Türk Protestanlar Birliği Kurtlar Vadisini Şikayet Etti

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24438
  Anonim
  Pasif

  Türk protestanlar Birliği Kurtlar Vadisi Dizisini Şikayet Etti

  Türk Protestanlar Birliği, Kurtlar Vadisi dizisini kendilerini gösterdiği iddiasıyla şikâyet etti. Malatyadaki cinayetler örnek gösterildi.. Türk Protestanlar Birliği, “Kurtlar Vadisi Pusu” adlı diziyi, aleyhlerinde propaganda yapıldığı gerekçesiyle RTÜK ve İstanbul Cumhuriyet Savcılığına şikâyet etti. Dizinin, Malatyada üç kişinin katledilmesi gibi olaylara neden olabileceğini iddia eden Birlik, yayının hemen durdurulmasını istedi. Antalya İncil Kilisesi Rahibi Ramazan Arkan, konuyla ilgili olarak “Kurtlar Vadisi gibi diziler cemaatte tedirginlik yarattı. Cemaatler, Türkiye üzerinde oyun oynayan gruplar gibi gösterilip hedef yapılıyor” dedi. Türk Protestanlar Birliği tarafından RTÜK (Radyo ve Televizyon Üst Kurulu) ile İstanbul Cumhuriyet Savcılığına verilen dilekçede, şu ifadelere yer verildi.

  ‘Malatya’yı Unutmayın!’

  “8 ve 15 Kasım 2007 tarihlerinde Show TVde yayınlanan, Kurtlar Vadisi-Pusu adlı dizide Hıristiyanları rencide eden, onları bir terör örgütü gibi gösteren ve sanki suçluymuşlar gibi hedef gösteren bölümler yayınlanmıştır. Söz konusu yayında organ ticareti, mafya, fuhuş ve toplumun düşman saydığı birçok konu misyonerlikle bağlantılı olarak verilmiştir (…) Bu gibi yayınlar Hıristiyanların yargılanmadan mahkûm edilmesi, bazı vatandaşların kendilerine durumdan vazife çıkararak harekete geçmelerine, cemaatimize yönelik sayısız bireysel tehdit, ibadet yerlerine saldırı ve nihayet Malatyadaki 3 masum Hıristiyanın canice katledilmesiyle sonuçlanmıştır.”

  ‘Haçlı Seferlerinin Devamı’

  Diyarbakır Kilisesi Ruhani Önderi Ahmet Güvener de dizide, Malatyadaki olayın dizinin 3. bölümünde işlendiğini anımsatarak, “İncil arasında para buldum, artık kazanç buldum. Bunlar Haçlı Seferinin devamıdır. Eğer silahın yoksa vereyim” sözlerinin kendilerini açık hedef haline getirdiğini söyledi. Antalya İncil Kilisesi nehirdeki vaftiz törenlerinde taciz edildiklerini iddia ediyor. İncil Kilisesi üyeleri, bu yüzden yeni üyelerini plastik havuzda vaftiz ediyor.

  NTV – Haber Merkezi

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.