Trafik Kazası Geçiren Kardeşimiz İçin Yardım ve Dua İsteği

• Bu konu 4 izleyen ve 4 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Gaziantep Diriliş Kilisesinde bizimle birlikte olan 37 yaşındaki Lütuf kardeşimiz dün gece ailesi ile birlikte Gaziantep-Nizip yolunda orada bulunan kardeşleri ziyaretten dönerken bir trafik kazası geçirmiştir, kazada eşi ve çocukları ile birlikte ağır yaralı olarak hastanede bulunan kardeşimiz halen yoğun bakımda kendisi ve ailesi için dua etmenizi istiyorum Rab şifa verendir. Ayrıca kendisini uzun zamandır tanıdığım bu kardeşimizin hiçbir sosyal güvencesi olmadığı gibi imanı dolayısıyla bütün ailesi de kendisini terketmiş ve öyle kötü bir durumda hastaneye gelip ziyaret etmek yerine bunun Allah’ın kardeşimize verdiği bir ceza olarak nitelendirmişlerdir. Kardeşimiz için Diriliş Kilisesi olarak elimizden gelen yardımı yapmak istiyoruz, eğer ilgilenen kardeşler varsa özel mesaj ile bu konuda bana dönerlerse sevinirim, dualarınızı eksik etmeyin… Belki de bazılarımız için hiç önemli olmayan miktarlar bu kardeşimiz için ailesi onu terk etse bile ona her an yardım edecek kocaman bir ailesinin olduğunu gösterecek ve daha çok teşvik alacaklardır… esenlikler dilerim

Bilal ATAÇ

Gaziantep Diriliş Kilisesi Lideri

Anonim
    Pasif

Rabbimiz ve Kurtarıcımız İsa Mesih,

Trafik kazası geçiren Lütuf kardeşimizi ve ailesini senin huzuruna getiriyorum. Özellikle yoğun bakımda olan Lütuf’a ve ailesinin yaralı diğer fertlerine de tam bir şifa vererek iyileştirmen için yalvarıyorum. Lütfen Rab, şifa veren elini bu aileye uzat ve ve ihtiyaçları için gerekli olan parayı sen da sen karşıla. Çünkü sen şifa veren merhametli Rab’sin. Amin

klaus
    Anahtar yönetici

Baba, Lütuf kardeşimi senin önüne getiriyorum. Sen şifa veren, mucizeler yapan, hastalığı sevmeyen bir Tanrısın. Lütuf kardeşim ve ailesi şu an yoğun bakımda. Kendi ailesi sırf senin adından dolayı onu red etse bile o odada onun yanında senin olduğunu, sevgili oğlunun yanıbaşında durup ona sevgiyle baktığını biliyoruz. Rab ona ve orada yatan herbir aile ferdine şifalı ellerinle şefkatinle merhametinle tek tek dokun. Şifa ruhunu üzerlerine üfle. Her birinin bedenlerine kuvvet ver. Onarılması gereken nereleri hangi organları varsa tek tek onar. Eskisinden daha da iyi yap ve yenile. Onların doktoru sensin Rab.
    Rab o hastanede o kardeşimin ve ailesinin ihtiyaçlarını karşıla. Onları bereketle Rab. O hastaneden sapasağlam çıkarken senin yüceliğin görülsün. Onu red eden daha doğrusu seni red eden ailesi karşısında senin adın yüceltilsin İsam. Onlar gerçeği anlasınlar Baba. Bu kazanın senden olmadığını yani ilahi takdir omadığını anlasınlar ve utansınlar.

Babam Lütuf kardeşimin çoçuklarına da merhamet et. Lütfen yalvarıyorum.

Rabbim kurtarıcım güzel İsam, bu aileyi senin ellerine bırakıyorum. Çünkü bırakacak, emanet edecek başka yerim yok.

Göksel Babam, oğlun İsa Mesihin adıyla senden istiyorum. Amin.

Hastalığa çare benim.
    Ben iyileştiren Rabbim.
    Buyruğumla özgür olursun,
    Seni iyileştireceğim.

Hastalığa çare sensin.
    Sen iyileştiren Rab’sin.
    Buyruğunla özgür olurum,
    Beni iyileştiren sensin.

511 nolu ilahi.

Anonim
    Pasif

Sevgili kardeşlerim yürekten dualarınız için teşekkürler, Lütuf kardeşin eşi ve çocukları iyi durumda ancak kendisi hala yoğun bakımda dua etmeye devam edelim Rab şifa verendir. ve ihtiyaçların karşılanması için de dua edin lütfen esenlikler dilerim

Anonim
    Pasif

RAB, şifa verendir dilerim RAB kardeşimize biran önce yardım eder ona ve ailesine şifa verir. Kardeşler çok güzel dua etmişler. Ben öğrenciyim henüz lisedeyim ve yardım alabıleceğım bırılerı ne yazık ki yok. Çevrem İSA mesih inanlısı olduğumu bilmiyor, onlardan yardım istesem o ailenin hristiyan olduğunu duyunca yardım etmezler. Bu site çok geniş çaplı bir site ve birçok imanlının girdiği bir yer. Bu acı duruma bu kadar kişinin dikkatini çekmesi sanıyorum ki hastanede yatan Lütuf kardeşimizin durumundan daha vahim. Söylediklerim umarım yanlış anlaşılmaz. Kimsenin ekonomik durumunu bilmiyorum. Ama en azından kilise olarak küçükte olsa yardımlar toplansa bu masraf karşılanır. Bilmiyorum, bu duyarsızlık – özür dileyerek söyluyorum bunu- beni çok üzdü.

RAB ‘bim sen şifa’nın kaynağı ve kurtuluşun yolusun. Lütuf kardeşimize ve ailesine yardım edecek kardeşlerimizi görevlendir!

Ey kardeşler, hiçbirinizde diri Tanrı’yı terk eden kötü, imansız bir yüreğin bulunmamasına dikkat edin. “Gün bugündür” denildikçe birbirinizi her gün yüreklendirin. Öyle ki, hiçbirinizin yüreği günahın aldatıcılığıyla nasırlaşmasın. Çünkü Mesih’e ortak olduk. Yalnız başlangıçtaki güvenimizi gevşemeden sonuna dek sürdürmeliyiz. Yukarıda belirtildiği gibi, “Bugün O’nun sesini duyarsanız, Atalarınızın başkaldırdığı günkü gibi Yüreklerinizi nasırlaştırmayın.” İbr.3: 12-15

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.