ŞEYTAN’ın Saldırısı.

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

“Halleluya RAB’be İman ettim Artık korunuyorum.Şeytan bana birşey yapamaz.”

Ben, ilk İman ettiğimde, bu düşünceler içindeydim.
    Kutsal Kıtap’ı tam bilmediğimden.buna inanıyordum,zamanla öğrendim.

Şeytan,en çok,iman edenlere saldırıyor.Bizler de bazen, denemelere yenik düşebiliyoruz.Kutsal Kıtab’ı bilmediğimiz için.

Şeytan,yüreğimizde olmasa bile,kafamızdaki savaş arenasında yanlış, olumsuz düşünce tohumlarını ekmeye çalışıp, kendine has her tekniği kullanıp..kötülüğü empose eder.

TANRI buna izin nasıl veriyor..diye düşündünüzmü..?

Evet.. TANRI buna izin veriyor.
    Nedenmi.?

TANRI denenmemize izin verir,ama ne kadarını kaldırabileceğimizi ve bizim nasıl kurtulabileceğimizi de bize anlatır.
    Kutsal kıtap’ında,TANRI bize şunu der.

“Doğru olmayanları,özellikle benliğin yozlaşmış,tutkuları ardından giden ve yetkisini hor görenleri cezalandırarak yargı gününe dek nasıl alı koyacağınıda bilir.”
    2 Petrus.2:10

Kaçış yok, burda cezalandırmadan bahsediyor,TANRI.
    Cezalandırılacak olanlar,kimler..?
    Kutsak Kıtap, bunu da açıklıyor..

Küstah,dikbaşlı,yüce varlıklara sövenler,gündüzün ,zevk alemlerine dalmayı sevenler,sizinle yiyip içerken kendi hilelerinden zevk alanlar ve
    size tuzak kuranlar, gözleri zina ile dolu olanlar,günah doyumsuzları, kararsız kişileri ayartanlar,yüreği açgözlülüğe alıştırılmış olanlar,haksız- lıkla elde ettiği, kazanca tapanlar.

Bu yazdıklarım 2 Petrus 2 Bölümde daha detaylı anlatılır.

Yüreğinde TANRI sevgisi taşıyanlara ne diyor Kutsal Kıtap’ımız..!
    Diyorki..
    “TANRI güvenilirdir.,gücünüzü aşan biçimde denenmenize izin vermez.Dayanabilmeniz için denemeyle birlikte çıkış yolunuda sağlayacaktır.”
    1 Kor 10:13

Kutsal Kıtap’ımızda İbraniler 4 bölüm 15 Ayet te okuyoruz.Şeytan İSA MESİH’i de denedi.
    İSA MESİH denendi, ama günah işlemedi.

Bu denenmelerden, nasıl kurtulabiliriz..İnsanız,zayıfız,düşebiliriz,bazen düşüyoruzda.
    Ne yapabiliriz..?
    Nasıl davranmalıyız..?

..*KUTSAL KITAP’TAKİ BUYRUKLARI OKUMALI ÖĞRENMELİYİZ.
    ..*İTAATKAR OLMALIYIZ.
    ..*AYIK VE UYANIK OLUP,KARŞI KOYMALIYIZ.
    ..*DUA ETMEYELİYİZ.

..*Denenmeler,sırasında nasıl davranmamız gerektiğine ilişkin,kutsal kıtap’ta bir çok anlaşılır ayetler vardır.Bize, bunu tarif eder, talimatlarla yol gösterir.

“Ne mutlu yolu temiz olanlara,Rabbin yasa’sına göre yaşayanlara.
    Ne mutlu O’nun öğütlerine uyanlara.
    Bütün yüreği ile O’na yönelenlere.!Hiç haksızlık etmezler,
    O’nun yolun’da yürürler.”
    Mez 119:1.3

Ve başka bir Ayet:

“Bunun için TANRI’ya bağımlı olun.İblis’e karşı direnin,sizden kaçacaktır.TANRI’ya yaklaşın .O’da size yaklaşacaktır.”
    Yakup 4:5

Günahkarlara da diyorki..

