tomas-mecdeli meryem

• Bu konu 2 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Yazar
    Yazılar
    klaus
    Anahtar yönetici

slm.

isa ölüp dirildikten sonra…
    mecdeli meryeme görünüyor ve…kendisine dokunmasını istemiyor.(mecdeli meryem imanlı ve sadık biri) babaya gitmedim diyor.
    ama!!!
    Tomas ise imansız ve süpheci… isa göğsüne dokunduruyor, ellerini gösteriyor.

soru:
    neden isa meryem inanlıyken ona bana dokunma diyorda! tomas ise imansız dokun ve gör diyor?
    neden?

Seytan neden dünyanın egemenidir?
    tanrı dünyada etkin değilmidir?

tşk

Anonim
    Pasif
    Kayıtsız Üye;12365 wrote:
    slm.

mecdeli meryeme görünüyor ve…kendisine dokunmasını istemiyor.(mecdeli meryem imanlı ve sadık biri) babaya gitmedim diyor.
    ama!!!

soru:
    neden isa meryem inanlıyken ona bana dokunma diyorda! tomas ise imansız dokun ve gör diyor?
    neden?

tşk

Sayin kayitsiz(misafir)üyemiz.
    Forumumuza hosgeldiniz.Forumumuza degisik konularda güzel sorular sormussunuz.Umarim birgün forumumuza üye de olursunuz.Sorulariniza elbette kardeslerden yanit gelecektir ve vakit bulursam ben de yanit verecegim.Lütfen sabirla bekleyiniz.Cünkü burada gönüllü kardesler calisiyor ve herkesin hemen vakitleri yoktur.

Yazdiginiz sorularla bizleri de Kutsal Kitap’la ilgili calismaya ve onun sirlarini anlamaya yönelik bir cabaya yönlendirdiginiz icin ayrica tesekkür ederim.

Esenlik veren Tanri’miz size merhamet etsin ve isigiyla sizi aydinlatsin.

Sevgiler.

Anonim
    Pasif
    Kayıtsız Üye;12365 wrote:
    slm.

ama!!!

soru:
    neden?

tşk

Isa Mesih’in görkemle dirilmesinden sonra Baba’nin yanina cikmasi gerekiyor.Muhtemelen sonradan cikiyor da.Onun icin kendisine dokunulmasina izin vermiyor.Tomas meselesinde ise Baba’dan tam bir yetki ve kutsallik kusanmis olaraktan karsimiza cikiyor ve Tomas’in icini de bildigi icin(Tomas’in süphelerinden dolayi) Tomas’in kendisine dokunmasina izin veriyor.Bu olaydan sonra Tomas’in Isa Mesih’e “Rab’bim ve Tanrim”demesi Imansizligini üzerinden attigini ve Isa Mesih’in Tanri’ligini bir kez daha teyid ettigini okuyoruz.

SEytan tabi ki bu dünyanin egemenidir fakat Tanri dünyayi basi bos da birakmamistir.Seytan yapacagi bazi seyler icin Tanri’dan izin almak zorunda kaliyor.(Eyüb örneginde gördügümüz gibi) Tanri’nin dünyaya bereket vermesi(Yagmurlar,günes,rüzgar) ya da yargilamasi(Firavun,Israil halki,Nebukadnezar) Onun dünyaya kayıtsız kalmadıgını ve dünyayla ilgilendigini ve gerektiginde sevgili Oglu’nu bile dünyanin günahi ugruna feda etttigini Seytanin sadece dünyanin simdilik ve kısıtlı bir egemeni oldugunu asıl herseyin Tanri’nin elinde oldugunu bizlere gösteriyor.

klaus
    Anahtar yönetici

Misafir arkadaşım; İsa mesih dirlidikten sonra meryeme göründü ama henüz Babanın yanına çıkmamıştı. Bu yüzden ona dokunmamasını söyledi. Ama Thomasa dokunmasını söylediği vakit Babanın yanından tekrar geri gelmişti.

Yuhanna :

20: 16 İsa ona, “Meryem!” dedi.

O da döndü, İsa’ya İbranice*, “Rabbuni!” dedi. Rabbuni, öğretmenim demektir.

20: 17 İsa, “Bana dokunma!” dedi. “Çünkü daha Baba’nın yanına çıkmadım. Kardeşlerime git ve onlara söyle ;
    benim Babam’ın ve sizin Babanız’ın,
    benim Tanrım’ın ve sizin Tanrınız’ın yanına çıkıyorum.”

Sevgili Kores demişsiniz ;

” Isa Mesih’in görkemle dirilmesinden sonra Baba’nin yanina cikmasi gerekiyor. Muhtemelen sonradan cikiyor da. ”

İsa mesih kesinlikle Babanın yanına çıkıyor.

İkinci sorunuza gelince ; Tanrı insanları hür iradesine bırakmıştır. Son ana kadar yani yargı gününe kadar imanına sımsıkı dayanan, ayartılmayan, ayık ve uyanık kalan her inanlı sonsuz yaşamda Tanrı ile birlikte olacaktır. Bir günah yüzünden Adem ve Havvayı uzaklaştıran Tanrımız, sonsuz yaşamda tekrar sevdiği ve kendine bağlı kalan insanlarla yaşamak istiyor. Planı bu. Sonsuza dek etrafında sevgili çoçuklarıyla yaşamak ! Hamdolsun !

Esenlikle ve bereketle kalın.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.