Tuğçe Kazaz İslam’ı seçti!

• Bu konu 5 izleyen ve 8 yanıt içeriyor.
9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

2005’te kilisede evlendiği Yunan oyuncu Yorgo Seitaridis için Hıristiyan olan Tuğçe Kazaz, yeniden İslam’a döndü.

Uğruna Hıristiyan olduğu eşinden boşanma kararı alan Manken Tuğçe Kazaz, Kelime-i Şehadet getirip yeniden Müslüman oldu.

Yunan eşi için Hıristiyan olan Tuğçe Kazaz, boşanma kararı aldı. Tuğçe, Kelime-i Şehadet getirip tekrar Müslüman oldu Yunan eşi için Hıristiyan olan Tuğçe Kazaz, boşanma kararı aldı. Tuğçe, Kelime-i Şehadet getirip tekrar Müslüman oldu.

‘Vatanım Yunanistan’ dedi

2005’te kilisede evlendiği Yunan oyuncu Yorgo Seitaridis için Hıristiyan olan Tuğçe Kazaz, bu uğurda ailesini kaybetmeyi göze almıştı. Çok değil, 2 ay önce de “Vatanım Yunanistan” diyerek değişimin suyunu çıkaran Tuğçe, geçtiğimiz haftalarda Yunan eşiyle boşanma kararı alıp Türkiye’ye döndü.

İş bulabilmek için mi?

“Vatanım Yunanistan, adım Maria” sözleriyle tepki çeken Tuğçe Kazaz, Türkiye’ye dönmekle kalmadı, yeniden Müslüman oldu. Geçtiğimiz gün Kelime-i Şehadet getiren Tuğçe, bu anı kameraya aldı. İstanbul’da bir otelde kalan Tuğçe’nin Müslüman olma nedeninin altında Türkiye’de iş bulamama korkusunun yattığı söyleniyor.

‘Artık kızım değil’

Hristiyan olunca ailesinin reddettiği Tuğçe Kazaz, yeniden Müslüman olunca annesinin gönlünü aldı. Ancak babası ile babaannesi Tuğçe’yi affetmeyeceklerini söylüyor.

http://www.haberbu.com/haber/Tugce-Kazaz-Islam-i-secti-/65206

Anonim
    Pasif

Sevgili Yakamoz,

Manken Tuğçe Kazaz’ın Yunanlı bir gençle evlenip hristiyan olması bana göre hiç bir şey ifade etmiyor. Zaten Tuğçe Kazaz hristiyanlıktan bihaber, ayrılmış olduğu eski eşi de keza öyle.

Çünkü hristiyanlık babadan oğula geçen bir miras değildir. Gerçek hristiyanlık nüfus kağıtlarında değil, yüreklerdedir. Bir kişinin yüreğinde İsa Mesih yoksa, o kişinin isminin resmi kayıtlarda hristiyan olarak geçmesi bir şey ifade etmez. Görüldüğü gibi manken Tuğçe Kazaz eşinden ayrıldıktan sonra tekrar Müslümanlığa dönmüştür. Belki yarın Budist bir gence aşık olur ve Budistliği seçer. Bunda şaşılacak bir şey yok! Rab’bin onlara da merhamet etmesini ve ruhsal gözlerini açmasını diliyorum.

Anonim
    Pasif
    Suna;12590 wrote:
    Sevgili Yakamoz,

Manken Tuğçe Kazaz’ın Yunanlı bir gençle evlenip hristiyan olması bana göre hiç bir şey ifade etmiyor. Zaten Tuğçe Kazaz hristiyanlıktan bihaber, ayrılmış olduğu eski eşi de keza öyle.

Çünkü hristiyanlık babadan oğula geçen bir miras değildir. Gerçek hristiyanlık nüfus kağıtlarında değil, yüreklerdedir. Bir kişinin yüreğinde İsa Mesih yoksa, o kişinin isminin resmi kayıtlarda hristiyan olarak geçmesi bir şey ifade etmez. Görüldüğü gibi manken Tuğçe Kazaz eşinden ayrıldıktan sonra tekrar müslümanlığa dönmüştür. Belki yarın Budist bir gence aşık olur ve Budistliği seçer. Bunda şaşılacak bir şey yok! Rab’bin onlara da merhamet etmesini ve ruhsal gözlerini açmasını diliyorum.

Doğru söylüyorsun sevgili Suna.

Zaten Türkiye’de iş bulmak için böyle birşey yaptığı yazılmış.Yazık…

Anonim
    Pasif
    Yakamoz;12592 wrote:
    Doğru söylüyorsun sevgili Suna.

Zaten Türkiye’de iş bulmak için böyle birşey yaptığı yazılmış.Yazık…

Yazık Böyle İnsanlara
    RAB Onların Yüreğine Dokunsun

Anonim
    Pasif

Bu manken bayanın yaptığı şeyin savunulacak tarafı yoktur. Din, insanın başında iğreti duran şapka değildir. Sıkılınca çıkarıp bir tarfa konulmaz. Ancak, eleştirilerimizde biraz insaflı olalım. Günümüzde aileler çocuklarına sağlıklı bir dini/ahlâki eğitim veremiyorlar. Okullarda verilen eğitim ise evlere şenlik.

Ailelerin çocuklardan beklentileri çol fazla. Ya, iyi bir fakülte kazanmasını, ya da futbolcu veya manken olmasını arzu ediyorlar. Anlayacağınız hangi mesekte para ve mevki var ise çocuklar o tarafa yönlendiriliyor.

Tuğçe KAZAZ’ın babası kızını evlatlıktan reddetmiş. Tuhaftır; manken olunca değil de, Hristiyan olunca…

Manken olunca hiç bir sakınca yok.

Çünki şöhret ve para bol.