“Ey günahkarlar,ellerinizi günahtan temizleyin.Ey kararsızlar,yüreklerinizi paklayın.”
    yakup 4:8

..*Bizler bazen denenme olasılığını göz ardı ederiz.bu da ani yakalanışlara kapı açar.sonuç yenilği de olabilir.Diğer taraftanda şunu düşünebiliriz..

“Ya.. ben denenmelerde bağışıklık kazandım Kutsal kıtap’ı da biliyorum Şeytan beni etkileyemez..”

Bu yanılgıdır.Çünkü,yaratılıştan günah’kar doğduk,ve insan olarak günaha eğilimliyiz.bağışlıyız ,biliyoruz,etkilenmem demek yanlıştır. Çünkü:
    “Ayık ve uyanık olun.Düşmanınız İblis,yutacak birini arayarak kükreyen bir aslan gibi dolaşıyor.” der

Şeytan’i saldırıyı fark ettik ..
    Savaş beyinde ve düşüncelerde gittikçe şiddetlendi diyelim.
    O’nun kafamızdaki konuşmaları..etkilemeye çalışması.. Kutsal Kıtap’a uymayan söylevleri..bize kızgınlığı..şiddetlenmesi..korkutma ve kışkırtmaları,bazen bizi aşağılaması,hakaret etmesi.ve zorlamaları karşısında;

O’na Karşı koymalıyız.
    Şeytan, yılmadan saldırıyı sürdürür.Saldırıları belki daha da ağırlaşabilir. Kabus gibi üzerimize çoker,etrafındaki karanlık güçleri ve takmiye ordusu ile beraber..en zayıf, yanımıza vurmaya başlar.

Ne yapabiliriz..Çığlık atsak,sesimizi kimse duymaz..sesimizi duysalar adımız deliye çıkar.çığıklarımız içimizde kaybolur gider.

Saldırı gittikçe yoğunlaştı..diyelim:
    Şeytan’a ve Karanlık güçlere doğrudan seslenerek..MESİH İSA’nın adıyla bizden uzaklaşması için ona buyruk verebiliriz.ona bu şekilde yani RAB’bin bize verdiği güçle,karşı koyabiliriz.

Kendisini, Çarmıhta yenilğiye uğratan İSA MESİH’in adını duymaya tahammül edemiyerek,tayfasıyla birlikte kaybolacaktır.

Kutsal kıtapta yakup 4:7 de
    “Bunun için TANRI’ya bağımlı olun.İblis’e karşı direnin,o da sizden kaçacaktır.” der

..*Denemeler de, yenilmemek ve yenmek için, DUA’larımızın önemi çok büyüktür.DUA TANRI ile kurulan bağ’dır.Sadece kendimiz için değil, başkaları içinde, DUA tanrıyla konuşmadır.TANRI ile iletişi dir.

“Uyanık durup dua edin ki,ayartılmayasınız.ruh isteklidir,ama beden güçsüzdür.”
    Matta 26:41
    Der.

..*Denenmelerde Şeytan’ı yenmek istiyorsak,TANRI’nın bizden istediği ve bizlerin uymamız gerekenleri kurallarını aklımızdan hiç çıkarmayarak TANRI’ya karşı itaatkar olmalıyız.

“O halde RAB MESİH İSA’yı nasıl kabul ettinizse,öylece O’da yaşayın.”
    Matta 26:41

TANRI’nın bize, daha yakın olmasını sağlayabiliriz..
    Bizi daha fazla sevmesini sağlayabiliriz.
    Nasılmı..?

“Kim buyruklarımı bilir ve yerine getirirse,İşte beni seven odur.Beni seveni Babam’da sevecektir.Ben de onu seveceğim. ve kendimi ona göstereceğim.”
    Yuhanna 14:21

Esenlikle.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.