Şeytan’ın Bizlere Stratejisi..

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27653
  Anonim
  Pasif

  Şeytan’ın Bizlere Stratejisi

  ” Kadının soyundan geriye kalanlar, Tanrı’nın buyruklarını yerine getirip İsa’ya tanıklıklarını sürdürenlerle savaşmaya gitti.”
  Vahiy12:17

  Şeytanın tüm çalışmasına karşılık,Tanrı’nın buyruklarını yerine getirip, İSA Mesih’e bağlılıklarını ve tanıklıklarını sürdüren, inançları yüzünden canından olan Mesih,imanlıları,zorluklar karşısında,inançlarından hiç taviz vermediler.

  “Kardeşlerimiz Kuzu’nun kanıyla
  Ve ettikleri tanıklık bildirisiyle
  Onu yendiler.
  Ölümü göze alacak kadar
  Vazgeçmişlerdi can sevgisinden.”
  Vahiy 12:11

  Şeytan bu gün bulunduğumuz,her ortamda hala çalışıyor.

  –Bizi yeniden günaha,özellikle de Mesih inanlısı olmadan önce,Mesih’e inançlı olmadan önceki durumumuza ve işlediğimiz günahlara sürüklemeye çalışıyor.
  –Bizim geçmişte ve günümüzde de tövbe edip, bağiş istemediğimiz, günahlarımızı hatırlatıp,işlenmiş günahlarımızın bağışlanmadığını,
  bağışlanamıyacağını,sürekli tekrarlıyarak ,ima edecek şeyleri,sürekli karşımıza çıkartarak bizi alt etmeye çalışır.
  –Yada tövbe ettiğimiz halde,ve dua ederken,ama tekrar günah işlediğimizi anımsatıp,Mesih inanlısı olma yolunda,hiç bir ilerleme kaydetmediğimizi,tekrarlıyacaktır.
  — Veya,İsa Mesih inanlılarına tövbe etmenin kolay ve hafife alınacak bir şey olduğunu ,Tanrı’ya karşı küçük günahları işlerken,bunları çok fazla düşünmemizin doğru olmadığını inandırmaya çalışacaktır.
  — Ruhsal terkedilişlikten, hiç bahsetmez.
  –Günah’ın verdiği,ruhumuzu boğan sıkıntıdan,Tanrı’nın bize cevap vermeyişinden,Tanrı’nın bize sırtını dönmesinin sonucunda, yaşadığımız terk edilmişlikten,tövbe etmemenin yarattığı şiddetli acıdan,günahın yaşamımızda doğurduğu,negatif olgulardan hiç söz etmez.
  –Bizlerin aslında,geride bıraktığımız, dünyasal herşeyin,aslında altın değerinde,elde edilecek güç ve maddi değerin, yaşamımızı nasıl zevklendireceği, değiştireceği konusunda ikna etmeye çalışır.

  Kutsal Kıtap’ta Matta 4’cu bölümü 8 ‘inci ayeti hatırlayın.Orda İsa Mesih İblis tarafından denenmişti.:
  “İblis bu kez İsa’yı çok yüksek bir dağa çıkardı.O’na bütün görkemiyle dünya ülkelerini göstererek.Yere kapanıp bana taparsan,bütün bunları sana vereceğim”demişti

  –Sahip olduğumuz kurtuluş güvencesini ortadan kaldırmak için elinden geleni yapar.Tüm bunları;bazen neye ne için, bağlı olduğunuzu düşünmemizi sağlayarak,bazen de düş kırıklığına uğradığımız,üzüntülü durumlarda Tanrı’nın sevgisini ve bize gösterdiği Baba özenini çarpıtmaya çalışarak,bazen de Tanrı sözündeki vaatlerin bizim ihtiyaçlarımızı karşılamaya yeterli olmadığını ima ederek etkilemeye çalışır.
  –Mesih’in ve kutsallığın yolunda gidenlerin her gün karşılaştıkları kayıpları,acıları ve günahlı yaşayanların tadını çıkarmakta oldukları sözde mutluluk ve özgürlüğe dikkatinizi çeker.

  Kutsal Kıtap’ta, Tanrı bizlere:

  “Dünyanın her yerindeki kardeşlerinizinde aynı acıları çektiğini bilerek imanda sarsılmadan İblis’e karşı direnin..”1 Petrus 5:9

  Diyor.Bizlerin yanımızda ve içimizde olan..Karşımızda olan’dan çok daha büyüktür.

  Esenlikle.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.