayı marıfet bılmekle atılıor..benım gıbı bu dugumu acmak ısteyenler daha da bı dolasıor…ne yazık….

klaus
    Anahtar yönetici

Hukuk Devletini bir kenara bırakın en kıytırık devlette bile ”GAZANIZ MÜBAREK OLSUN” açıklaması kışkırtıcı bir açıklamadır.Gerekeni neyse yapılır,bizde yapılırmı? Bizde söyleyene göre değişir, bir ülkenin hukuku adaleti görevini yapmazsa, kendininde zayıflaması kaçınılmazdır.Çok yazık çok üzülüyorum

Anonim
    Pasif

Zekeriye Beyaz :)

Garip bir insan…

Bir profesör ve sanırım dekanlığı bile var.Ama ne yazık ki ilim yolunda hiç bir zaman gündeme gelmedi.Hep sansasyonlarıyla seyrettik onu TVlerden.Hep kendisiyle bi alaka işlere el attı.En son haberlerde ergenekon denilen gruba girdiğini, bu sebebten dolayı da mahkemelik olduğunu izledim…Şaşırmadım…

Aslında hiva’ya ben burada hak veriyorum.

Neden derseniz…

Bütün dinlerin eleştirilmesi taraftarıyım; çünkü bazı gerçekler ancak bu şekilde su yüzüne çıkıyor.Gelin İslam’ıda eleştirelim (ki İslam’ı bende eleştiririm; ama ne yazıkki bu konudaki mesajlarım bu forumda yayınlanmıyor:) ) ama İslam’ı eleştirirken ne Zekeriye Beyaz’ı nede onun gibi gündemde kalmak isteyip de medyaya saçma sapan demeçler veren insanları baz alalım.

Şahsen, hiç bir zaman ve hiç bir yerde ciddiye almadığım Zekeriye Beyaz’ı din konusunda da ciddiye almıyorum; çünkü hayatının %90 nının show olduğunu düşünüyorum.Dolayısıyla Zekeriye Beyaz’ın sözlerini baz alarak İslam camiasına itamlarda bulunmak bana yanlış geliyor.

Anonim
    Pasif

Sayın burç; yazınızı okuduğum, üç saat önce, karar veremedim.Neden derseniz ? Beyaz konusunda dediğinizde haklısınız. Eleştirilecek şeyler kişiye göre olmaz.Dinler eleştirilebilir ki; bu konuda da haklısınız.Hemen her yazınızı; bu forum kurallarına aykırı olmadıkça yayınlanmasına izin verdim. Ama bu son yazınızda , aykırı gelen şey vardı ki; kardeşler yayınlanmasına izin verdiğine göre rahatça yazabilirim. Zira hristiyanlık din değil; bir yaşam biçimidir. Başka yerde de okuduysanız beyaz hakkında yazdığım yazıları bilirsiniz.( Tabi ki; bu arada şunu da söyleyim ki; yalnış anlaşılmasın: Ben yönetici değilim,bana verilen yetkiyi kullanıyorum. ” izin verdim ” sözcükleri yalnış anlaşılmasın.)

Kutsal Kitap’ın her bir noktası ( Çeviride kullanılan sözcük ya da ifade biçimleri farklı da olsa; Rab, ne ifade edildiğini bilir ) doğrudur ve de Tanrı’nın sözlerinin çarpıtılmasına izin veremem.Kısacası eleştiri; din üzerine olabilir , ama Rab’bin Sözü üzerine olamaz.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle ! isamesihyasiyor:papatya:
    .

Anonim
    Pasif

Sevgili kardeşlerim İslam’ı eleştirmenin Tanrı’ya yücelik vereceğini düşünmüyorum. İslam’ı eleştirmek yerine Tanrı Sözü Kutsal Kitap üzerinde yoğunlaşırsak Tanrı’nın hoşnut olacağına inanıyorum.

İslam ile ilgili birçok forumda inanç sahipleri İslam üzerinde ayrıntılı bilgiler vererek görüş alışverişinde bulunmaktadırlar.