Bu adam kızından ziyade kendisini düşünen birisi gibi geldi bana. Hiç tanımadığım insanlarla ilgili kestirmeden hüküm vermeyi sevmem ama; bu ‘Evlatlıktan reddetme’ davranışı kızını değil, kendi itibarını düşünme gayretkeşliğinin bir sonucu.

İnsan hiç olmazsa kendi evlâdına karşı dürüst olur.

Ben bir cezalandırma mercii olsam, kızın babasını alnının orta yerinden mıhlardım.

Anonim
    Pasif

Merhaba, aranıza yeni katıldım. İlk mesajın bu konuyla ilgili olacakmış. Din, birine bağlı olarak değiştirilen bir şey midir? Tuğçe Kazaz görünüşe bakılırsa çok orijinal bir reklam yöntemi bulmuş! Bu güne kadar kimse dinini beraber olduğu kişiye göre değiştirerek reklam yapmamıştı. O, Rabbimin yoluna hiçbir zaman geçmemişti ki tekrar Müslüman olsun…

Anonim
    Pasif
    rachel;12701 wrote:
    Merhaba, aranıza yeni katıldım. İlk mesajın bu konuyla ilgili olacakmış. Din, birine bağlı olarak değiştirilen bir şey midir? Tuğçe Kazaz görünüşe bakılırsa çok orijinal bir reklam yöntemi bulmuş! Bu güne kadar kimse dinini beraber olduğu kişiye göre değiştirerek reklam yapmamıştı. O, Rabbimin yoluna hiçbir zaman geçmemişti ki tekrar Müslüman olsun…

Sevgili rachel,
    Hristiyantürk forum sayfamıza hoş geldiniz. Rabbimiz’in sizi burada bolca bereketlemesini diliyorum. Manken Tuğçe Kazaz konusuna gelince: O’nun bu evliliği reklam olsun diye yaptığını sanmıyorum. Çünkü ucuz bir reklam için bu kadar büyük bir kitleyi karşısına alıp onlar tarafından dışlanarak böyle bir bedel ödemek her baba yiğidin harcı değildir.

Keşke Tuğçe Kazaz gerçekten İsa Mesih’e iman ettiği için dışlanıp, hakaretlere uğrasaydı, bu çok daha farklı olurdu. İsa Mesih uğruna acı çekmesinin göklerde büyük karşılığı olacağı için çok büyük bir değer ve anlam kazanırdı. Tuğçe Kazaz’ı burada yargılamıyoruz çünkü gerçek hristiyanlık hakkında hiç bir bilgisi yok! Ama dileğimiz onun gerçek İsa Mesih’i tanıması ve sonsuz yaşama ve kurtuluşa kavuşmasıdır.

Sevgilerimle

Anonim
    Pasif
    Rüzgar;12703 wrote:
    Sevgili rachel,
    Hristiyantürk forum sayfamıza hoş geldiniz. Rabbimiz’in sizi burada bolca bereketlemesini diliyorum. Manken Tuğçe Kazaz konusuna gelince: O’nun bu evliliği reklam olsun diye yaptığını sanmıyorum. Çünkü ucuz bir reklam için bu kadar büyük bir kitleyi karşısına alıp onlar tarafından dışlanarak böyle bir bedel ödemek her baba yiğidin harcı değildir.

Keşke Tuğçe Kazaz gerçekten İsa Mesih’e iman ettiği için dışlanıp, hakaretlere uğrasaydı, bu çok daha farklı olurdu. İsa Mesih’ uğruna acı çekmesinin göklerde büyük karşılığı olacağı için çok büyük bir değer ve anlam kazanırdı. Tuğçe Kazaz’ı burada yargılamıyoruz çünkü gerçek hristiyanlık hakkında hiç bir bilgisi yok! Ama dileğimiz onun gerçek İsa Mesih’i tanıması ve sonsuz yaşama ve kurtuluşa kavuşmasıdır. Sevgilerimle

Rüzgar, içten dilekleriniz için teşekkür ederim. Maalesef medya sektöründen biri olarak reklam amacıyla nelerin yapıldığına şahit oldum ve İsa Mesih’e iman etmenin basına malzeme olmasına üzülmüştüm bunu dile getirmek istedim. Tuğçe Kazaz gerçekten iman etseydi kilise evliliği de kapalı kapılar ardında olabilirdi. Bunun dışında şu açıdan memnun oldum o da Türkiye’de bir tabu olan bu konuyu gündeme getirmişti. Bir Hristiyan Müslüman olunca göklere çıkartılır ama tersi olunca toplumumuzun tepkisi çok ağır oluyor. Ben de bu tepkiden dolayı birçok şeyi içimde yaşıyorum. Birçokları da benim gibidir diye düşünüyorum.

Anonim
    Pasif
    rachel;12704 wrote:
    Maalesef medya sektöründen biri olarak reklam amacıyla nelerin yapıldığına şahit oldum ve İsa Mesih’e iman etmenin basına malzeme olmasına üzülmüştüm bunu dile getirmek istedim. Tuğçe Kazaz gerçekten iman etseydi kilise evliliği de kapalı kapılar ardında olabilirdi. Bunun dışında şu açıdan memnun oldum o da Türkiye’de bir tabu olan bu konuyu gündeme getirmişti. Bir Hristiyan Müslüman olunca göklere çıkartılır ama tersi olunca toplumumuzun tepkisi çok ağır oluyor. Ben de bu Suna, içten dilekleriniz için teşekkür ederim. tepkiden dolayı birçok şeyi içimde yaşıyorum. Birçokları da benim gibidir diye düşünüyorum.

Söylediklerinin tümüne katılıyorum, çok haklısın! Bizim yapmamız gereken tek şey bu konular için sadece dua etmek..

9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.