HristiyanTürk forumda Tanrı bilgisi ile ilgili gerçekleri paylaşırsak forumun adında ve amacına daha uygun bir yaklaşım göstermiş oluruz. Forumda internet medyasından İslam ile ilgili bazı güncel haberler yorumsuz olarak alıntılanmaktadır; forumun İslam ile ilgisinin bununla sınırlı kalması gerektiğini düşünüyorum.

Sevgili kardeşlerim de bu konuda görüşlerini paylaşırlarsa yararlı olacaktır.

Rab’bin lütfu sizinle olsun.

Anonim
    Pasif

Eğer dogmatiklikten bahsediyorsanız, evet dinler dogmatiktir ve ne bir eleştiri kaldırır nede bir yorum.

Yani bir dini seçerken, ben o dindenimdir diyebilmek için o dini eleştirmeden A’dan Z’ye herşeyini kabullenmelisinizdir.

Tıpkı Yakup’un dediği gibi:”bir kimse ruhsal yasanın tümünü uygulayıp da tek konuda sendelerse, bütününe karşı suçlu olur

Bir önceki mesajımda yazımı detaylı bir şekilde yazamadım.Tanrı Sözünün eleştirilmesi taraftarı elbetteki değilim.O zaman dogmatikliği yıkar din kavramına karşı çıkmış olurum.Eleştirelim derken, sorgulama manasında söylemişyim.Çarpık öğretilerden bahsetmiştim.Hristiyanlığın gerçek din olduğunu bilmemize rağmen, buna karşı çıkılıp başka bir din için bu gerçektir deniliyorsa buna karşı çıkmaktan bahsetmiştim ve bu karşı çıkmada nedenlerin, niçinlerin detaylı bir şekilde açıklanmasından bahsetmiştim (daha detaya inmeyim yoksa bu mesajımda yayınlanmaz).

Kendi fikrimi belirtmek istersem…Bence Hristiyanlık bir yaşam tarzı değil, dindir.Yaşam tarzı olduğunu iddia edersek o zaman din ile felsefe arasında ki farkı da ortadan kaldırmış oluruz.Ahmet Altan’ın dediği gibi “din felsefenin huzursuz kardeşidir“Tek bir fark hariç ikiside birbirinin aynısıdır.O tek farkta herşeyi belirler.Dinler dogmatik olup soru kabul etmezken, felsefe ise insanları her zaman soru sormaya yöneltir.
    Ama Hristiyanlık bir yaşam tarzıdır” derken, Hristiyanlığın sadece bir kimlikten yada kiliseden ibaret olmadığını, onu yaşamımızın her evresinde yaşamamız gerektiğini kast ediyoriseniz evet Hristiyanlık bir yaşam tarzıdır.

Zekeriya Beyaz hakkındaki diğer mesajlarınızın bazılarını okudum ve onlarla kesinlikle hemfikirdim.

Bir şey daha belirtmek istiyorum…Forumumuzda mesajların yayınlanması için en önemli unsurun Kutsal Kitaba ve inançlara hakaret etmemek olduğunu biliyorum ve bu maddeyi de hiç bir mesajımda çiğdeğimi düşünüyorum.

Mesela geçenlerde sizinle bir konu hakkında fikir alışverişi yapmıştık.Kuran-ı Kerim’in İsa’yı “Mesih” sıfatıyla anması.Burada ben Kuran-ı Kerim’de var olan bir gerçekliği dile getirmiştim; ama mesajlarım silinmişti.Oysa ki ne hakaret etmiştim nede iftira atmıştım.
    İşte eleştirelim derken bu tarz şeyleri eleştirmekten bahsediyorum.
    Bir camiye gidin ve Hz.İsa yerine Mesih İsa diyin de neler oluyor görün:)Ciddi anlamda çok büyük tepkilerle karşılaşırsınız; ama oysaki Kuran-ı Kerim’in kendisi İsa için Mesih İsa der.

Tabi bende insanım, bazen olayların atmosferine kapılıp sert çıkışıp, yanlış kelimeler kullanabilirim, lütfen böyle durumlarda mesajlarımı dilediğiniz gibi editleyin.

15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 22)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.